Tuhá převodovka

Motor, spojka, převodovka - identifikace, opravy, seřízení, výměna
Odpovědět
DanielCh
Nováček
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 28 srp 2010 10:51

Tuhá převodovka

Příspěvek od DanielCh »

Zdravim...
Nahodou jsem narazil na toto forum tak se zeptam na par problemu ktere se vyskytli na me 205...

1. Prevodovka...razeni kvaltu jde hrozne tezce, nikdy stim problem nebyl a zacalo to delat nedavno...nikdy mam i prolem kvalt zaradit , nepomuze ani seslapnuti plynu nebo parkrat seslapnuta spojka. Musim tam kval dostat prez silu. Stim ze obcas pokud mam neutral a hejbu s radickou v horizontalni poloze tzn. smer k jednice a potom smer k petce pride mi jako kdyz to tam do niceho narazi...vcem by mohla byt zavada ? pripadne jak ji odstranit....
Mimochodem kde je nadrz na prevodovkovy olej, z vrchu sem ji nikde viditelne nenasel...

2. Mozna ramena nebo cepy....kdyz couvam a zatacim s volantem na plno tak se z predni napravy ozvyva tupe bouchani..Obcas se to stane i pri jizde v pred se zatocenym volantem a vetsi akceleraci...napadlo me ze to budou bud ramena nebo cepy...nebo se snad pletu ? ( Nechtel jsem zakladat zbytecne 2 topicky , tak obe svoje potize napisu sem )

Dekuju vsem za odpovedi...
"dvestepetka" Zdar !
Uživatelský avatar
Max
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 5311
Registrován: 29 bře 2009 13:08
Rok narození: 1979
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 733332171
Bydliště: Litoměřice České Kopisty
Kontaktovat uživatele:

Re: Tuhá převodovka

Příspěvek od Max »

u toho řazení by to mohli být táhla co jdou od řadičky k převodovce. a jestli máš vůbec převoďák v převodovce?
Naposledy upravil(a) Max dne 28 srp 2010 11:33, celkem upraveno 1 x.
PEUGEOT 205 1.1 XR prodáno a následně bouráno, RIP.
PEUGEOT 205 1.6 GTI Bohužel už není
PEUGEOT 205 1.9 XSD prodáno
PEUGEOT 205 GTI vyběhla klika prodáno měl jsem jí 3 dny :-D
PEUGEOT 309 GTI 75 Kw prodáno
PEUGEOT 205 GENTRY alias Gentrýsek
PEUGEOT 605 SLd Vrakouš
PEUGEOT 205GT prodáno
PEUGEOT 405 D prodáno
PEUGEOT 406 2.0L Hdi 80kw
Uživatelský avatar
pichy
Prudič
Prudič
Příspěvky: 4510
Registrován: 27 kvě 2008 12:35
Skutečné jméno: Lukiiino
tel.:: 777844991
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Tuhá převodovka

Příspěvek od pichy »

co se týče druhého problému, tak to budou asi poloosy
_____________
Peugeot 205 1.9 rallye (1990) - voiture mythique
Subaru Outback 3.0 H6 (2004)
Honda Civic 1.6 V-Tec (2005)

ex:
Hrozně moc Subaru :-)
Saab 9-5 Aero 2,3 Turbo SportCombi (2005)
Peugeot 205 1.9 CTi (1991)
Citroen ZX Break 1.9 TD (1997)
Peugeot 205 1.1 (1992)
Peugeot 205 1.1 (1990)
Peugeot 205 1.1 (1987)
DanielCh
Nováček
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 28 srp 2010 10:51

Re: Tuhá převodovka

Příspěvek od DanielCh »

Tak prevodak tam snad je, nebo alespon doufam ze tam je...Nejsem majitelem dlouho a dle myho bejvalej majitel taky zrovna nevypadal jako nejakej technickej chlapek co motorum rozumi...kazdopadne to auto je hodne zachovali akorat ze ted se mi vyskytla ta radicka, takze to jeste dnes se pokusim zkontrolovat zda tam prevodak vubec je....pripadne sem ho jiz mam koupenej takze to nebude problem...

Jinak na poloosy uz jsem domluvenej v servise takze zitra ji tam vezu...3500 kc za obe i s praci...coz mi nepride tolik, kdyz vezmu v potaz ze jedna nova vyjde na nejakejch 2 tisice bez prace...

dik za rady ...
DanielCh
Nováček
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 28 srp 2010 10:51

Re: Tuhá převodovka

Příspěvek od DanielCh »

repas poloosy zapomel jsem dodat ;) ale to snad kazdemu doslo ;)
Uživatelský avatar
Zdenek
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 1719
Registrován: 13 kvě 2008 20:35
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Zdenek
Bydliště: Čerčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Tuhá převodovka

Příspěvek od Zdenek »

Zdar,
takže to vezmeme od začátku :m:

Problem č.1- zkontroluj olej v převodovce, ale jestli jde ztuha řadit, tak jsou zatuhlý táhla.
řešení: dva velké šroubováky, lehnout pod auto, rozpojit táhla a do "domečků" v kterých jsou zacvaknutý naplnit vazelínu.
Ještě je dobrý mrknout vevnitř v tunelu na šroubový spojení a dotáhnout. Většinou bývá povolený a dráha řazení je nepřesná.

Problem č.2 - na 90% špatné poloosy
řešení: už máš vlastně zajištěno.
ramena a čepy by bouchaly při každé nerovnosti a ne jen při zatáčení :up:

Tak snad vše :m:
205 1,9 GTI 94kW - další gti ve věčných lovištích :roll:
205 1,6 GTI 75kW - sešrotováno
205 1,9 GTI 94kW - uloženka
205 1,9 GTI 88kW - ve výstavbě - 6q převodovka, 94kW motor :ck:
DUCATI Monster 2001
DanielCh
Nováček
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 28 srp 2010 10:51

Re: Tuhá převodovka

Příspěvek od DanielCh »

diky, prevodovkovej olej jsem musel trochu dolejt ( zhruba 2 dcl ) a zaroven jsem vlezl pod to auto jak rikas a presne to co pises udelal...nadhera, je to nepopsatelnej pocit ted radit....

Jinak poloosy uz jsou vymenene a zjistilo se ze byli spadle gumy jak jsou za brzdicim systemem , takze se nendali a poloosy se repasovali...nadhera , uz nic neboucha nic nejde stuha...ted jiz jsem spokojeny majitel....1.9 D ja vezne motorove nesmrtelna, ta moje ma nakroucino 350 tisic km a bez problemu...pri 150 tisicich ji kupovalo rodina , pri 340 tisicich jsem ji dostal...az na tyhle dve vady zadnej problem, jezdi bezvadne , vyborna spotreba, nemuzu si vic prat.....Ale asi az nasetrim nejake penize tak pudu na nasledujici radu tzn 206 x) , nicmene tohodle nesmrtelneho rvace se jen tak nezbavim....

Preju hodne kilometru bez nehod ;)
Odpovědět