jezdíte někdo na olej?

Takový pokec na „úrovni" týkající se 205tek
Uživatelský avatar
Bartik333
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 3836
Registrován: 03 úno 2008 17:20
Skutečné jméno: Lubos
tel.:: 607684334
Bydliště: Telč
Kontaktovat uživatele:

Re: jezdíte někdo na olej?

Příspěvek od Bartik333 »

Sonny píše:Hoši znám borce tady od nás a ten jezdí na všechno.Fryťák,převodovej olej prostě tam leje všechno. :zin: Motor má už 20 000 na tuhle jeho směs a furt jede a žádný změny ani problémy.Akorád když projede tak to je jako když smaží hranolky :lol: :lol: :lol:
Hej tak takovyho znam taky. Mam AX-o a leje tam normalni fritak z fastfoodu. Tak mu ho davaji zadarmo. Ma nalitano pres 50 000 km a porad jestli. Jenom si tam musel namontovat predehrev.
No a da se rici, ze jezdi zadarmo. Teda jeno za cenu toho, ze kdyz kolem Vas projede, tak dostanete chut na neco smazeneho :fran: :fran:
Peugeot 205 1.9D 47kw r.v. 1991 -zatím nic moc,ale az se do nej dám,bude to voňavka. :205:
Peugeot 205 cabrio
Dacia Sandero 1.4 55kw r.v. 2009
Škoda Felicie 1.3 MPI r.v. 1998 40Kw - Odesla do vecnych lovišť,když se nepohodla se silným dubem.
13.11 2008 - Prvni pokuta za nezaple pasy 500kč.
Dne 1.7 2011 - tuning by srnka (prava predni část v háji)
Uživatelský avatar
WoMec
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 6592
Registrován: 05 led 2008 14:30
Rok narození: 1987
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 775037752
Bydliště: Vyškov

Re: jezdíte někdo na olej?

Příspěvek od WoMec »

Linkisek píše:Dieselův motor není labužník ... takže pokud je to mastné a dá se to spalovat proč nee :myslim: ... Ale osobně zůstanu raději u nafty ... "DIESEL POWER" :uct: ...
tak tak .... radsi nebudu experimentovat :m:
Peugeot 205 Forever 1.9D 47kW '94 - Forever DIESEL :)

Jezdím za >>> Obrázek
Uživatelský avatar
aaischa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: 27 lis 2007 18:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: jezdíte někdo na olej?

Příspěvek od aaischa »

hugo boss píše:já na to jezdil když jsem měl ropyse... vždy jsem koupil plný košík oleje a šup s ním do nádrže :m:
Ale bacha, nesmíš pok nechat auto dlouho stát ( 2týdny a vejš) protože ti pak ten olej udělá v palivovým systému pěknou paseku...

jo jinak motor to teda rozhodně neponičí ;-)
ba naopak, má tiší chod, menší emise a na výkonu to neubere vůbec nic ;-)
Ahoj, v jakym pomeru si redil kdyz si to lil rovnou do nadrze bez druhy nadrze kerou si prepinal, jak to na to startovalo ? takze je potreba aby se jezdilo, pak nevadi ze tam ten olej je jestli to chapu dobre ? a sádlo v nádrži se nedela? nechci prefritovanej hodlam koupit normoš v obchodě... jezdils bez predehrevu.. ? v zime pocitam ze to to neni dobrej napad ale jakmile se oteplí .. tak ... ?


paseka v palivovym siystemu.. hidce, tesneni cerpadla.. nebo co muzu cekat ? zapeceny pistni krouzky a podobny co sem slysel teda nehrozi .. ?

hodlam to vyzkouset a pripadne udelat predehrev, cerpadlo mam BOSH...
Uživatelský avatar
Shotgun
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 435
Registrován: 07 črc 2006 16:24
Skutečné jméno: Lada
Bydliště: Praha

Re: jezdíte někdo na olej?

Příspěvek od Shotgun »

Jezdit v zimě se stim nedá pokud nemáš dvounadržový systém, že startuješ na naftu a po zahřatí se přepne na olej. Jinak na jaře a na podzim se to ředí podle teploty s naftou v poměru. Na čistej olej se dá startovat tak od 15 stupnu s předehřevem. Pokud nemáš předehřev tak ti to kucká nechce to nastartovat.Předehřev ti to ohřívá zruba na 80 stupnu tím padem je to jako nafta a neni problém s hustotou oleje.Spotřeba se pohybuje okolo 5 litrů u mechanické 1,9.
P205MI16 Weber 45 DCOE
Uživatelský avatar
aaischa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: 27 lis 2007 18:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: jezdíte někdo na olej?

Příspěvek od aaischa »

Shotgun píše:Jezdit v zimě se stim nedá pokud nemáš dvounadržový systém, že startuješ na naftu a po zahřatí se přepne na olej. Jinak na jaře a na podzim se to ředí podle teploty s naftou v poměru. Na čistej olej se dá startovat tak od 15 stupnu s předehřevem. Pokud nemáš předehřev tak ti to kucká nechce to nastartovat.Předehřev ti to ohřívá zruba na 80 stupnu tím padem je to jako nafta a neni problém s hustotou oleje.Spotřeba se pohybuje okolo 5 litrů u mechanické 1,9.
redi v poměru... poměru jakém ?

předhřev hodlám vytvořit
bejvávala 205ka
Uživatelský avatar
aaischa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: 27 lis 2007 18:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: jezdíte někdo na olej?

Příspěvek od aaischa »

byl by někdo z vas ochotnej, kdo uz takhle jezdi dat mi trosku infromaci jak resil predehrev, jestli ohrejva od svodu, vyfukovyho potrubi, nebo nejakym telesem či žhavkou, hodne o tom je taky na diselpower foru to vim ale kontkretne u 205 jak to mate.. ? :)
bejvávala 205ka
Jirka
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 107
Registrován: 11 úno 2007 18:09
Bydliště: Dvůr Králové

Re: jezdíte někdo na olej?

Příspěvek od Jirka »

No,já myslím že by to chtělo používat výhradně jakostní olivový olej,za studena lisovaný tzv.pannenský.Ten je zaručeně prost cholesterolu a jiných svinstev.Na cenu bych nekoukal. :up:





...ne aby to vzal někdo vážně.
Peugeot 205 MI 16
Yamaha TRX 850
Honda CBR 1000RR Fireblade
Ducati Streetfighter
Uživatelský avatar
Shotgun
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 435
Registrován: 07 črc 2006 16:24
Skutečné jméno: Lada
Bydliště: Praha

Re: jezdíte někdo na olej?

Příspěvek od Shotgun »

Ředí se to v poměru podle teploty když je do 15stupnu tak 1:1 nebo 1:2 nafta olej čim se zvyšuje okolní teplota tím se ubírá nafta. Ohřev oleje za studena se používá žhavící svíčka. A po zahřátí motoru se ohřívá olej vodou z motoru. z nadrže je přiváděn studený olej do výměníku tepla a proti tomuto oleji se pouští teplá voda z motoru. Která ohřívá olej na teplotu 70 - 80 stupnu. A je celkem jedno který olej to je stačí vybrat jákykoliv v sámošce.
P205MI16 Weber 45 DCOE
Uživatelský avatar
aaischa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: 27 lis 2007 18:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: jezdíte někdo na olej?

Příspěvek od aaischa »

Shotgun píše:Ředí se to v poměru podle teploty když je do 15stupnu tak 1:1 nebo 1:2 nafta olej čim se zvyšuje okolní teplota tím se ubírá nafta. Ohřev oleje za studena se používá žhavící svíčka. A po zahřátí motoru se ohřívá olej vodou z motoru. z nadrže je přiváděn studený olej do výměníku tepla a proti tomuto oleji se pouští teplá voda z motoru. Která ohřívá olej na teplotu 70 - 80 stupnu. A je celkem jedno který olej to je stačí vybrat jákykoliv v sámošce.

dekuju za odpoved :) jeste jedna vecicka kde takovej výměník znárodnim ? pripadne z čeho vykuchám... několikero sem slyšel že palivový čerpadlo se chladí chladnym palivem, takže v tom problém neni že už tam pudě ohřátej olej... ?
bejvávala 205ka
Uživatelský avatar
Shotgun
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 435
Registrován: 07 črc 2006 16:24
Skutečné jméno: Lada
Bydliště: Praha

Re: jezdíte někdo na olej?

Příspěvek od Shotgun »

Já ho kupil asi za 6000 kč u firmy která se timhle zabývá, doma se to vyrobit moc nedá s takovym výkonem ohřevu. problém s čerpadlem neni a má to výhodu když se ohřívá nafta nebo olej u oleje je to lepší dochází k tepelné roztažnosti takže ti to palivo zvětší objem. Neni to moc ale každá kapka dobrá a v zimě to má výhodu, že my rychleji topí tím že se ohřívá voda od žhavící svíčky.
P205MI16 Weber 45 DCOE
zarikavackoni
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: 06 bře 2008 13:58

Re: jezdíte někdo na olej?

Příspěvek od zarikavackoni »

Olej doporucuji vsem , nejdriv jsme jezdili se starou dodavkou normalne do nadrze 20 litru slunecnicovyho oleje z kauflandu a jela o sto sest ale bacha palivovej filtr trochu trpi pokud pouzijete nejakej fritak malo prefiltrovanej. Jinak pak jsem se poucili a udelali jsem elektricky rizeny olejovy auto (pasat starej 1,6 turbo myslim ) samotna olejova nadrz predehrev pomoci vymeniku na chladici, jeste jednu pumpu na klinak a palivovej filtr kterej si filtroval sam olej, a pak frk ho do vstrikovani pomoci prepinani kohoutu(elektricke z LPG)(pozor olej zerou jen boschacky vstrik.c. nebo neco starsiho, novejsi jsou delany na vetsi presnost a lepe vybrousene a tak... takze olej je zcela znici viz Comonrejl nebo tak nejak se to jmenuje), olej se da sehnat i u ruznejch zemedelcu. Ta oficialni prestavba je taky dobra ale nejak jsem zjistil ze chteli potvrzeni ze budu tankovat olej jen od jejich firmy a takovy hovadinya je to drahy, , Do toho pasata jsme lili naprosto vse od frytaku s hranolkama az po sojovej a lekarskej, pasat nalital 500 000 bez jakehokoliv problemu s funkcnosti, maximalne obcas zavzdusnene nebo ztuhle palivo. Vrele doporucuji vsem..... nebo sehnat LTO taky dobra varianta:-)
Ragga

Re: jezdíte někdo na olej?

Příspěvek od Ragga »

renm píše: ??no pokud vím tak dieslův motor byl původně sestrojen a poháněn olejem a nafta přišla až pak... :fran:
A jaké lepší vlastnosti má při spalování nafta než olej?
No jasně mít dízla hned to řešim. Mám spousty známejch co na to jezděj. Jedni to kupujou, druhý filtroujou friťák. Jední jezděj v osobácích, jiný zase v náklaďácích. Nový, starý, s předehřevem nebo bez (lepší s ;-) ), na dálku nebo jenom popojíždění - ale všichni jsou spokojený! V německu snad 80% zemědělců používá do taktorů a jiný techniky řepkovej olej až se to německejm úřadům už nelíbí že neplatěj daně z PHM a sprostě si palivo vypěstujou.
Dieselův motor byl patentovanej na ořechovým oleji! Jsem zvědavej na co by jste nafťáci asi jako chtěli jezdit až těm ropnejm hajzlům dojde ropa. Nemyslete že bude nějakej problém... Hned se začne pěstovat ve velkým řepka a konopí, výrobci aut přimontujou předehřev a nikdo nebude mít tušení proč se vlastně takovou dobu rabovala Země když to jde tak snadno získat z obnovitelných zdrojů! Ale to už budou zase řepkový magnáti a pojede to nejspíš dál :lol:
Jen jsem to musel napsat když jsem našel tehnle thread protože kolem mě je fakt hodně lidí co preferujou OILPOWER :cool:
Uživatelský avatar
Hanz
V.I.P
V.I.P
Příspěvky: 3541
Registrován: 06 lis 2006 19:58
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: jezdíte někdo na olej?

Příspěvek od Hanz »

muj tatik na to jezdi uz tak 4 roky a zatim jsme nezaznamenali sebemensi vady na motoru. akorat kdyz nekam jede tak musim byt hodne daleko protoze mi je z cehokoliv co smrdi po necem smazenym na bliti icon_eh :Grrrr: :fran:
22. 11. 2006 zemřel ve své 205 MI16 Petr Mareš aka Jay, jeden z největších fandů 205Gti a nejlepší kámoš.
Odpovědět