Střecha kabrio

Vše co se týká "plechařiny", hlavního skeletu, nárazníků a ostatních vnějších plastů a laku
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hroche
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 3504
Registrován: 28 pro 2006 19:59
Skutečné jméno: Tom

Střecha kabrio

Příspěvek od Hroche »

potřeboval bych se poradit s někým kdo má elektricky skládanou střechu. Jelikož se mi zdá že ta moje jde jako když už nemůže při zkládání a rozkládání

dneska jsem se koukal tak zlehka na servo mechanismus co to zklápí a jako kdyby němel olej

zkrátka kdo má jaký zkušenosti sem s nima
Vopičí
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: 17 led 2006 09:44
Bydliště: Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Re: Střecha kabrio

Příspěvek od Vopičí »

Joo je to radost, když začne zlobit střecha.:lol:
Třeba když je stažená a začíná pršet, ale naštěstí jde nandat i manuálně.
Teda teď k tématu, mě zatím střecha funguje 100%. Teda abych to upřesnil, pokud měla někdy výpadky funkčnosti, tak krátký a vždycky to byla prkotina a věděl jsem jak jí odstranit.
Nejhorší to bylo, když jsem auto koupil, v kufru u serva byla prasklá ta umělohmotná nádobka na olej, naneštěstí byla prasklá asi v půlce, takže při každým stahování střechy z toho tekl olej.
Sehnal jsem nádobku se stejným průměrem a velikostí, takže tam sedí 100% a je klid.
Jinak v nádobce musí být 3/4 oleje, jinak to chytne vzduch a střecha stagnuje. Střecha taky blbne, pokud je v hadicích někde bublina vzduchu, střecha pak při stahování nebo natahování jaksi vynechává a je slyšet změny zvuku motorku.
Servo funguje tak, že tlačí olej do přední části pístu a nebo do zadní, jinak řečeno, v nádobce olej při stahování nepřibývá a při natahování se neztrácí. Ale při stahování tam olej přitéká z jedné strany pístu a zároveň odtéká do strany druhé. Tudíž nádobka má pouze funkci zásobníku oleje.
Občas může blbnout spínač na stahování střechy, stačí ho jenom vyčistit a namazat kontaktní vazelínou.
Střecha se taky nemusí stahovat a i natahovat pokud je v kufru na motorku povolený kohoutek na vyřazení motorku z činnosti. Ten kohoutek je tam na to, aby bylo možné střechu v případě poruchy nebo naprosto vybité baterie natáhnout či stáhnout ručně. Kohoutek musí být dobře utažen, jinak to zlobí a střecha se pomalu, popřípadě vůbec nenatáhne a ani nestáhne.
Uživatelský avatar
Hroche
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 3504
Registrován: 28 pro 2006 19:59
Skutečné jméno: Tom

Re: Střecha kabrio

Příspěvek od Hroche »

díky za info jinak jsem zjistil že mi z toho servo mechanismu utíká olej při bližší kontrole jsem zjistil že zásobní nádobka na olej je prasklá né nijak závažně ale je a jak jsi už psal asi se to zavzdušnilo tak proto to tak blbě chodí

ještě jeden dotaz tu nádobku na olej si sehnal na vrakáči? nebo je to nádobka z něčeho úplně jiného?
Vopičí
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: 17 led 2006 09:44
Bydliště: Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Re: Střecha kabrio

Příspěvek od Vopičí »

Je to nádobka z něčeho úplně jinýho, ale sedí tam parádně. Je stejně vysoká, stejnej průměr, je poloprůhledná a má i stejnou sílu stěny.
Na vrakáči tohle těžko seženeš, moc cabrií se tam nenajde.
Jestli se dá koupit nová nádobka v Peugeotu netuším, ale řekl bych, že se bude prodávat celej mechanismus i s motorkem...takže cena bude asi pěkná.
Joo a tu náhradní nádobku jsem koupil tady u nás v obchodě se vším možným plastovým (je to takovej "spešl" obchod na hrnečky, talířky, kelímky a všechno možný z plastu). Ta náhradní nádobka měla i malej rantl, takže jsem pod ty šroubky co drželi tu origo nádobku dal podložky a bylo hotovo.
Uživatelský avatar
franus
205club je můj domov
205club je můj domov
Příspěvky: 1143
Registrován: 11 říj 2006 08:24
Bydliště: Kromeriz, Zlin

Re: Střecha kabrio

Příspěvek od franus »

KDyz uz tady resite tu strechu, nevite nahodou u nejake na prodej?
Obrázek
Odpovědět