vysoká spotřeba

Takový pokec na „úrovni" týkající se 205tek
Uživatelský avatar
djksicht
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 15 zář 2008 13:29
Bydliště: Hermanovice

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od djksicht »

ja to zkousel smaznout podle navodu ale kdyz jsem opetovne dal test tak se me ta chyba zobrazila zase. je to nejaky zaklety.
DJKSICHT
Peugeot 205 rv92 moje auticko. Postupne budu predelavat.
Uživatelský avatar
djksicht
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 15 zář 2008 13:29
Bydliště: Hermanovice

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od djksicht »

djksicht píše:
red.1 píše:Mitja má pravdu nádrž má 50litrů. Koukal jsem se do svých záznamů o tankování a našel jsem tam že jsem dotankoval necelých 45litrů takže to je pravda má doopravdy 50litrů. Osobně bych tu nádrž nevyjížděl úplně do sucha. Nevím proč by jsi to měl dělat a co tím získáš... Spotřebu změříš jednoduše tak jak jsem Ti napsal předtím...

JJ dekuji za rady a pomoci. pokusim se na to co nejdrive podivat. stou nadrzi ze ma 50l me nikdo moc nepotesil ja vychazel z 45l. ale co nadelam. Na ty hadice urcite mrknu. Jinak me od dnesniho rana blika rezerva. ale jeste trvale nesviti. tak uvidime zitra. dneska jsem na to blikani najel 30km. zitra jedu do Rudny tak to asi kiksne. no uvidim. napisi dalsi info zitra. Jsem sam zvedavy jakou to ma rezervu na kteerou muzu jet.
No sice je to mozna kravina to vyjet do sucha ale zjiskam tim spotrebu ne na 100 km ale za celou dobu co jezdim. ma to vyhodu. na 100km nemuzes poznat presnou spotrebu. je to malej pocet najetejch KM. ale na celou nadrź to poznam lepe. Nikdy nejzdis uplne stejne na 100km jako na celou nadrz. lisis se to a to dost. tak prot zkousim tento test.
DJKSICHT
Peugeot 205 rv92 moje auticko. Postupne budu predelavat.
Uživatelský avatar
Mitja
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 4659
Registrován: 27 lis 2007 19:05
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Ondra
tel.:: 0
Bydliště: Studénka-Butovice
Kontaktovat uživatele:

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od Mitja »

djksicht píše:No sice je to mozna kravina to vyjet do sucha ale zjiskam tim spotrebu ne na 100 km ale za celou dobu co jezdim. ma to vyhodu. na 100km nemuzes poznat presnou spotrebu. je to malej pocet najetejch KM. ale na celou nadrź to poznam lepe. Nikdy nejzdis uplne stejne na 100km jako na celou nadrz. lisis se to a to dost. tak prot zkousim tento test.
To sice jo, ale to poznas i kdyz nacerpas plnou, ujedes 500 km a pak natankujes zase do plna - tolik kolik natankujes si za tech 500 km projel, je to dost presne pokud tankujes u stejne benzinky jako predtim. Ja ten tvuj test vyjeti do plna spis beru pro tvuj subjektivni pocit jistoty s tou spotrebou, a taky sem zvedavy kolik tam pak nacpes litru, jestli realne opravdu presne tech 50 :-)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Peugeot 205, 1.1i (44kw), color line, '91 - na vikendy
Renault Megane II sedan, 1.4 16V (72kw), sportway, '09 - hlavni auto
Peugeot 306 sedan, 1.6i (65kw), '95 - na dojezdeni
CPI Popcorn, 50 ccm, '03 - ceka na opravu
Škoda Fabia II 1.4 TDI (59kw), '06 - prace/Misa
Uživatelský avatar
djksicht
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 15 zář 2008 13:29
Bydliště: Hermanovice

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od djksicht »

Mitja píše:
djksicht píše:No sice je to mozna kravina to vyjet do sucha ale zjiskam tim spotrebu ne na 100 km ale za celou dobu co jezdim. ma to vyhodu. na 100km nemuzes poznat presnou spotrebu. je to malej pocet najetejch KM. ale na celou nadrź to poznam lepe. Nikdy nejzdis uplne stejne na 100km jako na celou nadrz. lisis se to a to dost. tak prot zkousim tento test.
To sice jo, ale to poznas i kdyz nacerpas plnou, ujedes 500 km a pak natankujes zase do plna - tolik kolik natankujes si za tech 500 km projel, je to dost presne pokud tankujes u stejne benzinky jako predtim. Ja ten tvuj test vyjeti do plna spis beru pro tvuj subjektivni pocit jistoty s tou spotrebou, a taky sem zvedavy kolik tam pak nacpes litru, jestli realne opravdu presne tech 50 :-)
asi mas pravdu. je to muj pocit jistoty. a na ty litry jsem taky dost zvedavej.
DJKSICHT
Peugeot 205 rv92 moje auticko. Postupne budu predelavat.
Uživatelský avatar
Majoxxx
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 59
Registrován: 14 led 2008 01:32

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od Majoxxx »

Este skus kuknut podtlakovu membranu co je na rozdelovaci. Skoro kazdy ju ma v prdeli. Ja som ju mal tiez. Ta tiez setri benzin. A tiez kukni ci sa ti otvara privod tepleho vzduchu od vyfuku do sania. Ked je motor podchladeny tiez viac zerie. Su to take malickosti ale to sa nazbiera.
Masina 1.1 mono jetronic
Uživatelský avatar
djksicht
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 15 zář 2008 13:29
Bydliště: Hermanovice

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od djksicht »

djksicht píše:
Mitja píše:
djksicht píše:No sice je to mozna kravina to vyjet do sucha ale zjiskam tim spotrebu ne na 100 km ale za celou dobu co jezdim. ma to vyhodu. na 100km nemuzes poznat presnou spotrebu. je to malej pocet najetejch KM. ale na celou nadrź to poznam lepe. Nikdy nejzdis uplne stejne na 100km jako na celou nadrz. lisis se to a to dost. tak prot zkousim tento test.
To sice jo, ale to poznas i kdyz nacerpas plnou, ujedes 500 km a pak natankujes zase do plna - tolik kolik natankujes si za tech 500 km projel, je to dost presne pokud tankujes u stejne benzinky jako predtim. Ja ten tvuj test vyjeti do plna spis beru pro tvuj subjektivni pocit jistoty s tou spotrebou, a taky sem zvedavy kolik tam pak nacpes litru, jestli realne opravdu presne tech 50 :-)
asi mas pravdu. je to muj pocit jistoty. a na ty litry jsem taky dost zvedavej.

Tak muj test je u konce. Vzhledem ktomu ze jsem jel nekam po velmi rusne a frekventovane silnici a bal jsem se ze by me tam dosel benzin coz by byla katastrofa tak jsem v utery dotankoval jetse presne 10l. a dneska me to totalne zdechlo. Takze prvni varianta je ze vycházím z objenu nádrže 45l + 10l co jsem natankoval jsem ujel 710km jenom po praze. coz znamena asi necelejch 8l/100km. A druha varianta je ze nadrz ma 50l + 10l co jsem natankoval a stejny pocet kilometru 710km,coz dela spotrebu 8.5l/100km.Tad a tedka poradte co stim je. Ja jsem predpokladal ze spotrebu v Praze udrzim max 7,5l. Je to mozne??? Jinak se samozrejme podivam na ty veci co jste mi uz psaly. Cekam vase nazory a odpovedi. Dikys Petr
DJKSICHT
Peugeot 205 rv92 moje auticko. Postupne budu predelavat.
Uživatelský avatar
Mitja
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 4659
Registrován: 27 lis 2007 19:05
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Ondra
tel.:: 0
Bydliště: Studénka-Butovice
Kontaktovat uživatele:

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od Mitja »

djksicht píše: Tak muj test je u konce. Vzhledem ktomu ze jsem jel nekam po velmi rusne a frekventovane silnici a bal jsem se ze by me tam dosel benzin coz by byla katastrofa tak jsem v utery dotankoval jetse presne 10l. a dneska me to totalne zdechlo. Takze prvni varianta je ze vycházím z objenu nádrže 45l + 10l co jsem natankoval jsem ujel 710km jenom po praze. coz znamena asi necelejch 8l/100km. A druha varianta je ze nadrz ma 50l + 10l co jsem natankoval a stejny pocet kilometru 710km,coz dela spotrebu 8.5l/100km.Tad a tedka poradte co stim je. Ja jsem predpokladal ze spotrebu v Praze udrzim max 7,5l. Je to mozne??? Jinak se samozrejme podivam na ty veci co jste mi uz psaly. Cekam vase nazory a odpovedi. Dikys Petr
Pro je je 8,5 po Praze naprosto normalni spotreba, ja osobne bych nic neresil protoze si myslim ze nic nevyresis a akorat uvalis penize za soucastky a cas. Ostatnim co vim to zere mene, ale mi to zere asi tak stejne jako tobe.. neresim, podle me je to po meste normalni a na dalnici se dostanes na 6 litru.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Peugeot 205, 1.1i (44kw), color line, '91 - na vikendy
Renault Megane II sedan, 1.4 16V (72kw), sportway, '09 - hlavni auto
Peugeot 306 sedan, 1.6i (65kw), '95 - na dojezdeni
CPI Popcorn, 50 ccm, '03 - ceka na opravu
Škoda Fabia II 1.4 TDI (59kw), '06 - prace/Misa
Uživatelský avatar
red.1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 477
Registrován: 26 kvě 2008 15:33
Rok narození: 1980
Skutečné jméno: Vaclav
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od red.1 »

nevím těžko říct... chce to zkusit v normálním provozu a ne jen ve městě, kde pořád čekáš na zelenou, nebo stojíš v koloně a motor běží na volnoběh....
Uživatelský avatar
vinorak
odborník
odborník
Příspěvky: 11375
Registrován: 10 kvě 2007 13:02
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od vinorak »

no tak třeba když táta jezdil s mim autem v zimě do práce 8 km tak spotřeba byla asi tak kolem 8,5l. Já se dostanu v průměru na 6 ale je pravda, že popojíždění v kolonách se snažim vyhnout. Jinak by to opravdu chtělo změřit to někde na klidný okresce. Já jel například cestu do zlína a zpět po okreskách a jel sem pořád tak kolem 110 (v obci ne :m: ) a na plnou nádrž sem najel 910km a pak sem tam natankoval 47,5 litru do prvního vypnutí pistole ;-) Ale je fakt, že to může dělat lambda, nebo taky čidlo na teplotu nasávanýho vzduchu. Motor si třeby myslí že je studený vzduch tak to dělá bohatší... :myslim: Ale zase bych řek, že při popojíždění ta spotřeba leze hodně rychle nahoru. V ofiko papírech je udávaná spotřeba pro městský provoz 7.2l.....
Peugeot 205 1.9 Gti Griffe Obrázek

Citroen c2 1.4 hdi
Odpovědět