nelze nastartovat

Vše co se týka problémů a zapojení elektriky, el. obvodů, vnitřní el. výbavy apod.
Odpovědět
jari
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 15 zář 2009 15:52
tel.:: 737

nelze nastartovat

Příspěvek od jari »

Všechny Vás zdravím, mám peugeot 205, 1.1 - 44kw r.v. 1991 - než přestal startovat, tak se mi stalo že za tepla nechtěl naskočit(tipovali jsme indučka) po výměně indučky stále stejné, celkem jsme vyměnili rozdělovač 1x, snímač otáček 3x, indučka 3x, řídící jednotka 1x, vypadá to že do indučky proud jde ale zní nejde nic. Tajný vypínač jsme nenašli, diagnostika taky nic neukázala. Už jsem zoufalej, nevíte si někdo rady co by to mohlo být? Díky všem. Možná zde ve fóru něco podobnýho je, ale regnul jsem se sem dnes. auto už mi stojí 2 mesíce nepojízdné u známého v servisu. Díky.
Uživatelský avatar
vinorak
odborník
odborník
Příspěvky: 11375
Registrován: 10 kvě 2007 13:02
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: nelze nastartovat

Příspěvek od vinorak »

no pokud myslíš pod pojmem snímač otáček tu černou destičku na rozdělovači, tak z ní zkus odpojit konektor. Zapni klíčky do druhý polohy, sundej plast mezi vstřikem a vzducháčem, a spoj některý 2 piny (jsou tam 3, takže to rychle zjistíš) a pokud je zbytek auta ok, tak by to mělo vstříknout benzín ;-) a díky tomu poznáš, že tam jde palivo a v tu chvýly jde i jiskra z cívky.

Je slyšet benzínová pumpa? má poslední pojistku zprava a relátko buď v motorovym prostoru, nebo u řídící jednotky.
Peugeot 205 1.9 Gti Griffe Obrázek

Citroen c2 1.4 hdi
jari
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 15 zář 2009 15:52
tel.:: 737

Re: nelze nastartovat

Příspěvek od jari »

zapoměl jsem dodat - čerpadlo funguje, palivo to dává. Jako snímač myslím tu černou tu na rozdělovači.
Uživatelský avatar
vinorak
odborník
odborník
Příspěvky: 11375
Registrován: 10 kvě 2007 13:02
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: nelze nastartovat

Příspěvek od vinorak »

no tak zkus to s tim spojenim dvou pinů, mělo by to hodit jiskru a vstříknout palivo ;-)
Peugeot 205 1.9 Gti Griffe Obrázek

Citroen c2 1.4 hdi
hrebec
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 463
Registrován: 02 dub 2010 19:07
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Radek
tel.:: 604558130
Bydliště: Dolní Branná

Re: nelze nastartovat

Příspěvek od hrebec »

mam stejny problem,z kousel jsem spojit ty dva pinny a striklo to benzin takze ok vse jsem zadelal a nastartoval chvylku bezel ale pak zas sdechl na plyn reagoval,ale tet kdyz ty dva pinny spojim tak nestrikne benzin.
hrebec
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 463
Registrován: 02 dub 2010 19:07
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Radek
tel.:: 604558130
Bydliště: Dolní Branná

Re: nelze nastartovat

Příspěvek od hrebec »

hrebec píše:mam stejny problem,z kousel jsem spojit ty dva pinny a striklo to benzin takze ok vse jsem zadelal a nastartoval chvylku bezel ale pak zas sdechl na plyn reagoval,ale tet kdyz ty dva pinny spojim tak nestrikne benzin.

VYRESENO,jen je to tet bohadsi na smesi a strasne to strily z vyfuku ale to me nejak nevadi :smich:
kyber
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: 26 úno 2012 23:17

Re: nelze nastartovat

Příspěvek od kyber »

vinorak píše:no pokud myslíš pod pojmem snímač otáček tu černou destičku na rozdělovači, tak z ní zkus odpojit konektor. Zapni klíčky do druhý polohy, sundej plast mezi vstřikem a vzducháčem, a spoj některý 2 piny (jsou tam 3, takže to rychle zjistíš) a pokud je zbytek auta ok, tak by to mělo vstříknout benzín ;-) a díky tomu poznáš, že tam jde palivo a v tu chvýly jde i jiskra z cívky.

Je slyšet benzínová pumpa? má poslední pojistku zprava a relátko buď v motorovym prostoru, nebo u řídící jednotky.
prosím ta pekne to ako mam vytiahnuť ten konektor a spojit neake dva piny v tom konektore neakým kablikom a malo by to vstreknut palivo? a ked mi vstrekne palivo znamena to že mi pojde aj iskra? lebo mne iskru nedáva, myslím že bude vadná indukčna cievka , takže ked je vadna cievka palivo by malo dat aj bez toho? alebo musí byť cievka dobrá aby dalo palivo..Dakujem za každu radu
Uživatelský avatar
vinorak
odborník
odborník
Příspěvky: 11375
Registrován: 10 kvě 2007 13:02
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: nelze nastartovat

Příspěvek od vinorak »

ne, cívka palivo neovlivňuje, pokud to vstřikuje benzín tak je snímač otáček v pořádku, ale pokud nejde jiskra, tak buď cívka, nebo právě ten zesilovač zapalování sice snímá otáčky, ale nezesiluje už ten signál
Peugeot 205 1.9 Gti Griffe Obrázek

Citroen c2 1.4 hdi
kyber
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: 26 úno 2012 23:17

Re: nelze nastartovat

Příspěvek od kyber »

vinorak píše:ne, cívka palivo neovlivňuje, pokud to vstřikuje benzín tak je snímač otáček v pořádku, ale pokud nejde jiskra, tak buď cívka, nebo právě ten zesilovač zapalování sice snímá otáčky, ale nezesiluje už ten signál
aha dakujem tak teras už ako tak mám v tom poriadok , tak budem mat asi tu cievku vadnu ked mi nedá vobec iskru palivo mi tlačit tlačí, a ako si písal že zosilovač zapalovania to sa kde nachádza alebo čo to je?
Uživatelský avatar
vinorak
odborník
odborník
Příspěvky: 11375
Registrován: 10 kvě 2007 13:02
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: nelze nastartovat

Příspěvek od vinorak »

to je ta černá krabička na rozdělovači ;-)
Peugeot 205 1.9 Gti Griffe Obrázek

Citroen c2 1.4 hdi
kyber
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: 26 úno 2012 23:17

Re: nelze nastartovat

Příspěvek od kyber »

zdravím , ano bol problem v tom hallovom snímači(čierna krabička na rozdelovači) vdaka tomašovi z topolčian ktorý bol ochotný príst ,vyskušali sme jeho nahradne diely ako napr cievka ,rozdelovač atd.. takže sme to vylučili kedže to mi išlo a dali sme tamjeho snímač a ide to:) takže už je vše jak má byť :)
Odpovědět