ekologicka dan?

Takový pokec na „úrovni" týkající se 205tek
Odpovědět
Uživatelský avatar
vinorak
odborník
odborník
Příspěvky: 11375
Registrován: 10 kvě 2007 13:02
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: ekologicka dan?

Příspěvek od vinorak »

u mě jednou posvítil a hotovo, záleží na koho narazíš :roll:
Peugeot 205 1.9 Gti Griffe Obrázek

Citroen c2 1.4 hdi
zarikavackoni
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: 06 bře 2008 13:58

Re: ekologicka dan?

Příspěvek od zarikavackoni »

vinorak píše:u mě jednou posvítil a hotovo, záleží na koho narazíš :roll:
Ty jo a hele máte tu vůbec někdo převařený Vinko a v poradku evidenčku ? kdyz uz jsme tak u toho , totiž já vůl to už převařil....
Uživatelský avatar
MSCH205
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 3866
Registrován: 15 zář 2008 17:43
Rok narození: 1989
Skutečné jméno: Roman
tel.:: 732235260
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: ekologicka dan?

Příspěvek od MSCH205 »

zarikavackoni píše:
vinorak píše:u mě jednou posvítil a hotovo, záleží na koho narazíš :roll:
Ty jo a hele máte tu vůbec někdo převařený Vinko a v poradku evidenčku ? kdyz uz jsme tak u toho , totiž já vůl to už převařil....
Takhle jako jsi to udělal tak chci taky dát starý papíry na dalšího diesela a ty papíry s toho budoucího auta chci jak to půjde zrušit abych nemusel platit za tu EKO**** a bud to udělám taky jak máš ty a nebo jako přestavbu ale ještě nevim co to vše obnáší tak uvidim :car: Když ti to odsouhlasej na evidenčce tak by to při policejní kontrole mělo být OK průser by nastal asi jenom kdybys někde vážněji boural a nejáká nenechavá mrcha by po tom šla tak nevim ale jestli to máš alspon trochu slušně udělaný tak by to mělo být taky OK ale tu barvu si nech přepsat co nejdřív nestojí to za tu pokutu

:vul: Hroche sorry to byl překlep ted když na to taky koukám tak je to hrůza divim se že jsem to takhle napsal :vul:
Peugeot 205 Roland Garros cabrio Originální klasika na léto
Saab 9000 CS Dělník bez šneka :m:
Saab 900 Talladega prostě Sob, zatím serie
Saab 9000 Anniversary/aero Maptun Stage IV.
zarikavackoni
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: 06 bře 2008 13:58

Re: ekologicka dan?

Příspěvek od zarikavackoni »

MSCH205 píše:
zarikavackoni píše:
vinorak píše:u mě jednou posvítil a hotovo, záleží na koho narazíš :roll:
Ty jo a hele máte tu vůbec někdo převařený Vinko a v poradku evidenčku ? kdyz uz jsme tak u toho , totiž já vůl to už převařil....
Takhle jako jsi to udělal tak chci taky dát starý papíry na dalšího diesela a ty papíry s toho budoucího auta chci jak to půjde zrušit abych nemusel platit za tu EKO**** a bud to udělám taky jak máš ty a nebo jako přestavbu ale ještě nevim co to vše obnáší tak uvidim :car: Když ti to odsouhlasej na evidenčce tak by to při policejní kontrole mělo být OK průser by nastal asi jenom kdybys někde vážněji boural a nejáká nenechavá mrcha by po tom šla tak nevim ale jestli to máš alspon trochu slušně udělaný tak by to mělo být taky OK ale tu barvu si nech přepsat co nejdřív nestojí to za tu pokutu

:vul: Hroche sorry to byl překlep ted když na to taky koukám tak je to hrůza divim se že jsem to takhle napsal :vul:
no to mas pravdu , se vsim , akorat nevis jestli anhodou pri prestavbe nemusis taky zaplatit EKODAN a jinak jestli anhodou pri prestavbe nema bejt to druhe auto taky napsane na tebe? V tom bych ted videl hacek jak z nas za kazkou cenu chtej tu eko dan dostat.
Uživatelský avatar
vinorak
odborník
odborník
Příspěvky: 11375
Registrován: 10 kvě 2007 13:02
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: ekologicka dan?

Příspěvek od vinorak »

jenom jedno z mojich aut má na kastli origo vin z fabriky :m: :oops:
Peugeot 205 1.9 Gti Griffe Obrázek

Citroen c2 1.4 hdi
Uživatelský avatar
MSCH205
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 3866
Registrován: 15 zář 2008 17:43
Rok narození: 1989
Skutečné jméno: Roman
tel.:: 732235260
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: ekologicka dan?

Příspěvek od MSCH205 »

zarikavackoni: Moc nevim jak to je s tou přestavbou ale hned v lednu se zeptám známyho kterej dělá na dopravce a pak sem dám vědět jak to přesně je
vinorak:Myslim že nejsi sám v téeo ČR kdo má trochu přeražení čísilka :fran:
Peugeot 205 Roland Garros cabrio Originální klasika na léto
Saab 9000 CS Dělník bez šneka :m:
Saab 900 Talladega prostě Sob, zatím serie
Saab 9000 Anniversary/aero Maptun Stage IV.
Uživatelský avatar
Milhaus
Club admin
Club admin
Příspěvky: 10058
Registrován: 19 bře 2007 09:55
Rok narození: 1984
Skutečné jméno: Milan
Bydliště: Býškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: ekologicka dan?

Příspěvek od Milhaus »

Vozidla v tzv. polopřevodu poplatek neplatí

Pokud vlastníte vozidlo, které původní majitel "odhlásil", ale vy jste ho ještě "nepřihlásili", poplatek neplatíte. Podle metodického pokynu Ministerstva dopravy samotným oznámením změny majitele vozidla v registru původním vlastníkem, které se uskutečnilo v roce 2008, již došlo k započetí úkonu registrace, který může být dokončen až v roce 2009. Na placení poplatku to proto nemá vliv a poplatky platí až vozidla "odhlašovaná" v roce 2009.
________
Peugeot 205 | GT | | v rytmu 90. let |
Fabia 1,9 | SDI |
Uživatelský avatar
vinorak
odborník
odborník
Příspěvky: 11375
Registrován: 10 kvě 2007 13:02
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: ekologicka dan?

Příspěvek od vinorak »

no já sice v polopřevodu byl, ale radši sem si tu frontu od 4 odrána vystál a mám klid. A hlavně tohle v půlce prosince nebylo ještě známo :roll:
Peugeot 205 1.9 Gti Griffe Obrázek

Citroen c2 1.4 hdi
Uživatelský avatar
Hroche
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 3504
Registrován: 28 pro 2006 19:59
Skutečné jméno: Tom

Re: ekologicka dan?

Příspěvek od Hroche »

renm píše:Vozidla v tzv. polopřevodu poplatek neplatí

Pokud vlastníte vozidlo, které původní majitel "odhlásil", ale vy jste ho ještě "nepřihlásili", poplatek neplatíte. Podle metodického pokynu Ministerstva dopravy samotným oznámením změny majitele vozidla v registru původním vlastníkem, které se uskutečnilo v roce 2008, již došlo k započetí úkonu registrace, který může být dokončen až v roce 2009. Na placení poplatku to proto nemá vliv a poplatky platí až vozidla "odhlašovaná" v roce 2009.
vlk se nažral a koza zůstala celá a takhle to v tomhle státě funguje skoro se vším :roul:
zarikavackoni
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: 06 bře 2008 13:58

Re: ekologicka dan?

Příspěvek od zarikavackoni »

Jo tak pro zajemce: na prestavby jsem se ptal a to je drahy jmenuje se to zamnena VIN cisla karoserii , a musite mit aspon 8 prvnich cisel Vinka shodnych s dalsi karoserii pote podate zadost a mate tak 80% sanci ze to schvali! takze pekne nahovno , normalka to prevarte! Ja se rozhod koupit nove auto. ale nevim jaky , miluju totiz 205ky, takze asi radsi budu spravovat dal a vyvarovat rezy, , a to s tim vinkem znamena snad i stejnej rok vyroby, a na 100% i motor a vsechno. takze je to naprd.

Dál tu někdo řikal když je auto v polopřevodu na mě z roku 2008 tak se neplati eko daň , tak tu mam veselej příběh, nějakej floutek si na mne napsal kupní smlouvu v roce 2007 a do auta si hodil jinej motor ovsem auto je na mne v polopřevodu a ten floutek ho nabořil a já z toho měl soud, a pěkné polízanice ,prevest ho nemuze protoze je to GTI a ma diesla v kastli ,takže jsem to řešil a nešlo to vyřešit takže dodnes po světě jezdí 205ka která je v polopřevodu na mne:-) začínám přemejšlet že si s tím kamarádem zase promluvím co s tím :-).
Tom
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 466
Registrován: 23 říj 2007 20:23
Skutečné jméno: Tom
tel.:: 777581056
Bydliště: Kaplice
Kontaktovat uživatele:

Re: ekologicka dan?

Příspěvek od Tom »

Trocha legislativy k té "králíkárně":

Trvalé a dočasné vyřazení vozidla z registru silničních vozidel

(1) Obecní úřad obce s rozšířenou působností rozhodne o trvalém vyřazení motorového vozidla a přípojného vozidla z registru, pokud
a) motorové vozidlo a přípojné vozidlo zaniklo nebo zanikl účel jejich využití,
b) zaniklo pojištění odpovědnosti z provozu vozidla týkající se registrovaného vozidla a nebyla-li ve lhůtě čtrnácti dnů od zániku pojištění odpovědnosti z provozu vozidla uzavřena nová pojistná smlouva o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla týkající se téhož vozidla, na základě které vznikla nejpozději uplynutím této lhůty povinnost pojistníka platit pojistné a povinnost pojistitele poskytnout pojistné plnění pro případ pojistné události (netýká se vozidel dočasně vyřazených z registru),
c) vlastník motorového vozidla předloží potvrzení o převzetí autovraku, vystavené provozovatelem zařízení ke sběru autovraků podle zvláštního právního předpisu6a) .
(2) Obecní úřad obce s rozšířenou působností trvale vyřadí vozidlo z registru na žádost jeho vlastníka. Tuto skutečnost vyznačí v technickém průkazu vozidla a v registru silničních vozidel. Se žádostí o trvalé vyřazení vozidla z registru silničních vozidel předloží vlastník motorového vozidla potvrzení o převzetí autovraku vystavené provozovatelem zařízení ke sběru autovraků podle zvláštního právního předpisu6a) . Vlastník vozidla přitom odevzdá tabulky s přidělenou registrační značkou. Jedná-li se o žádost o trvalé vyřazení vozidla z registru silničních vozidel podle odstavce 1 písm. a), je vlastník motorového a přípojného vozidla povinen doložit způsob jeho zániku nebo jejich dalšího využití.
Prodej ND 205, 309, 405, 406 + hromada dalších na jiná auta 1985 - 1995, stačí se jen ozvat
Ekologická likvidace
Odtah automobilů do 2t
Uživatelský avatar
poldík
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 235
Registrován: 05 úno 2008 20:52
Rok narození: 1988
Skutečné jméno: kuba
tel.:: 0
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: ekologicka dan?

Příspěvek od poldík »

Otázka zní,když dojdu s čestným prohlášením o tom že autovrak budu využívat na ND odhlásí mě to z registru silničních vozidel??
Tom
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 466
Registrován: 23 říj 2007 20:23
Skutečné jméno: Tom
tel.:: 777581056
Bydliště: Kaplice
Kontaktovat uživatele:

Re: ekologicka dan?

Příspěvek od Tom »

Toť otázka... V nejbližší době budu potřebovat zbavit dokladů pár aut, tak se ukáže praxe. Pak poreferuju. Možná by nebylo od věci si na DI vzít ten vytisknutej zákon s sebou, protože gertruda za okýnkem může tvrdošíjně ten doklad o likvidaci požadovat.
Prodej ND 205, 309, 405, 406 + hromada dalších na jiná auta 1985 - 1995, stačí se jen ozvat
Ekologická likvidace
Odtah automobilů do 2t
Uživatelský avatar
Mitja
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 4659
Registrován: 27 lis 2007 19:05
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Ondra
tel.:: 0
Bydliště: Studénka-Butovice
Kontaktovat uživatele:

Re: ekologicka dan?

Příspěvek od Mitja »

Tom píše:Toť otázka... V nejbližší době budu potřebovat zbavit dokladů pár aut, tak se ukáže praxe. Pak poreferuju. Možná by nebylo od věci si na DI vzít ten vytisknutej zákon s sebou, protože gertruda za okýnkem může tvrdošíjně ten doklad o likvidaci požadovat.
Toz to se jich zbav co nejdriv, vzhledem k tomu jestli na ne neni zaplacene povinne ruceni.. viz http://www.novinky.cz/clanek/157900-nep ... unoru.html
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Peugeot 205, 1.1i (44kw), color line, '91 - na vikendy
Renault Megane II sedan, 1.4 16V (72kw), sportway, '09 - hlavni auto
Peugeot 306 sedan, 1.6i (65kw), '95 - na dojezdeni
CPI Popcorn, 50 ccm, '03 - ceka na opravu
Škoda Fabia II 1.4 TDI (59kw), '06 - prace/Misa
Tom
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 466
Registrován: 23 říj 2007 20:23
Skutečné jméno: Tom
tel.:: 777581056
Bydliště: Kaplice
Kontaktovat uživatele:

Re: ekologicka dan?

Příspěvek od Tom »

Mitja píše:
Tom píše:Toť otázka... V nejbližší době budu potřebovat zbavit dokladů pár aut, tak se ukáže praxe. Pak poreferuju. Možná by nebylo od věci si na DI vzít ten vytisknutej zákon s sebou, protože gertruda za okýnkem může tvrdošíjně ten doklad o likvidaci požadovat.
Toz to se jich zbav co nejdriv, vzhledem k tomu jestli na ne neni zaplacene povinne ruceni.. viz http://www.novinky.cz/clanek/157900-nep ... unoru.html
Povinný je ošéfovaný, o to strach nemám. Jen aby to opravdu na DI uznali. Chtěl bych toho do budoucna odhlásit víc.
Prodej ND 205, 309, 405, 406 + hromada dalších na jiná auta 1985 - 1995, stačí se jen ozvat
Ekologická likvidace
Odtah automobilů do 2t
Odpovědět