Jakou brzdovku?

Vše pro to, aby auto brzdilo jak by mělo, upgrade brzd a identifikace problému
Uživatelský avatar
vztekloun
309kář
309kář
Příspěvky: 381
Registrován: 14 kvě 2009 19:20
Rok narození: 1989
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: Jakou brzdovku?

Příspěvek od vztekloun »

Mitja píše:Novy odvzdusnovak to bylo to prvni co jsem zkousel.. jde o to, ze v tom trmenu je na chuja zavit.. a navic ta treci ploska kde se to ma utesnit se mi taky nejak nezda (poprve, nez se to uplne rozkurvilo, sem to mel dotazene fest a pod tlakem to netesnilo).

A ted mi jde o to, ze zaprve asi treci ploska neni dobra.. a za druhe zavit ve trmenu je trochu pokurveny.. ale hloubeji je urcite dobry (protoze tam odvzdusnovak uz zavit nema - naopak sroubek bych tam dorval az na konec a krasne by se chytil). Potom co sem t projel zavitnikem tak sem i ten odvzdusnovak zatahl celkem fest! Ale porad netesni ta ploska.. proste potrebuju neco, co neni ve stredu dute = pak to bude tesnit, a navic se to jeste lip chyti a budu to moct vice dotahnout, protoze to zajede hloubeji kde je dobry zavit ve trmenu.
Hele Mitjo. Sroub by to mel udrzet ale pokud mas v riti zavit tak muzes taky prevrtat na vetsi prumer a dat tam vetsi odvzdusnovak ( v pripade ze neni ta stykaci plocha v haji ). ale nejlepsi by uz bylo asi sehnani novyho trmenu. to mas nejjistejsi. ale jak rikam. sroub by mel ten tlak udrzet. ale jeste vic tim podelas tu stykaci plochu pro odvzdusnovak taze uz do konce zivotnosti tohodle trmenu nemusis myslet na odvzdusnovaky :D pac tohle uz v zivote neopravis ani prevrtanim.
Uživatelský avatar
vztekloun
309kář
309kář
Příspěvky: 381
Registrován: 14 kvě 2009 19:20
Rok narození: 1989
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: Jakou brzdovku?

Příspěvek od vztekloun »

a co se tyce svedomi...... :D zkus ho tam dat, dotahni, nastartuj motor a po chvilce poradne dupni na brzdu :D potom se tam mrkni a uvidis jestli budto vylitl a nebo jestli to pres ten zavit tece. ale nemelo by. ten zavit by to mel vydrzet. zalezi na tom jak moc je pokur.......ej. ;)
Uživatelský avatar
Mitja
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 4659
Registrován: 27 lis 2007 19:05
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Ondra
tel.:: 0
Bydliště: Studénka-Butovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou brzdovku?

Příspěvek od Mitja »

Premyslel jsem o necem takovemto: http://www.killich.cz/editor/image/prod ... _cz_78.jpg Akorat teda ho musim sehnat v M7.

Ma to spicatou dosedaci plochu, takze to utesni tak samo jako klasicky odvzdusnovak = bude na nej stejny tlak, takze b to melo udrzet. Doufam, ze je to rozumny napad..
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Peugeot 205, 1.1i (44kw), color line, '91 - na vikendy
Renault Megane II sedan, 1.4 16V (72kw), sportway, '09 - hlavni auto
Peugeot 306 sedan, 1.6i (65kw), '95 - na dojezdeni
CPI Popcorn, 50 ccm, '03 - ceka na opravu
Škoda Fabia II 1.4 TDI (59kw), '06 - prace/Misa
Uživatelský avatar
vztekloun
309kář
309kář
Příspěvky: 381
Registrován: 14 kvě 2009 19:20
Rok narození: 1989
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: Jakou brzdovku?

Příspěvek od vztekloun »

Mitja píše:Premyslel jsem o necem takovemto: http://www.killich.cz/editor/image/prod ... _cz_78.jpg Akorat teda ho musim sehnat v M7.

Ma to spicatou dosedaci plochu, takze to utesni tak samo jako klasicky odvzdusnovak = bude na nej stejny tlak, takze b to melo udrzet. Doufam, ze je to rozumny napad..
no jak jsi rikal ze mas v haji ten zavit..... tak to prevrtej a udelej tam zavit M8.... rikam hele budto prevrtat na vetsi prumer a nebo dat novej trmen. co to mas? girling a nebo Bendix?
Uživatelský avatar
Mitja
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 4659
Registrován: 27 lis 2007 19:05
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Ondra
tel.:: 0
Bydliště: Studénka-Butovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou brzdovku?

Příspěvek od Mitja »

prevrtat neni problem, ale to by se melo alespon o dve cisla.. a 9ku zavitnik zas nemam. A stejne kdyz to prevrtam a pokud je dosedaci plocha spatna, tak to bude s odvzdusnovakem tect, to je na hovno. Uz sem tak nahlodany, ze zkusim doma vyndat odvzdusnovak z toho mojeho trmenu co sem sundal z auta, ale nebyl povolovany tak 8 let, tak to nebude sranda. Uvidim, polaboruju a pak dam vedet jak to dopadlo
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Peugeot 205, 1.1i (44kw), color line, '91 - na vikendy
Renault Megane II sedan, 1.4 16V (72kw), sportway, '09 - hlavni auto
Peugeot 306 sedan, 1.6i (65kw), '95 - na dojezdeni
CPI Popcorn, 50 ccm, '03 - ceka na opravu
Škoda Fabia II 1.4 TDI (59kw), '06 - prace/Misa
Uživatelský avatar
WoMec
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 6592
Registrován: 05 led 2008 14:30
Rok narození: 1987
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 775037752
Bydliště: Vyškov

Re: Jakou brzdovku?

Příspěvek od WoMec »

Mitja: takze jsem zjistoval a verdikt zni ... vymenit třmen ... nic nevrtat, nic nešroubovat ... to je akorat tak aby ti to nekde ustřelilo .. při normálním brždění je tam okolo 80ti atmosfer a kdyz na to dupneš tak tam muže byt až 110 atmosfer ... takze zhánej druhý třmen ...

jenom dodám, že to co se stalo tobe je pradvěpodoběn zpusobeny, tak že tam nekdo zalomil odvzdusnovak a přivytahovaní to zkurvil ...
Peugeot 205 Forever 1.9D 47kW '94 - Forever DIESEL :)

Jezdím za >>> Obrázek
Uživatelský avatar
Mitja
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 4659
Registrován: 27 lis 2007 19:05
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Ondra
tel.:: 0
Bydliště: Studénka-Butovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou brzdovku?

Příspěvek od Mitja »

Kua, tos me nepotesil WoMe.. tak ja si doma pujcim od strejdy plamen a pujdu do toho trmenu co sem sundal, to jsem zvedavy jak to pujde.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Peugeot 205, 1.1i (44kw), color line, '91 - na vikendy
Renault Megane II sedan, 1.4 16V (72kw), sportway, '09 - hlavni auto
Peugeot 306 sedan, 1.6i (65kw), '95 - na dojezdeni
CPI Popcorn, 50 ccm, '03 - ceka na opravu
Škoda Fabia II 1.4 TDI (59kw), '06 - prace/Misa
Uživatelský avatar
vztekloun
309kář
309kář
Příspěvky: 381
Registrován: 14 kvě 2009 19:20
Rok narození: 1989
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: Jakou brzdovku?

Příspěvek od vztekloun »

4 Womec: asi tak nejak. ale jako sroub by to mel udrzet ale uz bych se s tim trochu bal jezdit :D ale mozna by tu byla jeste jedna moznost jenze nevim jak to vevnitr vypada. prevrtat to na vetsi zavit a tu stykaci plochu zkusit o malinkej kus vyvrtat. ale bylo by s tim neskutecny srani.
ale on ji podle me podelal nejakej sikula pred Mitjou kterej to prave zkousel tim sroubkem :D:D

a nebo by taky mozna pomohlo zkusit najit nejakej odvzdusnovak s delsi spickou :idea: a ten poradne zarvat
Uživatelský avatar
rossi
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 473
Registrován: 16 říj 2008 18:26
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Zdenek
tel.:: 720565731
Bydliště: Dobra, Pribyslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou brzdovku?

Příspěvek od rossi »

Nikitka by te poslal do p..... na vzdušaku tesni ten kuzel na konci nic vic tam netesni. jestli mas kuzel v p.... tak je cela brzda v p.... Co se to do mě nahučel kdyz jsem musel odvrtat stary zlomeny vzdušak!
Rossi 205 1.1 44kw 91rv niní z motorem 1.4 55kw a GTI napravou
Uživatelský avatar
Mitja
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 4659
Registrován: 27 lis 2007 19:05
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Ondra
tel.:: 0
Bydliště: Studénka-Butovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou brzdovku?

Příspěvek od Mitja »

rossi píše:Nikitka by te poslal do p..... na vzdušaku tesni ten kuzel na konci nic vic tam netesni. jestli mas kuzel v p.... tak je cela brzda v p.... Co se to do mě nahučel kdyz jsem musel odvrtat stary zlomeny vzdušak!
Se sroubkem jsem to nakonec neriskoval, chtel jsem mit jistotu. Uz je tam jiny novy trmen, ktery sel normalne odvzdusnit a dotahnout ;-), brzdi to luxusne.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Peugeot 205, 1.1i (44kw), color line, '91 - na vikendy
Renault Megane II sedan, 1.4 16V (72kw), sportway, '09 - hlavni auto
Peugeot 306 sedan, 1.6i (65kw), '95 - na dojezdeni
CPI Popcorn, 50 ccm, '03 - ceka na opravu
Škoda Fabia II 1.4 TDI (59kw), '06 - prace/Misa
Uživatelský avatar
draken
Club admin
Club admin
Příspěvky: 7972
Registrován: 12 črc 2009 18:21
Rok narození: 1991
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 732440821
Bydliště: Hr. Králové, Nový Bydžov

Re: Jakou brzdovku?

Příspěvek od draken »

sice pozdě ale aspoň teď. V létě sme strejcovi ďáli brzdy na nivě a ani jeden odvzdušňovák sme nepovolili, pouze urvali. Tak sme ho odvrtali a místo něj sme dali obyč šrouby s měděnejma podložkama, odvzdušnili, utáhli a brzdí v poho do teď, nikde nic nesákne a to niva jezdí v malý úpě denně.
Uživatelský avatar
Hoj@n
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 4473
Registrován: 31 pro 2008 15:19
Rok narození: 1990
Skutečné jméno: Pepa
tel.:: 777232994
Bydliště: Zábřeh na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou brzdovku?

Příspěvek od Hoj@n »

A nebo to udělat, jako to měl Roman na GTi, viď Romane :-D
PEUGEOT 205 Roland Garros "GYRROSEK"- r.v. 1992, 1.4, 55kw - Byvavalo :-(
Toyota Celica "Natálka"- r.v. 1995, 1.8, 85kw
Uživatelský avatar
stepmir
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 52
Registrován: 15 říj 2008 11:25
Skutečné jméno: Mirek
Bydliště: Dřínov

Re: Jakou brzdovku?

Příspěvek od stepmir »

drakenx700 píše:sice pozdě ale aspoň teď. V létě sme strejcovi ďáli brzdy na nivě a ani jeden odvzdušňovák sme nepovolili, pouze urvali. Tak sme ho odvrtali a místo něj sme dali obyč šrouby s měděnejma podložkama, odvzdušnili, utáhli a brzdí v poho do teď, nikde nic nesákne a to niva jezdí v malý úpě denně.

Pod ty šrouby se ještě dává kulička z ložiska odpovídajícího průměru. Ta dosedá a utěsňuje tu kuželovou plochu ( taky jsem to měl na žigulu ).
Joooo za komárů náhradní díly nebyly, vrakoviště nebyly, a když někdo rušil auto tak to byl takovej vrak že se z něj nic kloudnýho nedalo vzít.... Tak se opravovalo jak se dalo :m: :m: :m:
Trabant T601
Vaz 2101
Mazda 626 2,0 D
BMW 325 TDS AUTOMAT
Peugeot 205 1,8 GRD
Fiat Punto 1,9 JTD
Jarmar
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 23 led 2011 10:07
tel.:: 608828183

Re: Jakou brzdovku?

Příspěvek od Jarmar »

Problém je,že nazáleží jen na bodu varu.Olej do motoru taky neleješ nejlevnější. Málo kdo ví,že brzdová kapalina musí taky mazat.víc na www.bekas.cz
Odpovědět