1.9 D nestartuje....

Motor, spojka, převodovka - identifikace, opravy, seřízení, výměna
Odpovědět
DanielCh
Nováček
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 28 srp 2010 10:51

1.9 D nestartuje....

Příspěvek od DanielCh »

Zdravim...
Taky jsem se dostal do potizi se startovanim....
Vcera odpoledne jsem si z prace odskocil na obed...teplota byla snad plus jeden stupen...takze auto chytlo na poprve...kdyz jsem se dostravil a nasedl do auta zpet opet naskocilo , ale po ujeti asi dvou kilometru najednou motor zacal stracet otacky...plyn na podlaze a potom zdechhl....zastavil jsem tedy zvedl kapotu kdez jsem na nic neprisel...zkusil jsem opet asi 3 startovat...vzdycky to chytlo na volnobeh...po seslapnuti plynu opet zdech...po 4 pokusu uz do nezdechlo a dojel jsem zpet do prace (cca dalsich 300 metru) potom uz mi to zdechlo pred...tak jsem to odstavil a sel dokoncit smenu...po vcraceni zpet k vozu jsem auto nenastartoval ani na volnobeh..muselo se to odtahnout......Co stim muze byt ? Motor pri startu skyta....valce se otocej jenze potom hned zdechne....zhavici svicky a olej jsem menil asi pred mesicem....mel jsem skoro plnou nadrz takze zavzdusneni taky odmitam...cim jinym by to mohlo byt ?
Uživatelský avatar
draken
Club admin
Club admin
Příspěvky: 7972
Registrován: 12 črc 2009 18:21
Rok narození: 1991
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 732440821
Bydliště: Hr. Králové, Nový Bydžov

Re: 1.9 D nestartuje....

Příspěvek od draken »

čerpadlo dává naftu? dyžtak skus povolit převlečný matky u vstřiků jestli z nich poteče nafta.
Uživatelský avatar
WoMec
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 6592
Registrován: 05 led 2008 14:30
Rok narození: 1987
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 775037752
Bydliště: Vyškov

Re: 1.9 D nestartuje....

Příspěvek od WoMec »

to že máš plnou nádrž neznamená že to nemuže byt zavzdusnený.

zkontroluj všechny hadice které jsou od nádrže k čerpadlu.

často bývá problém v těchto místech:
- předehřev nafty za motorem (tam kde se sbíhají hadice od topení)
- palivový filtr (bud spatné tesnení nebo ucpaný filtr)
- místa kde hadice z nádrže přechází na potrubí a naopak
Peugeot 205 Forever 1.9D 47kW '94 - Forever DIESEL :)

Jezdím za >>> Obrázek
DanielCh
Nováček
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 28 srp 2010 10:51

Re: 1.9 D nestartuje....

Příspěvek od DanielCh »

Dneska se do toho pustim...potom dam vedet vic vcem byl zakopanej pes ....zatim dekuju x)
------------------------------------------------------------------------------------------------

Tak vyreseno , palivovej filtr byl jak jimka....Vazne zalezi na kvlaite nafty , jelikoz tuhle naftu jsem bral od znamyho z bagru....takze to bylo pravdepodobny ze to tak dopadne...takze jeste jednou dik ;)
Odpovědět