Peugeot 205 XS - Le Chat Noir

Pro všechny, kteří chtějí volně diskutovat o svém autě
LionXS
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 56
Registrován: 17 zář 2013 18:48
Rok narození: 1988
Skutečné jméno: Daniel
Bydliště: Praha 5,Košíře + Semily

Peugeot 205 XS - Le Chat Noir

Příspěvek od LionXS »

Chtěl bych zde představit svou 205ku.Je to 1.4ka,jednobodové vstřikování,výbava XS v černé barvě,rok 92 a je to moje první auto.Koupil jsem ji v srpnu roku 13 v Rychnově nad Kněžnou,po několikaměsíčním pozorování její klesající ceny na Sbazaru,za usmlouvanou cenu 13.000.Po prvním majiteli v čechách,předtím jezdila v Německu.Údajně měla najeto 110.320Km a do 70.000 byla podle servisky servisovaná v Peugeotu.
Od doby co ji mám,se o ni starám jak jen to jde.S auty nemám moc zkušeností a ty co mám by se daly označit spíše za teoretické.Je to i tím že je to první auto v rodině asi po 20.letech.Takže tak něják "rostu" s každou opravou.Naštěstí mám Jak na to...:D
V techničáku jsem neměl zapsánou emisní třídu a tak po mě na registru chtěli 10.000,ale když si prý zajedu do zkušebny,tak mi pošlou za 1200 požadavek do Dekry a udělaji lejstro se zápisem chybějícího údaje(když nesplním ani EURO 1,1200 mi vrátí zpět).
Když mi za 2hodiny volali že si pro to můžu přijet,řekli mi,že Peugeot plní alespoň Euro 1.To znamená,že mě to nakonec stálo 6200,každá kačka dobrá,ne? :smich:
Během prvního týdne jsem měnil olej,vodu v chladiči,rozbitý pravý blinkr a pakny v bubnech za nové ATE.Jenže mi poslali špatnou sadu,protože sami nepoznaly rozdil mezi Girlingama a Bendixama,tak sem musel dát ty starý do kupy a dojet si pro tu správnou abych to měl do konce dovolený v cajku.
Všechno šlo dobře až do chvíle když sem dával v sobotu odpoledne brzdy i s nově nalakovanýmy bubnama (pěkně doruda :D)dohromady a zjistil sem že sem předtim strhnul závit na matce.To sem ale už plánoval že ješte ten den odjedu do Prahy.Bohužel se mi plány změnily ve chvíly,když mi bylo oznámeno,že jediný kdo tu matku má,teď nemá čas a budu muset počkat do zítra.To už mi ale dost tekly nervy a nadával si do volů...
V neděli už bylo všechno ok,matku sem dostal tam kam patřila a tak sem mohl vyrazit.



Rozpočet:
sada paken ATE - 1643 Kč
blikač pravý - 221Kč
olej,olejový filtr,destilovaná voda a povinná výbava,atd. - cca 1300Kč
barvy na bubny a základ - cca 400Kč
cena auta - 13000Kč
přepis,ekovýpalné,zápis emisní třídy - 7000Kč
=======================================================
Celkem - 23564Kč
Tohle je fotka z nedělního výletu na houby,tudíž odpusťte ten svinec na kastli. :m:
Tohle je fotka z nedělního výletu na houby,tudíž odpusťte ten svinec na kastli. :m:
IMG_20130922_153828.jpg
Mlhy sou slepí a nefungující...
Mlhy sou slepí a nefungující...
Áno,to je to bahno...  :ups:
Áno,to je to bahno... :ups:
Eště jednou bahno,tentokrát trochu víc z boku... :D
Eště jednou bahno,tentokrát trochu víc z boku... :D
A to samé bahno trochu zezadu...
A to samé bahno trochu zezadu...
IMG_20130922_153957.jpg
podobnost s Davidem Bowie čistě náhodná... :smich2:
Bowie161013.jpg
Bowie161013.jpg (20.68 KiB) Zobrazeno 16551 x
Naposledy upravil(a) LionXS dne 17 úno 2014 07:29, celkem upraveno 2 x.
LionXS
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 56
Registrován: 17 zář 2013 18:48
Rok narození: 1988
Skutečné jméno: Daniel
Bydliště: Praha 5,Košíře + Semily

Re: Peugeot 205 XS - Le Chat Noir

Příspěvek od LionXS »

Když viděl,slyšel a řídil Peugeota kámoš moc se mu líbil,jen že mám prej asi trochu děravej vejfuk.Ubezpečil sem ho,že sem to kontroloval a že takhle zní XS normálně.Jaký to OMYL!!!
Když sem o měsíc později,při cestě na chatu,u Vraného nad Vltavou byl vyrušen z kochání se přírodou a krásným počasím,velkou ranou ze zední časti auta,koukal sem na silnici jestli mě náhodou nepředjede moje vlastní kolo.Nestalo se tak.
Zastavil sem asi po 200 metrech a zjistil,že mi tlumič visí jen na tech gumovejch závěsech a vzpoměl si na kámoše a div sem se nepotrhal smíchy.Zbytek cesty sem měl zpestřený zalehlými bubínky.

Tlumič výfuku a montážní materiál - 955Kč
A vzal sem i palivový a vzduchový filtr - 516Kč
==========================================
Celkem i s předcházejícíma investicema 25035Kč
Naposledy upravil(a) LionXS dne 17 úno 2014 07:25, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
vandermayder
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: 03 kvě 2012 16:24
Rok narození: 1983
Skutečné jméno: Pavel
tel.:: 737371078
Bydliště: JV Valašsko

Re: Peugeot 205 XS - Le Chat Noir

Příspěvek od vandermayder »

LionXS píše:Když viděl,slyšel a řídil Peugeota kámoš moc se mu líbila,jen že mám asi trochu děravej vejfuk.Ubezpečil sem ho,že sem ho kontroloval a že takhle zní XS normálně.Jaký to OMYL!!!
Když sem o měsíc později,při cestě na chatu,u Vraného nad Vltavou byl vyrušen z kochání se přírodou a krásným počasím,velkou ranou ze zední časti auta,koukal sem na silnici jestli mě náhodou nepředjede moje vlastní kolo.Nestalo se tak.
Zastavil sem asi po 200 metrech a zjistil,že mi tlumič visí jen na tech gumovejch závěsech a vzpoměl si na kámoše a div sem se nepotrhal smíchy.Zbytek cesty sem měl zpestřený zalehlými bubínky.

Tlumič výfuku a montážní materiál - 955Kč
A vzal sem i palivový a vzduchový filtr - 516Kč
==========================================
Celkem i s předcházejícíma investicema 25035Kč
:m: tak tohle se mi stalo v Německu u Mnichova :smich:
páka byla, že jak jsem dojel, tak se mě to vykouřilo z hlavy a před cestou práce (90km) jsem si na to vzpoměl, že nemám výfuk. Nouzově jsem navařil koncák z Fáčka a je tam dodnes :fran:
205 forever 1,1i 44kw Astérix (rezervní vozidlo stojící v teplé garáži, kde mu je dobře)
Audi 80 1,6 td 59KW, srdcovka a další člen rodiny
LionXS
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 56
Registrován: 17 zář 2013 18:48
Rok narození: 1988
Skutečné jméno: Daniel
Bydliště: Praha 5,Košíře + Semily

Re: Peugeot 205 XS - Le Chat Noir

Příspěvek od LionXS »

Já tu taky naštěstí popisuju co už mám vyřešeno.Snažím se zkrs to prokousat do současnosti.Od doby co svou 205ku mám,mi dokázala zpestřit život nečekanýma událostma.
Uživatelský avatar
Mitja
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 4659
Registrován: 27 lis 2007 19:05
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Ondra
tel.:: 0
Bydliště: Studénka-Butovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Peugeot 205 XS - Le Chat Noir

Příspěvek od Mitja »

Hezky pribeh, jen tak dale a Puga si uzij ;-) :up:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Peugeot 205, 1.1i (44kw), color line, '91 - na vikendy
Renault Megane II sedan, 1.4 16V (72kw), sportway, '09 - hlavni auto
Peugeot 306 sedan, 1.6i (65kw), '95 - na dojezdeni
CPI Popcorn, 50 ccm, '03 - ceka na opravu
Škoda Fabia II 1.4 TDI (59kw), '06 - prace/Misa
LionXS
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 56
Registrován: 17 zář 2013 18:48
Rok narození: 1988
Skutečné jméno: Daniel
Bydliště: Praha 5,Košíře + Semily

Re: Peugeot 205 XS - Le Chat Noir

Příspěvek od LionXS »

:Merci: ,ale pořád to není všechno.A ještě pořád tady někomu něco dlužím.

Po výměně manžet na poloosách byl chvilku klid,ale jedno odpoledne se to zvrtlo.
Byla neděle,krásný počasí,benzín v nádrži...no prostě mě to vytáhlo ven na projíždku.
Vyjel jsem si za Prahu,směrem na Křivoklát,po klikatejch silničkách nad Berounem,no odpolední,nedělní idila...
Až do chvíle než mi to do kopce přestalo táhnout.
Moc daleko už sem nedojel,zůstali jsme stát na krajnici,3km před hradem.
Po řešení věcí jako došlej benzín,atd,sem uznal,že dál se nejede.
Zpátky se jelo za 1500,na podvalu.
Jelikož si dělám rekvalifikaci na automechanika,myslel jsem si že to dám dohromady sám,ale uplynuly 3 měsíce průběžnýho vyměnování dílů zapalování,palivové soustavy a čekání na další prachy a nic...motor se dál jen marně protáčel na startér.
Uznal jsem,že na to už je moje teorie krátká a zavolal strejcovy,jestli by se mi na to nekoukl.
5 minut po jeho příjezdu sem už měl jasno.Rozpadla se napínací kladka na rozvodech a budeme muset měnit motor.
Tady sem konečně ocenil klub,když jsem našel Drakenův inzerát na motor na prodej.
Tímto mu ještě jednou děkuju,protože motor se zdá být ještě lepší než ten původní.
Bohužel při výměně sem neasistoval,i když bych tam byl rád,ale nebyl čas.
Když sem si auto vyzvedával,dodělávaly se už jen poslední zapojení kabelů a hadiček,před oživením motoru.Varovali mě,že odchází alternátor.A při odjezdu sem zjistil,že mi zloběj i blinkry.
V půlce cesty domů mi odešli blinkry úplně.Nu což,domů dojet musím.
To že sem bez nich jel i druhej den na vrakáč,protože mi nic jiního nezbylo říkám nerad a upřímě se omlouvám těm kdo mě na té cestě potkaly :sweat: :ups: :m:
Do toho jsme ještě stěhovaly naší domácnost do nového bytu,a když mi na zpáteční cestě z vrakáče,už s vyměněným relé a fungujícími blinkry odešel do věčných lovišt alternátor,nebo sem mi spíš díky tomu vybila baterie na kterou sme jeli,už mi začínaly téct nervy :willy: :ck: :pifpaf:
Naštěstí to ale bylo kousek od domu,tak se šlo pro golu,že tu baterii vytáhnu,nabiju a dojedu s ní do servisu kde byl druhý,funkční alternátor.
Než sem ji vytáhl,zkusil sem to ještě jen tak natočit,A ONO TO CHYTLO.... :smich2: :df:
Tak sem s tím poskočil alespon k domu.
12 hodin od napojení na nabíječku se nebyla schopná nabít ani na 50%,a já sem si zoufal že mi ten altík oddělal i měsíc starou baterii a díky tomu všemu stěhování a opravování na novou nemám prachy... :cry:
No každopádně,druhý den se vzpamatobvala,já odejel do servisu,vyměnil alternátor a zbytek stěhování sme už absolvovaly s 205kou... :fran:
Ještě aby byla minulost komplet,tak zmíním,že jsme ještě měnily ramena a ložiska předních kol a tím už končím s tím co se mi za toho 1/2 roku stalo a slibuju že se dál dostanu jen k šoučasnosti a budoucím plánům (kterých je dost)...Konec románu :m:
LionXS
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 56
Registrován: 17 zář 2013 18:48
Rok narození: 1988
Skutečné jméno: Daniel
Bydliště: Praha 5,Košíře + Semily

Re: Peugeot 205 XS - Le Chat Noir

Příspěvek od LionXS »

Takže tedy do budoucna mám nějáký plány a vypadají asi takhle:
(dávám to sem jako zdroje mé inspirace,většinou to sou věci dělaný mnou ve fotošopu...jen tak abych věděl jak by to mohlo ve výsledku vypadat)

Dost se mi líbily japonský kola,hlavě klasiky jako R.S.Watanabe.A protože na ně nemám a britský Minility mi přišly hodně podobný a dají se lépe a levněji sehnat zkusil sem to ve fotošopu zprsknout dohromady s 205.
205 on Minilights 2.jpg
A protože se mi líbily nejen japonský kola,ale mám rád i styl Kanjo Civiců z Osaky,zkusil sem to trochu udělat i v tom stylu...
205Wallpaper2.png
Tohle všechno bylo jestě před samotným pořízením auta a tak barvy moc nesedí,ale už sem to pak nepředělával.
Minulý týden sem narazil na inzerát na kola Fondmetal z forda,chtěl sem vidět jak by vypadali...
Peugeot205Fondmetal.jpg
A můžu říct,že po tomhle sem se stal jejich štastným majitelem.Tak uvidíme co z toho.Ty na obrázku nejsou z fotek těch mých,ty jsou v trochu horším stavu,ale to se podá...Každopádně to bude chtít před instalací dostat auto trochu :down: ... :m:
LionXS
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 56
Registrován: 17 zář 2013 18:48
Rok narození: 1988
Skutečné jméno: Daniel
Bydliště: Praha 5,Košíře + Semily

Re: Peugeot 205 XS - Le Chat Noir

Příspěvek od LionXS »

Tu sou nějáké fotky z minulého víkendu.Bylo pěkně,tak sem vzal kýbl a šlo se mejt...Bůlý plecháče byly konečně bůlý... :smich:
Přílohy
DSCN2438.JPG
DSCN2440.JPG
DSCN2441.JPG
DSCN2445.JPG
DSCN2447.JPG
DSCN2449.JPG
LionXS
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 56
Registrován: 17 zář 2013 18:48
Rok narození: 1988
Skutečné jméno: Daniel
Bydliště: Praha 5,Košíře + Semily

Re: Peugeot 205 XS - Le Chat Noir

Příspěvek od LionXS »

Tak,aby to nevypadalo,že nic nedělám a vykašlal se na moje vlákno tak sem něco mrsknu.Na autě mám už hezkou chvíly vyměněnou poloosu od Červenýho Toma a můžu říct,že funguje skvěle i když můj problém nevyřešila protože to nejspíš vypadá že můj strejc (mechanik) špatně identifikoval problém a bude to jen zvlněnej kotouč,protože mi při vyžších rychlostech vybruje pedál(jestli mi tam teda někdo nenabastlil ABS... :myslim: :fran: ).Taky máme už hotové nové STK a další 2 roky během kterejch snad dám 20prdku do nějákýho fajnovějšího stavu.
Tento týden jsem měl dovolenou a autu se věnoval jak jen to šlo,takže mám vyměněný budíky z XS na GT.Myslel jsem že těma GT vyřeším nepříjemný cvrkání otáčkoměru ale ty GT cvrkaly jestě víc :roul: ,ale protože se mi ty GT víc líbyly tak sem oboje budíky rozebral a nacpal sem je do těch mejch původních,protože plošnej spoj v nich vypadal zachovaleji,ale dotoho sem ještě složil z XS mechaniky otáčkoměru a GT ciferníku,jeden celej otáčkoměr,kterej pořád cvrká stejně jako před tím,ale teď už tomu říkám CHARAKTER,jelikož to nedokážu dát pořádně dohromady :smich: a to ani nemluvím o tom,že sem na nich měnil i ručičky,ale zapoměl sem si na nich naznačit polohu na který sem je sundal,táááákžéééé sme strávily poslední 3 dny ježdění s rozebranou palubkou a naustále jsem posunoval ručičky tak aby mi to podle navigace nepřeměřovalo 30KM/H :m:
Každopádně kalibrace proběhla úspěšné a přeměřujeme už jen tak jak máme a při 3tis.ot. na 5st. jedeme 90Km/H :twisted: Tak se zdá že by sme měly budíky vyřešený,ale to by sem se do toho nesměl vrtat já.Zjistil sem,že mi nepočítá denní počítedlo ani počítedlo celkově najetých Km :df: ,takže mám auto se 46992Km najetejma podle budíků od Červenýho Toma který nepřibívají(to bude jednou prodej ani to nebudu muset ztáčet :twisted: :smich: ) a motor s neznámím nájezdem od Drakena,kterej sice šlape jak hodinky,ale když je studenej nedrží otáčky a chcípá a když je teplej má volnoběh cca 1500-2000 ot./min.
Tímto ovšem nechci přičítat vinu komukoli z těchto dvou vážených pánů/členů protože jak vidno z předcházejících řádků KDYŽ NIC NEDĚLÁM,NIC NEZKAZÍM :fran: .No to by mě to ale nesmělo tak bavit... :m: No doufám že se dostaneme brzy do stavu,že budou chyby ubívat ;-)
Ale aby to nevypadalo že sem jen mršil věci,taky sem si vylepšil svody podle návodu na jedné webovce: http://www.suzukituning.com/PSA/TU3Tuni ... egory_id=2
A taky sem si dal dohromady sedadla která byla v lehlém rozkladu a udělal výplach chladiče(3x a stejně je to pořád rezaví :cry: )
Nějáký foto bude zítra,jestli ovšem není rozdíl mezi XS a GT budíkama zde všeobecně známí...
LionXS
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 56
Registrován: 17 zář 2013 18:48
Rok narození: 1988
Skutečné jméno: Daniel
Bydliště: Praha 5,Košíře + Semily

Re: Peugeot 205 XS - Le Chat Noir

Příspěvek od LionXS »

Tak tady už sou ty moje budíky.Nahoře GT přístrojovka dole XS.
100_1117.JPG
Je vidět že na každých je použit jiný font.
100_1119.JPG
Na panílku s kontrolkama je použita u každých budíků jiná průsvitná destička.XS mají náznaky kontrolek které mě ve dne se standartníma žárovkama mátli(hlavě světla) a nikdy sem si nebyl jistej jestli svítím.GT destička žádné náznaky nemá a tak je jednodužší určit zda svítím či ne.V tom mi ponáhají i 2W žárovičky oproti 1,2W které tam byly původně.Je tam i pěkně vidět že GTčka mají jestě jednu kontrolku pro hladinu chladící kapaliny(?)Fotky jsem dělal tak že na levo jsou vždy GT,v pravo XS a tak to je i na těch dalších...
100_1154.JPG
100_1150.JPG
Taky už sou samotné instrumenty :m: Je vidět že GT mají budíky s jemneší grafikou dělenou po 5Km/H a mají otáčkoměr v uspořádání 1x1000,oprati XS treré mají rychloměr po 10Km/H a otáčky 10x100.
100_1136.JPG
100_1146.JPG
A tady je jestě jedna věc zajímavá na GT(ale ne překvapivá) tam kde sem měl,u XS, standartně kontrplku diagnostiky májí GT zřejmě montrolku otevřených dveří která mi při zapojení budíků neustále svítila a proto sem použil plošný spoj z mích původních,i přes to že by nejspíše stačilo přerušit přemostění co je na fotkách dole.A jem tak by mě zajímalo,jestli někdo,prosím nevíte kde mají GT kontrolku diagnostiky?
100_1129.JPG
100_1135.JPG
To je to přemostění.Modré jsou GT,zelené XS...
100_1142.JPG
100_1143.JPG
LionXS
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 56
Registrován: 17 zář 2013 18:48
Rok narození: 1988
Skutečné jméno: Daniel
Bydliště: Praha 5,Košíře + Semily

Re: Peugeot 205 XS - Le Chat Noir

Příspěvek od LionXS »

A tady už výsledný produkt :fran: .Budíky vzhledu GT,ovšem mechanika otáčkoměru,plošný spoj a komplet plastový obal z XS...
100_1156.JPG
A taky fotky svodů...
100_1158.JPG
100_1160.JPG
100_1161.JPG
100_1162.JPG
Opravu sedadel nafocenou nenám,další věc co taky už nemám jsou mlhovky na autě :cry: ,ale dobrá zpráva je,že než sem je sundal pro jejich dezolátní stav,omylem jsme zjistily že svítí,ale místo aby se zapínaly tlačítkem mlhovek,byly napojený na dálky,takže až budou $$$ nějáký nový dálky se koupí... ;-)
LionXS
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 56
Registrován: 17 zář 2013 18:48
Rok narození: 1988
Skutečné jméno: Daniel
Bydliště: Praha 5,Košíře + Semily

Re: Peugeot 205 XS - Le Chat Noir

Příspěvek od LionXS »

Tak se zdá že mám zase nějákej problém.Protože už mě nebaví se dívat na rozsvícenou kontrolku diagnostiky a vytahovatt žárovku sem nechtěl,zkusil jsem vymazat chyboví registr pomocí 10sekundového podržení v poloze pro diagnostiku.
Ale nic nezhasnulo.Tak jsem ji tedy vyblikal a vyhodilo mě to čtyři chyby.Jsou to 51,14,53,31.Lambdu a snímač teploty jsem měnil asi před měsícem,alternátor jsem měnil při výměně motoru(ale to už tu možná někde píšu...)Auto jede úplně v pohodě,jen při studeném startu nedrží volnoběh,mám podezření na krokoví motorek.Napadá někoho co s těma chybama?Mám si z toho dělat nějákou hlavu,protože většina z nich se mi už objevila dřív,ale ty sočástky jsem měnil.Je možný aby sem vyvolal už smazaný chyby.Před nedávnem jsem tam měl jen chybu lambdy,ale pač tam byla už nová nic sem si z toho nedělal.Ale ted už je to trochu moc.Odpojení baterie na noc nepomohlo...
Uživatelský avatar
vinorak
odborník
odborník
Příspěvky: 11375
Registrován: 10 kvě 2007 13:02
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: Peugeot 205 XS - Le Chat Noir

Příspěvek od vinorak »

pokud to jezdí tak neřešit :fran:
Peugeot 205 1.9 Gti Griffe Obrázek

Citroen c2 1.4 hdi
Uživatelský avatar
draken
Club admin
Club admin
Příspěvky: 7972
Registrován: 12 črc 2009 18:21
Rok narození: 1991
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 732440821
Bydliště: Hr. Králové, Nový Bydžov

Re: Peugeot 205 XS - Le Chat Noir

Příspěvek od draken »

pokud se dokola zapisujou chyby, tak tam něco špatně bude. máš konektory k lambdě čistý? je tam správná lambda?
LionXS
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 56
Registrován: 17 zář 2013 18:48
Rok narození: 1988
Skutečné jméno: Daniel
Bydliště: Praha 5,Košíře + Semily

Re: Peugeot 205 XS - Le Chat Noir

Příspěvek od LionXS »

No ono spíš ty chyby ani nejdou smazat.Takže tam pořád jsou.
Dneska jsem vyndal tu jednotku od tebe,Drakene, ven z auta a vrátil tam tu moji starou.A už před nastartováním mi svítila kontrolka diagnostiky.Což mi,ale příjde jako pěkná blbost,jestli teda nesvítí pro kontrolu žárovky...Každopádně chybu 14 sem znovu vyblikal.Během tejdne se chystám na nějákou vyjíždku,tak uvidim co mi to potom nahází za chyby. :smich:
Odpovědět