presmikuje spojka potrebujem radu

Takový pokec na „úrovni" týkající se 205tek
Odpovědět
Uživatelský avatar
yvi
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 274
Registrován: 19 zář 2009 18:33
Rok narození: 1988
Skutečné jméno: Lubomir Kralik
tel.:: 0
Bydliště: Zbehy

presmikuje spojka potrebujem radu

Příspěvek od yvi »

caute hosi no ide o to ze ako dobre viete menisl som motor z 1,8 za 1,9TD a mal som tam novy tip prevodovky... tak som tam dal z 205 ale to som musel menit pritlacny tanier a aj spojkovu lamelu ..ale musel som vymenit aj zotrvak lebo mi napasovali diery na srobi lebo z 205 je mensi ako zo 405..ale pojazde som zistil ze mi presmikuje lamela a tak tam budem musiet dat vecsiu cize take velku ako tam bola...no a mam v plane dat nespet zotrvak kde boli dieri na vedsi pritlacny tanier ale nakolko mam ja na tej prevodovke co som mal iny tip tanieru tak som si zohnal zo stareho modelu tanier aj lamelu...tam je princip pritlacneho tanieru taky isty akurat je vecsi coz ja potrebujem aby mi nepresmikovala lamela.... chcem sa spytat pojde to do kopi?? pojde mi to tak ako si myslim??
PEUGEOT 205 XSDT intercoler
Uživatelský avatar
koze
Nováček
Nováček
Příspěvky: 47
Registrován: 18 srp 2009 18:54
Rok narození: 1988
Skutečné jméno: Petr Kozeluh
tel.:: 607202296
Bydliště: Malonice

Re: presmikuje spojka potrebujem radu

Příspěvek od koze »

jakej je problem v tom ze tam byl novej typ prevodovky?sou vsechny stejny az na jeden rozdil a to je ten ze jedna je tazna a druha je tlacna a to sem vyresil spojkovim lankem z 205 1,4 i rv 1993 tam je dlouhy lanko stejny jako na td..nejde vrchem ale spodem pod prevodovkou a jde z druhy strany nez u 205.jestli mas td prevodovku tak ji tam dej..je lepsi!prevodovka ze 205 to dlouho nevidrzi!
2x Daihatsu Cuore 0,85 karbec na trívalce velmi svižná nákupní taška
Ford Probe 2,5i V6 24v - prodano s moji lehkou nohou sem se pod 20l/100km nedostal
Peugeot 205 1,4i - rozebrano a pripraveno na prestavbu na 2,1 td
VW Passat 1,9TDI PD 85kw 6kvalt - prodano VW byl nejvetsi srot co sem mohl kdy koupit!uz nikdy!!
2x Peugeot 205 1,8D na dily
2x citroen bx 1,8 TD na dily
Peugeot 205 1,8TD - muj aktualni vuz nez se mi podari postavit 205 2,1TD Tak muj aktualni vuz se mi podarilo sesrotovat o strom tak ted jezdim 205 1,8D
Peugeot 205 Winter car dostavena.pouze zmena obsahu..1,9TD - usmazil jsem krouzky.. prodano kakos -1,8 TD
citroen XM 2,1 TD
Uživatelský avatar
yvi
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 274
Registrován: 19 zář 2009 18:33
Rok narození: 1988
Skutečné jméno: Lubomir Kralik
tel.:: 0
Bydliště: Zbehy

Re: presmikuje spojka potrebujem radu

Příspěvek od yvi »

no ja chcem prevodovku z 205ky... s prevodmy sm spokojny a keby som tam mal dat tu prevodovku z 405ky tak tam su aj inak tie ticky co idu s paky na prevodovku a to by bolo moc prplacky... nieje to len o spojkovom lanku...a moja otazka bola ina... pojde to ci nie???
PEUGEOT 205 XSDT intercoler
Uživatelský avatar
koze
Nováček
Nováček
Příspěvky: 47
Registrován: 18 srp 2009 18:54
Rok narození: 1988
Skutečné jméno: Petr Kozeluh
tel.:: 607202296
Bydliště: Malonice

Re: presmikuje spojka potrebujem radu

Příspěvek od koze »

podle me nepujde.protoze bys musel na prevodovkach prehodit vydlice na spojkovi lozisko jestli to vubec jde.405 td ma spojku tlacnou a 205 taznou.vic ti neporadim ..snad nekdo jinej.ale kdyz sem to delal ja s kamosem tak celou prestavbu sme delali 12 hodin v kuse a jediny co tam nepasovalo tak byla vyrovnavaci nadobka na vodu jedna hadice na vodu a museli sme trochu upravit vejfuk.dali sme tam taky jako ty prevodovku z 205 protoze sme si mysleli ze to pojede lip ale nejelo.pozdeji zacala presmikovat spojka jako tobe tak sme tam dali prevodovku z 405 td a v sechno v pohode tahla lanka vsechno pasovalo..a navic to letelo jako krava..
2x Daihatsu Cuore 0,85 karbec na trívalce velmi svižná nákupní taška
Ford Probe 2,5i V6 24v - prodano s moji lehkou nohou sem se pod 20l/100km nedostal
Peugeot 205 1,4i - rozebrano a pripraveno na prestavbu na 2,1 td
VW Passat 1,9TDI PD 85kw 6kvalt - prodano VW byl nejvetsi srot co sem mohl kdy koupit!uz nikdy!!
2x Peugeot 205 1,8D na dily
2x citroen bx 1,8 TD na dily
Peugeot 205 1,8TD - muj aktualni vuz nez se mi podari postavit 205 2,1TD Tak muj aktualni vuz se mi podarilo sesrotovat o strom tak ted jezdim 205 1,8D
Peugeot 205 Winter car dostavena.pouze zmena obsahu..1,9TD - usmazil jsem krouzky.. prodano kakos -1,8 TD
citroen XM 2,1 TD
Uživatelský avatar
yvi
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 274
Registrován: 19 zář 2009 18:33
Rok narození: 1988
Skutečné jméno: Lubomir Kralik
tel.:: 0
Bydliště: Zbehy

Re: presmikuje spojka potrebujem radu

Příspěvek od yvi »

no uvidim ak s tim nebude vela roboty tak tam dam tu co tam aj bol ...ak zistim ze na 100% tam nepojde ta co tam chcem dat...
PEUGEOT 205 XSDT intercoler
Uživatelský avatar
Šebík
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 375
Registrován: 02 bře 2010 19:49
Rok narození: 1987
Skutečné jméno: Martin
tel.:: 777640184

Re: presmikuje spojka potrebujem radu

Příspěvek od Šebík »

já teda nevim ale mám v td normální převodovku z 205tky a žádný chyby tam nevidím akorát že má pomalej převod takže vokolo 120ti to točí skoro 3tisíce ale zase to má více síly, jo a z tou spojkou možná by stálo za to stočit setrvák (na soustruhu :m:) aby si zvětšil přítlak
205 td 3dv- sportovní kupé pro dělnickou třídu
http://forum.205gti.org/viewtopic.php?f=10&t=7317
Uživatelský avatar
yvi
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 274
Registrován: 19 zář 2009 18:33
Rok narození: 1988
Skutečné jméno: Lubomir Kralik
tel.:: 0
Bydliště: Zbehy

Re: presmikuje spojka potrebujem radu

Příspěvek od yvi »

no mne to toci rovnako na 3000 ot. 120km/h ja som s tim spokojny ja som nechcel aby mi islo auto 200 naco? mne stacilo len to ked mu dam plny nech to ide a nie len brbloce ako 1,8d .. len ja ked mu dam na 1 a 2 tak sa to moc nerozbehne ako motor slape ale je tam citit tu lamelu ze presmikuje a to musim vyriest aby mi auto slapalo aspon na 95%...
no a neviem preco ale mam hrozne studene starty ...ked sa mi auto zohreje tak mam volnobeh nieco pod 1000 co je dost a ked idem startovat na studeno tak mi brbloce rovnako ako stari motor..dymi a musim mu popridavat aby nezdochol...zhavice som daval zo stareho motora lebo tam som ich asi pred pol rokom kupoval nove... moze to bit tim?? ze su slabe?? a treba silnejsie??
PEUGEOT 205 XSDT intercoler
Uživatelský avatar
RABBIT
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 30 čer 2009 11:08
Skutečné jméno: Milan Kralik
tel.:: 911323735
Bydliště: Zbehy 181 okr. NITRA

Re: presmikuje spojka potrebujem radu

Příspěvek od RABBIT »

koze píše:podle me nepujde.protoze bys musel na prevodovkach prehodit vydlice na spojkovi lozisko jestli to vubec jde.405 td ma spojku tlacnou a 205 taznou.vic ti neporadim ..snad nekdo jinej.ale kdyz sem to delal ja s kamosem tak celou prestavbu sme delali 12 hodin v kuse a jediny co tam nepasovalo tak byla vyrovnavaci nadobka na vodu jedna hadice na vodu a museli sme trochu upravit vejfuk.dali sme tam taky jako ty prevodovku z 205 protoze sme si mysleli ze to pojede lip ale nejelo.pozdeji zacala presmikovat spojka jako tobe tak sme tam dali prevodovku z 405 td a v sechno v pohode tahla lanka vsechno pasovalo..a navic to letelo jako krava..
ano kamarat to je vsetko pekne co tu hovoris a mozmo mas pravdu ale ivy ma prevodovku z noveho modelu 405td a tam je ten system preradovania rychlosti spraveny uplne inak a v tom je ten najvecsi problem. vid obrazok.
Přílohy
DSC00450.JPG
peugeot 205 rolland garros RAT style
zmena nicku z nero137 na RABBIT
Uživatelský avatar
Šebík
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 375
Registrován: 02 bře 2010 19:49
Rok narození: 1987
Skutečné jméno: Martin
tel.:: 777640184

Re: presmikuje spojka potrebujem radu

Příspěvek od Šebík »

no já sem s to spojkou měl taky problém ale mě prozměnu nevipínala a to přesto že byla nová z 405 problém byl v tom že setvačník byl už relativně křivej takže sem to musel pak znova rozebrat a nechával sem ho rovnat na soustruhu jinak převodochku bych tam nechal 205kovou
205 td 3dv- sportovní kupé pro dělnickou třídu
http://forum.205gti.org/viewtopic.php?f=10&t=7317
Uživatelský avatar
yvi
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 274
Registrován: 19 zář 2009 18:33
Rok narození: 1988
Skutečné jméno: Lubomir Kralik
tel.:: 0
Bydliště: Zbehy

Re: presmikuje spojka potrebujem radu

Příspěvek od yvi »

sebik : jasne ja som toho isteho nazoru ..nehcat staru prevodovku... neviem co vsetci maju proti nej ..nemusi ist auto 200 vsak uz pri 70km/h je aky nebezpecny celny naraz tak na co sa na takej malej krabici rutit 200... ja som stale za to aby som mal radsej lepsi odpich ako keby som mal mat vissiu rychlost...
PEUGEOT 205 XSDT intercoler
Odpovědět