P309 - Výměna předních destiček

Vše pro to, aby auto brzdilo jak by mělo, upgrade brzd a identifikace problému
Odpovědět
zoblik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 08 srp 2009 22:43
tel.:: 0

P309 - Výměna předních destiček

Příspěvek od zoblik »

Zdravim,


mam P309, 1.4 55kw, 1992. Ceka me vymena desticek a chtel jsem se zde zeptat lidi v techto vecech zbehlejsich, zda se jedna o vymenu, kterou zvladnou normalne manualne zrucny clovek :-) Pripadne jestli jsou nejaka uskali a veci na ktere bych si mel dat pozor apod. Nejsem si uplne jist, protoze jsem jeste nesundal kolo, ale mam typ desticek Girling.

Dekuji vsem za rady a odpovedi
Uživatelský avatar
lukas309
309kář
309kář
Příspěvky: 2460
Registrován: 12 dub 2010 17:21
Rok narození: 1988
tel.:: 776695572

Re: P309 - Výměna předních destiček

Příspěvek od lukas309 »

Zvládneš to úplně bez problémů sám. Jen odendáš pružinky, vyklepneš čepy a vyndáš destičky. Pak je potřeba vrátit válec (stlačit) aby se ti tam vešly nový.

Není to nic těžkýho a zvládne to každej logicky uvažující člověk.
zoblik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 08 srp 2009 22:43
tel.:: 0

Re: P309 - Výměna předních destiček

Příspěvek od zoblik »

Diky moc za odpoved. Radsi jsem se zeptal, protoze jsem se bal, jestli se nemusi brzdy odvzdusnovat nebo ja nevim co jeste. Proste abych se do toho nepustil, neco na me nevyskocilo a ja pak nemel zbytecny starosti schanet nekoho kdo by mi to dal do kupy.
Uživatelský avatar
lukas309
309kář
309kář
Příspěvky: 2460
Registrován: 12 dub 2010 17:21
Rok narození: 1988
tel.:: 776695572

Re: P309 - Výměna předních destiček

Příspěvek od lukas309 »

Nene nic jinýho není potřeba jenom potřebuješ vyrazit ty 2 čepy a pak tam dostat nový destičky.
Uživatelský avatar
ebarta1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: 05 čer 2010 20:13
Skutečné jméno: Vlado
Bydliště: Most

Re: P309 - Výměna předních destiček

Příspěvek od ebarta1 »

doporučuju injekční stříkačkou odsát brzdovou kapalinu z nádržky, protože až budeš tlačit válečky zpět tak by ti ta kapalina tekla ven z nádobky
Peugeot 205 GTi ´89
Uživatelský avatar
Dlavka
205club je můj domov
205club je můj domov
Příspěvky: 994
Registrován: 24 bře 2011 20:46
Rok narození: 1993
Skutečné jméno: David
Bydliště: Zašová
Kontaktovat uživatele:

Re: P309 - Výměna předních destiček

Příspěvek od Dlavka »

Kluci a jak se rozhybavaji brzdove trmeny?? Mam pocit ze mi porad jedna strana pribrzduje a chtel bych to rozhybat ale nevim jak
Uživatelský avatar
lukas309
309kář
309kář
Příspěvky: 2460
Registrován: 12 dub 2010 17:21
Rok narození: 1988
tel.:: 776695572

Re: P309 - Výměna předních destiček

Příspěvek od lukas309 »

Dlavka píše:Kluci a jak se rozhybavaji brzdove trmeny?? Mam pocit ze mi porad jedna strana pribrzduje a chtel bych to rozhybat ale nevim jak
To se obávám, že bude potřeba sundat třmen, vyndat váleček, vše vyčistit a dát nové prachovky.
zoblik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 08 srp 2009 22:43
tel.:: 0

Re: P309 - Výměna předních destiček

Příspěvek od zoblik »

Tak jsem se byl pred chvilkou podivat jak ty brzdy vypadaji. Vicemene vse komplet orezle. V povoleni pruzinek asi problem nebude, ale nevim si rady co s tema cepama. Nu snad pujdou vyrazit az se do toho pustim po prichodu objednanych novych desticek :-/ Nekdo nejaky napad jak na ty zrezly koliky? A davat je zpet nebo nekde sehnat jiny?
Uživatelský avatar
lukas309
309kář
309kář
Příspěvky: 2460
Registrován: 12 dub 2010 17:21
Rok narození: 1988
tel.:: 776695572

Re: P309 - Výměna předních destiček

Příspěvek od lukas309 »

zoblik píše:Tak jsem se byl pred chvilkou podivat jak ty brzdy vypadaji. Vicemene vse komplet orezle. V povoleni pruzinek asi problem nebude, ale nevim si rady co s tema cepama. Nu snad pujdou vyrazit az se do toho pustim po prichodu objednanych novych desticek :-/ Nekdo nejaky napad jak na ty zrezly koliky? A davat je zpet nebo nekde sehnat jiny?
Pořádně prostříknout nějakým WDčkem nebo něčím takovým a pomalu to vyrážet. Ono to půjde. Jinak potom vyčistit a vrátit. V případě, že budou nějaký zničený, tak vyměnit, ale není to nutný pokur budou OK. Jinak potom odmasti kotouče jinak by to nemuselo brzdit :-)
zoblik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 08 srp 2009 22:43
tel.:: 0

Re: P309 - Výměna předních destiček

Příspěvek od zoblik »

Tak zdárně z pomoci strejdy vyměněno. Na jedný straně byly destičky totál sjetý, ale na druhý byly skoro netknutý. Vzhledem k tomu, že na straně kde byly úplně sjetý byl kotouč orezlej, ale na druhy straně ok, tak jsme vyměnili jen na jedné straně. Vím, že by se měly měnit na obou stranách, ale s autem totiž moc nejezdim. A podle strejdy se dá předpokládat, že na tom orezlým kotouči ty destičky půjdou rychlejš do háje, tak tam pak vrazim ty co mi zbyly navíc.

Jen mam teď takovej problém. Při nízké rychlosti vše brzdí jak má. Při brždění z vyšší mi to ale při sešlápnutí jakoby zpátky kope do pedálu. Doufám, že je to vinou nových destiček na orezlém kotouči a ten až se tak nějak srovná tak to bude v normálu. Nebo myslíte, že podle mého popisu co jsme udělali, je problém někde jinde?
Odpovědět