Nightfire II - 1.4 1998

Pro všechny, kteří chtějí volně diskutovat o svém autě
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zdenek
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 1719
Registrován: 13 kvě 2008 20:35
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Zdenek
Bydliště: Čerčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Aloushův Nightfire II - 1.4 1998

Příspěvek od Zdenek »

No tak je to prostě výrobce nějakých dopňků, jako byl třeba Kamei a montovalo se to více různých značek. Renault 5 byl asi primárně k tomu určený a pak se to rozvinulo dál.
Jinak jsem koukal, že frma s tímto názvem prodává autosedačky a dětské kočárky :fran: Třeba by to taky dokázali :smich:
205 1,9 GTI 94kW - další gti ve věčných lovištích :roll:
205 1,6 GTI 75kW - sešrotováno
205 1,9 GTI 94kW - uloženka
205 1,9 GTI 88kW - ve výstavbě - 6q převodovka, 94kW motor :ck:
DUCATI Monster 2001
Uživatelský avatar
Aloush
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 374
Registrován: 13 črc 2015 20:17
Rok narození: 1995
Skutečné jméno: Ales Dopita
tel.:: 735888182
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Aloushův Nightfire II - 1.4 1998

Příspěvek od Aloush »

Po částečném rozebrání a složení přední nápravy (viz předchozí příspěvky) jsem si všiml, že na nerovnostech někdy hodně klepe pravá strana. :myslim: Dělá to spíše když zajedu kolem do díry. Ještě mi přijde, když jedu třeba 90, jakoby to někdy samo uhlo doleva.. tak nevím jestli nemůže být vůle přímo v řízení :myslim: ikdyž se s ním nic nedělalo.
Takže to budu muset znovu rozebrat a najít příčinu. Guma pod miskou je v pohodě - neslehnutá, nesteřelá, misky se měnily, jsou tam nová ložiska horního uložení..
Po složení auta mi nic nezbylo. :fran:
Možná jsem někde něco špatně dotáhnul.. snad na něco přijdu, až to zvednu. Doufám že na špalkách nebude zase stát týden :zin:

A potom jsem zjistil, že mám jakoby vůli motoru - když rychle pustím plyn, tak to klepne.. stejně tak když přidám.
Asi bude ideální, když se v tom někdo zkušený projede na jarním srazu a řekne mi co je špatně. :up:

S Pugem se jeden nenudí :fran:
felix
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 240
Registrován: 19 lis 2011 22:58
Rok narození: 1975
Skutečné jméno: Martin
tel.:: 732630000
Bydliště: Nové Losiny-šumpersko

Re: Aloushův Nightfire II - 1.4 1998

Příspěvek od felix »

To náhlé uhnutí ze stopy dělá špatný spodní čep ramene, kdyby byla vůle na hřebenu tak to poznáš i na místě když hýbeš volantem sem a tam a to cuknutí motoru bude nejspíš špatný některý silentblok.
Uživatelský avatar
fifty12
205club je můj domov
205club je můj domov
Příspěvky: 942
Registrován: 10 srp 2009 08:10
Rok narození: 1991
Skutečné jméno: Matej
tel.:: 910132517
Bydliště: Kežmarok
Kontaktovat uživatele:

Re: Aloushův Nightfire II - 1.4 1998

Příspěvek od fifty12 »

To trhnutie motor ti nebude robiť spodný silentblok?
prve autičko Peugeot 205 automatic 72800 km 1,6 65kw 19.11.1992 Dizajn baj dži ty aj
Peugeot 205 Gutmann Mi16 244000 km 1,9 116kw 1991
Dárca dielov Peugeot 205 look 1,1 1992
Peugeot 205 GTi 196660 km 1,9 75-94kw
Peugeot 205 CTi 282345 km 1,9 74 Kw
Daník
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 08 dub 2011 14:53
Rok narození: 1993
Skutečné jméno: Daniel
tel.:: 736462854
Bydliště: Brumov

Re: Aloushův Nightfire II - 1.4 1998

Příspěvek od Daník »

To mlácení při puštění plynu nebo přídání mi dělal utržený horní silent motoru. Zkus si zahýbat motorem.
Peugeot 306 Hdi
BMW E36 320i drifťák otloukánek
Uživatelský avatar
Aloush
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 374
Registrován: 13 črc 2015 20:17
Rok narození: 1995
Skutečné jméno: Ales Dopita
tel.:: 735888182
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Aloushův Nightfire II - 1.4 1998

Příspěvek od Aloush »

Takže to chce nová ramena :myslim: Levé už má prasklou prachovku u spodního čepu.. a pravé má čep taky špatný, podle toho co píše felix.
S motorem jsem hýbal, ale docela drží a nikde neklepal. Horní silent vypadá v pohodě, tak že by spodní? Nevím kde jej najdu - ještě jsem se nedíval do JNT.

Děkuji moc za rady klubáci :Merci:

Přes víkend jsem se dostal k výměně tunelu (barva úplně nesedí, ale to už je detail :fran: ) a dodělání USB nabíječek.
Nefunguje vyhřívání zadního skla - ani necvaká relátko, takže bude problém někde v elektrice. Palubku jsem tedy ještě nesložil a budu pátrat. :up:
A kdyby měl někdo originál tlačítko na otevírání kufru.. tak jej odkoupím :smich: Odstranil jsem pružinku z tlačítka od skla (aby nezustalo zamáčknuté), jen ještě musím pořešit ten obrázek na něm. Neví někdo čím by se dal "umýt" původní bílý obrázek z tlačítka? :myslim: Asi to budu muset oškrabat co.. :fran:
Přílohy
WP_20160424_19_17_09_Pro.jpg
Dvojté vyhřívání skla :D ..a stejně nehřeje.
Dvojté vyhřívání skla :D ..a stejně nehřeje.
Uživatelský avatar
chobot
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 233
Registrován: 11 říj 2008 21:43
Bydliště: Krkonoše | Praha

Re: Aloushův Nightfire II - 1.4 1998

Příspěvek od chobot »

Spodni silentblok najdes v tom domku jak si vytahoval poloosu, kdyz si menil manzetu ;-) Primo v nem je jeden a druhej malej je v ty vydlicce co drzi motor k napravnici. Pak je jeste jeden pod baterii.
Uživatelský avatar
Zdenek
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 1719
Registrován: 13 kvě 2008 20:35
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Zdenek
Bydliště: Čerčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Aloushův Nightfire II - 1.4 1998

Příspěvek od Zdenek »

Přesně tak.
A žádné originál tlačítko na otevírání kufru není...
205 1,9 GTI 94kW - další gti ve věčných lovištích :roll:
205 1,6 GTI 75kW - sešrotováno
205 1,9 GTI 94kW - uloženka
205 1,9 GTI 88kW - ve výstavbě - 6q převodovka, 94kW motor :ck:
DUCATI Monster 2001
Uživatelský avatar
Aloush
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 374
Registrován: 13 črc 2015 20:17
Rok narození: 1995
Skutečné jméno: Ales Dopita
tel.:: 735888182
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Aloushův Nightfire II - 1.4 1998

Příspěvek od Aloush »

Diky chobote, podivam se po nich :Merci:
S tim tlacitkem to měl byt vtip :fran: vim ze neexistuje - proto jsem psal, čím by šel umyt puvodni obrazek :up:

Dneska jsem zvedal obě strany a jedine klepani co jsem nasel bylo na pravem kole - je tam vule když s nim zatacim. To bude asi cep na ramenu. Jinak ať jsem s tim lomcoval, točil a kroutil jakkoliv, tak nic neklepalo. Kdyby to na hrbolech bouchalo jen kvuli cepu na rameni, tak by to bylo idealni. Pockam na vyplatu a vlitnu na to :fran:
Uživatelský avatar
Aloush
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 374
Registrován: 13 črc 2015 20:17
Rok narození: 1995
Skutečné jméno: Ales Dopita
tel.:: 735888182
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Aloushův Nightfire II - 1.4 1998

Příspěvek od Aloush »

Asi se zase rozepíšu :m:
Už jsem "spravil" nefunkční zadní mlhovku a vyhřívání okna :up:
Chybu jsem zjistil, až jsem pátral ve schématech a nemohl jsem tam najít drát 151, který má přece vést od tlačítka pro vyhřívání okna :myslim: on to byl totiž drát k mlhovce :smich: Prostě jsem spletl tlačítka a když jsem zkoušel mlhovku, tak mi topilo sklo a naopak. :fran: A že jsem se s tím nadrbal - zkoušel jsem relátka, pojistky, žárovku, kostry atd.. :zin:
Dál jsem zjišťoval proč mi nefunguje regulace světel.. a proč je pravé světlo podložené čímsi - nějakej šikula ulomil držátka na regulaci u světlometů. :roul: takže už mám objednané nové. Jak to tam vlastně drží? :myslim: Abych si hned nerozbil i ty další. Vím jak světlo vytáhnout z "blinkru".. ale tu regulaci nevím.
Dále Pug dostal nový koberec do kufru. Brzy tam ještě pořeším osvětlení - je jen špatná kostra. :up: Řeším kam si našroubovat hasičák, vevnitř jsem nevymyslel dobré místo, takže asi půjde na bok kufru, kde byla původně nádobka s náplní pro ostřikovač.
Dále jsem nasadil originál stěrače, ve kterých jsem vyměnil stírací gumu.
V pondělí objednávám pravé rameno.. a aby toho nebylo málo, tak se mi včera začal dusit motor :roul: volnoběh drží, ale když se chci rozjet, tak se začne dusit.. a když už se rozjedu, tak netáhne - mamce tohle přesně dělá když má špatný kontakt na konektoru od lambdy. :myslim: Já mám kontakt dobrý.. takže jsem lambdu pro jistotu odpojil úplně a od té doby se to nezadusilo. Zítra pojedu do školy.. tak třeba nezůstanu někde viset. :( ..s 205 se jeden nenudí :fran:
:vul: Ještě že jsem nekoupil GTI, s tím jak všichni říkají jak je náročné bych se asi zbláznil. :fran: Zajímavé je, že máma má 1.4 už 8 let a téměř s tím ještě nic nebylo (jen pravá poloosa) - ale teďka ji taky čekají větší opravy.
Přílohy
ulomený držák
ulomený držák
Koberec
Koberec
Uživatelský avatar
Zdenek
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 1719
Registrován: 13 kvě 2008 20:35
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Zdenek
Bydliště: Čerčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Aloushův Nightfire II - 1.4 1998

Příspěvek od Zdenek »

Tak ono to není o tom, že by se člověk s 205-kou nenudil ,spíš jde o to, jak se o to auto starali předchozí majitelé. A co všechno tam "vylepšovali". Jinak ta packa na sklápění světel tam nijak zvlášť nedrží, je nacvaknutá na kuličce. Musíš tu bílou packu dát do vodorovné polohy když světlo vytáhneš z blinkru a držáku u chladiče ven, a pak jen zatlačením nebo šroubovákem směrem dolů vycvaknout z kuličky.
205 1,9 GTI 94kW - další gti ve věčných lovištích :roll:
205 1,6 GTI 75kW - sešrotováno
205 1,9 GTI 94kW - uloženka
205 1,9 GTI 88kW - ve výstavbě - 6q převodovka, 94kW motor :ck:
DUCATI Monster 2001
Uživatelský avatar
Aloush
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 374
Registrován: 13 črc 2015 20:17
Rok narození: 1995
Skutečné jméno: Ales Dopita
tel.:: 735888182
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Aloushův Nightfire II - 1.4 1998

Příspěvek od Aloush »

Tak na fóru jde docela dohledat, co se na autu dělalo.. třeba za nátěr spodku co dělal Linkisek jsem hodně rád. :) ..ale je tam hodně much.. aspoň se něco naučím. :roll:
Já jsem za tu chvíli co to mám doma nalítal přes 7000km, takže závady motoru už nemusí být od předchozích majitelů. :myslim: (ikdyž honza jezdil s odpojenou lambdou - to mi bylo divné)
Díky moc za tip na světlomety :Merci: až přijdou tak je nahodím, ať je to v cajku. :up:
Uživatelský avatar
Aloush
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 374
Registrován: 13 črc 2015 20:17
Rok narození: 1995
Skutečné jméno: Ales Dopita
tel.:: 735888182
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Aloushův Nightfire II - 1.4 1998

Příspěvek od Aloush »

Trošku jsem upravil masku se znakem (nahodil jsem folii prozatím).. a sehnal jsem druhou kapotu (obouchanou), abych měl čím zakrýt motor, až budu tu aktuální dávat na lakování (někdy... ) :m:
Úspěšně jsem vyměnil přední světlomety. Akorát mi přijde že mi svítí až moc do země, ikdyž je mám daté co nejvýš.. ale ještě jsem s tím nejel v noci, takže nevím. :roll:

Mám dotaz ohledně pravé poloosy (už mám objednanou novou) - opticky je mezera mezi ramenem a tou tyčí - 3. fotka. - je to takhle normální, nebo se to nějak dotahuje? :myslim:
Zvládnu výměnu ramena sám, nebo to mám hodit do servisu? :myslim:
Přílohy
IMG_2862.jpg
IMG_2867.jpg
IMG_2870.jpg
Uživatelský avatar
Zdenek
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 1719
Registrován: 13 kvě 2008 20:35
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Zdenek
Bydliště: Čerčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Aloushův Nightfire II - 1.4 1998

Příspěvek od Zdenek »

Úplně mi asi nedošla souvislost s objednanou novou poloosou a výměnou ramena, ale budiž :fran:

Ta mezera mezi stabilizátorem a ramenem je vcelku normální, záleží na opotřebení toho silentbloku a nezapomeň, že se celé tohle spojení kroutí...
Vyměnit rameno zvládneš určitě doma. Akorát musíš zvednout obě strany do vzduchu, aby Ti stabilizátor z druhé strany netlačil rameno kam nechceš. A před zvednutím auta doporučuju na straně, kde budeš rameno měnit, tak stáhnout pružinu stahovákama nebo alespoň nějakou lepší kurtou, abys měl větší pole působnosti pro vyndání spodního kulového čepu.
No a pak už je to jen o tom, přeprat napružené rameno a stabilizátor :fran: To je asi nejhorší výmysl, co kdy Peugeot vymyslel... :m: Ale jde, jen se toho nebát. :up:
205 1,9 GTI 94kW - další gti ve věčných lovištích :roll:
205 1,6 GTI 75kW - sešrotováno
205 1,9 GTI 94kW - uloženka
205 1,9 GTI 88kW - ve výstavbě - 6q převodovka, 94kW motor :ck:
DUCATI Monster 2001
Uživatelský avatar
Aloush
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 374
Registrován: 13 črc 2015 20:17
Rok narození: 1995
Skutečné jméno: Ales Dopita
tel.:: 735888182
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Aloushův Nightfire II - 1.4 1998

Příspěvek od Aloush »

Chtěl jsem napsat pravé rameno - to mám objednané :up: Už jsem z toho nějakej domotanej :fran:
Ještě tedy objednávám stahovák na pružiny, měl jsem ho jen půjčený, ale jak vidím tak se to asi bude hodit častěji. :up:
Díky moc, zkusím to doma, třeba to nějak dopadne :Merci: ..když už jsem si měnil pružiny, tak musím zvládnout i rameno. :fran:

Máte někdo nějaký tip, kde by šla sehnat leštěná trubka s vnějším průměrem 63,5mm.. potřebuju jen cca půl metru. :fran: Už jsem zkoušel pár železářství, ale tam takový průměr nevedou a na netu se prodává třeba jen 6m v kuse. :myslim:

Přikládám jednu fotku z interiéru - tlačítko s V je pro Vrata (kufr) ..a druhou fotku krásného pozadí :fran:
Přílohy
WP_20160503_07_08_48_Pro1.jpg
IMG_2887.jpg
Odpovědět