Stránka 1 z 1

výměna ramen GTi dotaz

Napsal: 06 kvě 2015 09:04
od HoRSiK
Čest pánové, první výměna trojúhelníkovýho ramene na rallye na pravé straně, prosím o rady tipy co se například hodí udělat zároveň s tím apod?

Mám použít šrouby co tam sou? Koupit nový? jestli nový, tak ty seženu jen v peugeotu nebo je má třeba i elit, nebo jít přímo do nějakýho železářství na šrouby atd založenýho?

Dál mám v plánu udělat tyčky stabilizátoru, co doporučujete ještě dole poměnit v rámci silentbloků atd co nepotřebuje sundávat celou nápravu?

Ohledně samotnýho ramene, jedinej figl mít jámu a předek auta zvednout aby kola visely, pak si s tím hrát? Nic víc sem sem nenašel :)

dikes

Re: výměna ramen GTi dotaz

Napsal: 06 kvě 2015 09:54
od vinorak
šrouby určitě nový pevnostní, ty původní budo ohnutý to mi věř :D koupíš je kdekoliv.... Fabory, Utech.....
gtičkový rameno jde vyndat snadno, daleko větší boj to je u sociála když se s tebou pere stabilizátor kterej prochází ramenem :fran:

Re: výměna ramen GTi dotaz

Napsal: 06 kvě 2015 14:19
od borec616
Pri vymene tycek stabiku jsem se neobesel bez flexy,nesly povolit matky dolnim kloubku,protacelo se to,jinak vymena ramen je v pohode :up:

Re: výměna ramen GTi dotaz

Napsal: 07 kvě 2015 06:57
od HoRSiK
tož okej tedy, a ohledně těch šroubů, nedal by mi sem prosím někdo rozměry co přesně třeba ve Fabory chtít? je to asi jen v serviceboxu?

Re: výměna ramen GTi dotaz

Napsal: 07 kvě 2015 07:49
od Zdenek
Na Fabory se vyprdni, tam jsou ty šrouby dražší než origo peugeot :fran:
U peugeota stojí 52,- a 60,-
Jo a taky pozor, sice potřebuješ pevnostní šroub, ale zároveň přesný. tzn. že závit má stejný průměr jako tělo šroubu.

Jinak rozměry jsou 10x1,5 délka 60
12x1,75 délka 65

Re: výměna ramen GTi dotaz

Napsal: 07 kvě 2015 08:38
od HoRSiK
díkes moc :up: zkusím peugeota esi nemajó

Re: výměna ramen GTi dotaz

Napsal: 07 kvě 2015 10:36
od chobot
Resil jsem srouby nedavno na nonGTI ramena a nakonec jsem uspel ve http://www.ferona.cz. Ceny mnohem lepsi nez ve Fabory. Zkousel jsem nejdriv koupit v Peugeotu, ale jeden sroub uz nebyl k dostani a druhej se mi moc nezdal - misto sroubu s castecnym zavitem jsem dostal sroub se zavitem po cele delce a pevnostni trida jen 8.8.