vysoká spotřeba

Takový pokec na „úrovni" týkající se 205tek
Uživatelský avatar
djksicht
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 15 zář 2008 13:29
Bydliště: Hermanovice

vysoká spotřeba

Příspěvek od djksicht »

Čágo. Mám Peugeota 205 1,1 benzín 44kw a jezdím sním po Praze a bohužel se nedosatávám se spotřebou pod 9,5l. Je to nějaý divoký. Přitom to auto nehoním. prosím poraďte mi někdo co stím. olej to nebaští. Prostě jenom ta vysoká spotřeba. Předpokládal jsem že se dostanu po městě na 7l. Všechny rady a porady sem Díky všem.
DJKSICHT
Peugeot 205 rv92 moje auticko. Postupne budu predelavat.
Uživatelský avatar
red.1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 477
Registrován: 26 kvě 2008 15:33
Rok narození: 1980
Skutečné jméno: Vaclav
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od red.1 »

Lamda sonda, děravý výfuk, svíčky, kabely ke svíčkám, vzduchový filtr.... máš tohle všechno v pořádku??
Otáčky motoru jsou ok??
Já na stejným motoru co máš ty lítám už osmý rok a max. spotřeba je 6,7 na dálnici v plně obsazeným autě a při rychlosti 130-150km/hod když jsem dojížděl do Opavy..
Jinak mám průměrnou roční spotřebu 6l na 100km.
Uživatelský avatar
Mitja
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 4659
Registrován: 27 lis 2007 19:05
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Ondra
tel.:: 0
Bydliště: Studénka-Butovice
Kontaktovat uživatele:

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od Mitja »

Ja mam prumer 7,5 a po meste neni problem se nad 8 dostat... no ale nad 9 sem nesel jeste nikdy to je pravda. Na dalnici mi to pritom papa pod 6 litru.. a mel bych mit vsechno dle meho nazoru v poradku, motor jede super, jen trochu papa olej. No neresim to, pro me je to dobra spotreba :-)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Peugeot 205, 1.1i (44kw), color line, '91 - na vikendy
Renault Megane II sedan, 1.4 16V (72kw), sportway, '09 - hlavni auto
Peugeot 306 sedan, 1.6i (65kw), '95 - na dojezdeni
CPI Popcorn, 50 ccm, '03 - ceka na opravu
Škoda Fabia II 1.4 TDI (59kw), '06 - prace/Misa
Uživatelský avatar
djksicht
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 15 zář 2008 13:29
Bydliště: Hermanovice

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od djksicht »

red.1 píše:Lamda sonda, děravý výfuk, svíčky, kabely ke svíčkám, vzduchový filtr.... máš tohle všechno v pořádku??
Otáčky motoru jsou ok??
Já na stejným motoru co máš ty lítám už osmý rok a max. spotřeba je 6,7 na dálnici v plně obsazeným autě a při rychlosti 130-150km/hod když jsem dojížděl do Opavy..
Jinak mám průměrnou roční spotřebu 6l na 100km.
abych rekl pravdu tak vsechno je OK filtry meneny, vyfuk je v poradku. kabely jsou OK a otacky motoru jsou takovy divny. kdyz je to studeny tak vyleti nahoru ale jak se to zahreje tak je to ok. ale to prisuzuji automatickemu sitici co myslis??? je pravda ze me obcas otqcky kolisaj ale to si myslim ze je v limitu. No a co se tyce lamda sondy tak je pravda ze me obcas sviti kontrolka u palivomeru. je tam kontrolka na rezervu a pak jeste jedna. ale nejak jsem neprisel na to jaka. ja myslim ze je to detekce cinnosti lamda sondy. poraď diky ti.
DJKSICHT
Peugeot 205 rv92 moje auticko. Postupne budu predelavat.
Uživatelský avatar
red.1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 477
Registrován: 26 kvě 2008 15:33
Rok narození: 1980
Skutečné jméno: Vaclav
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od red.1 »

djksicht píše:
red.1 píše:Lamda sonda, děravý výfuk, svíčky, kabely ke svíčkám, vzduchový filtr.... máš tohle všechno v pořádku??
Otáčky motoru jsou ok??
Já na stejným motoru co máš ty lítám už osmý rok a max. spotřeba je 6,7 na dálnici v plně obsazeným autě a při rychlosti 130-150km/hod když jsem dojížděl do Opavy..
Jinak mám průměrnou roční spotřebu 6l na 100km.
abych rekl pravdu tak vsechno je OK filtry meneny, vyfuk je v poradku. kabely jsou OK a otacky motoru jsou takovy divny. kdyz je to studeny tak vyleti nahoru ale jak se to zahreje tak je to ok. ale to prisuzuji automatickemu sitici co myslis??? je pravda ze me obcas otqcky kolisaj ale to si myslim ze je v limitu. No a co se tyce lamda sondy tak je pravda ze me obcas sviti kontrolka u palivomeru. je tam kontrolka na rezervu a pak jeste jedna. ale nejak jsem neprisel na to jaka. ja myslim ze je to detekce cinnosti lamda sondy. poraď diky ti.
Může to být lamda sonda... Zkus jí vyměnit...
Těžko říct. Každopádně ta spotřeba není normální..., je to spotřeba GTI a ne 1,1.
Uživatelský avatar
Mitja
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 4659
Registrován: 27 lis 2007 19:05
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Ondra
tel.:: 0
Bydliště: Studénka-Butovice
Kontaktovat uživatele:

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od Mitja »

Tady si najdi tu kontrolku:
http://www.205gti.org/?reloaded&action= ... ion=budiky

A pokud je to diagnostika, tak si pekne vyblikej zavady podle navodu zde:
http://www.205gti.org/?reloaded&action= ... iagnostika
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Peugeot 205, 1.1i (44kw), color line, '91 - na vikendy
Renault Megane II sedan, 1.4 16V (72kw), sportway, '09 - hlavni auto
Peugeot 306 sedan, 1.6i (65kw), '95 - na dojezdeni
CPI Popcorn, 50 ccm, '03 - ceka na opravu
Škoda Fabia II 1.4 TDI (59kw), '06 - prace/Misa
Uživatelský avatar
rossi
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 473
Registrován: 16 říj 2008 18:26
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Zdenek
tel.:: 720565731
Bydliště: Dobra, Pribyslav
Kontaktovat uživatele:

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od rossi »

Ja mam stejny motor, a jezdim za 7 litru v prumeru a ze bych zdrzoval to teda ne! Pred trictvrte rokem jsem mel spotrebu kolem 9 litru pomohla vymena spatne fungujiciho potenciometru na skrtici klapce, nikdy bych tomu neveril. Ješte mi bylo řečeno ze magnet vstrikovani nebo jehla se prej skoro nikdy neporouchaj ale muze tem byt bordel a na vycišteni se pouziva pripravek do benzinu neco jeko aditivdisel. maj to na kazde benzince cisti ventili, vstrikovani, lamdasondu a katalizator! nebo zmenit Benzinku!!!!
Rossi 205 1.1 44kw 91rv niní z motorem 1.4 55kw a GTI napravou
Uživatelský avatar
rossi
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 473
Registrován: 16 říj 2008 18:26
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Zdenek
tel.:: 720565731
Bydliště: Dobra, Pribyslav
Kontaktovat uživatele:

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od rossi »

Ta kontrolka je chyba neco neni v poradku u me to byl potenciometr (3,500kc)
Rossi 205 1.1 44kw 91rv niní z motorem 1.4 55kw a GTI napravou
Uživatelský avatar
red.1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 477
Registrován: 26 kvě 2008 15:33
Rok narození: 1980
Skutečné jméno: Vaclav
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od red.1 »

tady jsou kontrolky:
http://www.205gti.org/?reloaded&action= ... ion=budiky

a tady je návod na vyblikání závad pomocí klíčku:
http://www.205gti.org/?reloaded&action= ... iagnostika
Uživatelský avatar
djksicht
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 15 zář 2008 13:29
Bydliště: Hermanovice

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od djksicht »

kontrolku jsem si nasel a sel jsem si do auta vyblikat zavadu. Jenomze me to nic nenahlasilo. Udelal jsem to podle navodu a vyjelo me cislo 12. coz je zahajeni diagnostiky a byl jsem v aute 25minut a za tu dobu to uz nic neudelalo. tak jsem to zkousel jeste jednou a to samy. jak dlouho ta diagnostika ma trvat???
DJKSICHT
Peugeot 205 rv92 moje auticko. Postupne budu predelavat.
Uživatelský avatar
djksicht
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 15 zář 2008 13:29
Bydliště: Hermanovice

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od djksicht »

kontrolku jsem si nasel a sel jsem si do auta vyblikat zavadu. Jenomze me to nic nenahlasilo. Udelal jsem to podle navodu a vyjelo me cislo 12. coz je zahajeni diagnostiky a byl jsem v aute 25minut a za tu dobu to uz nic neudelalo. tak jsem to zkousel jeste jednou a to samy. jak dlouho ta diagnostika ma trvat???
DJKSICHT
Peugeot 205 rv92 moje auticko. Postupne budu predelavat.
Uživatelský avatar
djksicht
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 15 zář 2008 13:29
Bydliště: Hermanovice

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od djksicht »

Mitja píše:Tady si najdi tu kontrolku:
http://www.205gti.org/?reloaded&action= ... ion=budiky

A pokud je to diagnostika, tak si pekne vyblikej zavady podle navodu zde:
http://www.205gti.org/?reloaded&action= ... iagnostika

tak jsem to udela znova a vyblikalo me to cislo 33 - sensor podtlaku sani. Porad co stim. diky
DJKSICHT
Peugeot 205 rv92 moje auticko. Postupne budu predelavat.
Uživatelský avatar
red.1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 477
Registrován: 26 kvě 2008 15:33
Rok narození: 1980
Skutečné jméno: Vaclav
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od red.1 »

Aha takže tohle samé mi to hlásí také, ale spotřebu mám dobrou. Musíš projít všechny hadice od sání...
Já jsem tohle na fóru už řešil, ale jak říkám u mého auta to na spotřebu nemá vliv. Zkus projít ty hadice a uvidíš... Nevím, třeba Ti tady ještě někdo poradí...
Uživatelský avatar
djksicht
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 15 zář 2008 13:29
Bydliště: Hermanovice

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od djksicht »

red.1 píše:Aha takže tohle samé mi to hlásí také, ale spotřebu mám dobrou. Musíš projít všechny hadice od sání...
Já jsem tohle na fóru už řešil, ale jak říkám u mého auta to na spotřebu nemá vliv. Zkus projít ty hadice a uvidíš... Nevím, třeba Ti tady ještě někdo poradí...



Je to divny. a ty tu chybu tam mas porad??? nebo jsi smaznul registr chyb a uz se ti neobjevila???
Hele a zkousel jsi jezdit nekdy jako ja po praze??? to znamena ze radim 1,2,3 nejcasteji. jezdim v samejch zacpach. je to katastrofa. sama kolona a to je rozjezd za rozjezdem a samy brzdeni a zase rozjezd. . a tedka vecer jak jsem byl venku jsdem koukal na palivomer a na ujety kilometry. mel jsem plnou nadrz 45l. teda jestli je to tak spravne a tedka mam najeto 530km a rezerva jeste nesviti (kontrolka je v poradku uzs vitila )ale raficka palivomeru je uz pod nulou nebo na nule jak kterou chvily. co si otom myslis??? i kdyby tedka dosel uplne benzin tak mam spotrebu 8,5l. ale i tak se me to zda dost. kolik je vlastne zererva nadrze a je urcite objemd nadrze 45l????
Naposledy upravil(a) djksicht dne 19 říj 2008 20:44, celkem upraveno 1 x.
DJKSICHT
Peugeot 205 rv92 moje auticko. Postupne budu predelavat.
Uživatelský avatar
red.1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 477
Registrován: 26 kvě 2008 15:33
Rok narození: 1980
Skutečné jméno: Vaclav
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od red.1 »

djksicht píše:
red.1 píše:Aha takže tohle samé mi to hlásí také, ale spotřebu mám dobrou. Musíš projít všechny hadice od sání...
Já jsem tohle na fóru už řešil, ale jak říkám u mého auta to na spotřebu nemá vliv. Zkus projít ty hadice a uvidíš... Nevím, třeba Ti tady ještě někdo poradí...



Je to divny. a ty tu chybu tam mas porad??? nebo jsi smaznul registr chyb a uz se ti neobjevila???

smaznul jsem to a objevila se znovu. Kontrolka mi většinou svítí pořád, někdy zhasne a pak se zase rozsvítí. Dělá mi to takhle už osmý rok....takže to nemá na nic vliv...
Odpovědět