Kousnute zadní levé kolo

Vše pro to, aby auto brzdilo jak by mělo, upgrade brzd a identifikace problému
Odpovědět
Uživatelský avatar
trooll
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: 03 lis 2009 16:27
Rok narození: 1983
Skutečné jméno: Venda
tel.:: 0
Bydliště: Cvikov

Kousnute zadní levé kolo

Příspěvek od trooll »

Ahoj, mám akutní problém, před týdnem sem udělal komplet brzdy, nové lanovody na zadku, kapalina, obložení, repase prasátek, prostě vše. Vše fungovalo v pohodě a krásně brzdilo.

A teď problém, manželka dneska vyjela na nákup a na parkovišti ujela cca 1m a kouslo se zadní kolo, levé. Prostě se to kolo ani nehne, ručka zatažená nebyla. Zkoušel sem to poklepávat, prošlapat brzdu a trošičku to popojelo (20cm) a zase konec. Ručka je povolená. Nevíte co s tím? Potřeboval bych to alespoň zastrčit na parkoviště, kouká to do silnice. Myslíte že se rozkočilo obložení? Nic jiného mě nenapadá.

Edit: jedná se o Girling
Uživatelský avatar
Šebík
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 375
Registrován: 02 bře 2010 19:49
Rok narození: 1987
Skutečné jméno: Martin
tel.:: 777640184

Re: Kousnute zadní levé kolo

Příspěvek od Šebík »

no asi to vypadá na to utržený obložení :myslim:
205 td 3dv- sportovní kupé pro dělnickou třídu
http://forum.205gti.org/viewtopic.php?f=10&t=7317
Uživatelský avatar
trooll
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: 03 lis 2009 16:27
Rok narození: 1983
Skutečné jméno: Venda
tel.:: 0
Bydliště: Cvikov

Re: Kousnute zadní levé kolo

Příspěvek od trooll »

tak ted tu byl kamarad co ma servis na auta, tak jsem to pres motor na zpatecku odtrhl a kolo se uz toci v pohode, tak jsme jeste s baterkou sundali kolo a buben a nikde proste nic, zadna znamka nejakyho problemu, oblozeni jako nove, proste nikde nic. Ani on to nechapal proc se to kouslo, lanovody jsou take nove, tak jsme povolili trosku samostav a zkousel sem to projet a uz to zase jezdi a brzi normalne. Ale trochu se toho b ojim kdyz nevim cim to bylo, aby se to potom nestalo nekde pri jizde kurna. :myslim:
Uživatelský avatar
Mitja
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 4659
Registrován: 27 lis 2007 19:05
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Ondra
tel.:: 0
Bydliště: Studénka-Butovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kousnute zadní levé kolo

Příspěvek od Mitja »

Mi se stalo kdysi to same, akorat se se to nepovedlo zadnym zpusobem odthrnout a venku bylo -15 stupnu Celsia. Takze sel na silu buben pryc ze to odneslo i lozisko. Problem byl u me v tom, ze sem mel malo oblozeni, jak jsem slapl na brzdu, tak se prasatko roztahlo tak moc, ze se skoro rozskocilo a nemohlo zpatky. Bylo to v tuhe zime, tak to byla taky jedna z pricin.

Myslim si, ze problem bude v prasatku, treba neni dobre repasovane a nemohlo se zasunout zpatky. Nebo se ti nechtela vratit kapalina z prasatka zpatky do systemu -> zarostla hadicka, trubicka, neb regulator sily u zadni napravy pokud ho tam mas. Tohle mi prijde jako nejpravdepodobnejsi moznosti.

A nebo nezatahovala manzelka rucku predtim nez se to stalo? Ze by zustalo viset lanko.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Peugeot 205, 1.1i (44kw), color line, '91 - na vikendy
Renault Megane II sedan, 1.4 16V (72kw), sportway, '09 - hlavni auto
Peugeot 306 sedan, 1.6i (65kw), '95 - na dojezdeni
CPI Popcorn, 50 ccm, '03 - ceka na opravu
Škoda Fabia II 1.4 TDI (59kw), '06 - prace/Misa
Uživatelský avatar
trooll
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: 03 lis 2009 16:27
Rok narození: 1983
Skutečné jméno: Venda
tel.:: 0
Bydliště: Cvikov

Re: Kousnute zadní levé kolo

Příspěvek od trooll »

Rucku nezatahuje, od te doby co utrhla olozeni sem ji to vysvetlil :m: no uvidim jestli to jeste udela, prasatko jsme jeste vcera zkouseli a zlehounka prave jezdilo, oblozeni je tam uplne nove, takze materialu je tam dost. No uvidim jestli se to zase ukaze, jinak nevim.
Odpovědět