Homokinetický kĺb

Motor, spojka, převodovka - identifikace, opravy, seřízení, výměna
Odpovědět
Uživatelský avatar
Robert14
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 71
Registrován: 12 črc 2013 23:08
Rok narození: 1995
Skutečné jméno: Robert
Bydliště: Martin

Homokinetický kĺb

Příspěvek od Robert14 »

Takže praskol mi hriadeľ s 1000hranom na homokineťáku pri kolese, ľava strana. Kukal som na internete a našiel som náhradne, za celkom ľudský peniaz, ale čo som kukal našiel som len od roku výroby 1987 a vyšie, na 1985 nie.. Je ten kĺb zhodný medzi 87 s 85 ?
P205, 1985, 1.8D - 44KW
P607, 2000, 2.2i 16V - 116KW
........................................................
Uživatelský avatar
Robert14
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 71
Registrován: 12 črc 2013 23:08
Rok narození: 1995
Skutečné jméno: Robert
Bydliště: Martin

Re: Homokinetický kĺb

Příspěvek od Robert14 »

Trosku popisem okolnosti ako to strihlo.. Nahodil som rameno, cap riadenia a lozisko. Konecne som auto spustil z trojnozky. Vysiel z garaze a siel kusok zabehnut. Kolesa sli do "V" ale to by geometria spravila.. snad :D .. Problem nastal pri rozbiehani a pridavani plynu. Cim som siel rychlejsie, tym viac to buchalo, ale len ked som siel na plyne, na dojazde nie.. Chcel som to ist kuknut do garazky do ktorej to je trosku do kopca. Bolo mokro, auto prehrablo a drb, hriadelik na homokinetaku skrutilo.. Co to mohlo sposobit? Unava materialu, alebo som spravil chybu kdesi pri skladani? ..

+ manzetu som roztrhol uz v zime, takze v klbiku mohol byt bordel ...


btw: otazka hore furt plati :fran:



:Merci:
P205, 1985, 1.8D - 44KW
P607, 2000, 2.2i 16V - 116KW
........................................................
Uživatelský avatar
Mireeec
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 223
Registrován: 07 črc 2010 11:39
Rok narození: 1989
tel.:: 904290927
Bydliště: Slovensko, Prievidza

Re: Homokinetický kĺb

Příspěvek od Mireeec »

Ťažko povedať, no ja som tiež ignoroval roztrhnuté manžety na poloosách a skončilo to kúpou druhých poloos :cry: takže skôr či neskôr by si to riešil tak či tak :m:
Ale to s plným rajdom ešte nedajbože do kopca už púšťalo také jeby že mi vyhadzovalo kvalt z prevodovky :m: :smich:
A vtedy keď som to riešil som našiel nejakú firmu v Žiline čo robia repasy poloos kardanov a tak podobne a nevedeli pochopiť, keď som im cez telefón vysvetloval že ja mám nerozoberatelné poloosy :m: Nakoniec ma ukecali a kúpil som homokineťáky, spravil som si výlet do Žiliny a keď som tam prišiel chlapci pochopili že som si nerobil srandu :D takže ako som prišiel som aj odišiel a nakoniec som za 50€ zohnal z vrakáča obidve poloosy vcelku v slušnom stave...
No a teda tým chcem povedať to že tie dva čisto nové homokineťáky mi ešte nerozbalené odvtedy zavadzajú v garáži...
Tak by som ti mohol streliť tie moje, až by ti pasovali :up:
Peugeot 205 Look 1.9 88kW
faarizamar
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 14 led 2015 13:54
tel.:: 978458755

Re: Homokinetický kĺb

Příspěvek od faarizamar »

Ked som sa pustil do vymeny loziska vsetko slo ako malo.. Stare som vyhlusil von, stred mi ostal na naboji, ale flexa a kladivo si s tym poradili.. Nahlusit nove do tehlice tiez nebol ziaden problem.. Horsie to slo s nabojom.. Vycistil som ho a namazal, vlozil do stredu loziska a opatrne ho tam doklepaval.. Ked som ho dostal na doraz a otocil tehlicu videl som ze mi na lozisku kustik vytlacilo ten stred. Tak som ho opatrne dotlkol kladivkom.. Nemohlo sa nieco na tom lozisku pokazit pri odeleni tych stredov, alebo mojej naslednej "oprave" ?..
faari
Uživatelský avatar
draken
Club admin
Club admin
Příspěvky: 7972
Registrován: 12 črc 2009 18:21
Rok narození: 1991
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 732440821
Bydliště: Hr. Králové, Nový Bydžov

Re: Homokinetický kĺb

Příspěvek od draken »

tam se nemá co stát, poloosa je pak stáhne k sobě
Odpovědět