GTI náprava ns 1.1 Look

Takový pokec na „úrovni" týkající se 205tek
Odpovědět
Vojta..
Nováček
Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: 28 pro 2007 12:19
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

GTI náprava ns 1.1 Look

Příspěvek od Vojta.. »

Čau kluci,potřeboval bych poradit.. dávám př. nápravu z P 205 GTI na 1.1 Look jakej je to problém,co se týče poloos a připojení servo pumpy,Díky moc
Uživatelský avatar
WoMec
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 6592
Registrován: 05 led 2008 14:30
Rok narození: 1987
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 775037752
Bydliště: Vyškov

Re: GTI náprava ns 1.1 Look

Příspěvek od WoMec »

nebudou ti sedět těhlice a polosy
Peugeot 205 Forever 1.9D 47kW '94 - Forever DIESEL :)

Jezdím za >>> Obrázek
Vojta..
Nováček
Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: 28 pro 2007 12:19
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: GTI náprava ns 1.1 Look

Příspěvek od Vojta.. »

A dá se to nějak udělat mám doma celé auto ale kleklej motor a s tou 1.1čkou jsem vzal bokem obrubník,takže bych to nějak potřeboval dát dohromady:-) a mimo to ma gtičko servo..
Uživatelský avatar
WoMec
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 6592
Registrován: 05 led 2008 14:30
Rok narození: 1987
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 775037752
Bydliště: Vyškov

Re: GTI náprava ns 1.1 Look

Příspěvek od WoMec »

asi tak, kdyz tam dáš tu GTi napravu, tak musiš dát jiné těhlice, k tomu jiné brzdy protoze asi nebudou sedět třemeny. Možná bude problem i se stabilizátorem a samozřejmě řízení nebude sedět na volantovou tyč. A jeste další věc, na 1.1 asi nemáš posilovač co :) ... to je tady dalsi problemek.

Zvaž to, možna by bylo jednodušší sehnat napravu na 1.1ku ... ;)
Peugeot 205 Forever 1.9D 47kW '94 - Forever DIESEL :)

Jezdím za >>> Obrázek
Vojta..
Nováček
Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: 28 pro 2007 12:19
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: GTI náprava ns 1.1 Look

Příspěvek od Vojta.. »

No vona to bude stejně jenom ohnutá spojovačka nebo tak neco ale když jsem sehnal celé auto tak jsem to chtel zkusit ale je to moc práce:-) tak když to pujde vezmu si brzdy tlumiče a zbytek prodám..
Uživatelský avatar
Gordy
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 2641
Registrován: 10 dub 2007 19:43
Skutečné jméno: Jirka
Bydliště: Hradec Králové

Re: GTI náprava ns 1.1 Look

Příspěvek od Gordy »

Vojta.. píše:No vona to bude stejně jenom ohnutá spojovačka nebo tak neco ale když jsem sehnal celé auto tak jsem to chtel zkusit ale je to moc práce:-) tak když to pujde vezmu si brzdy tlumiče a zbytek prodám..
Nad tímto jsem také uvažoval, ale jelikož nejdou jednoduše skloubyt poloosy tak jsem se na to vykašlal.
Musel by jsi nějak předělat délky a drážkování, nejlépe je říznout uprostřed a svařit(zjednodušeně)
205 GTi (Mi 16) Gekon
205 Roland Garros
205 Winner
Uživatelský avatar
vinorak
odborník
odborník
Příspěvky: 11375
Registrován: 10 kvě 2007 13:02
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: GTI náprava ns 1.1 Look

Příspěvek od vinorak »

těď mě něco napadlo, jestli je to blbost tak mě nekamenujte :oops:

Nechat stávající těhlici, na to dát tlumiče z gti, a spodní rám s rameny a stabilizátorem. :myslim: Podle serviceboxu je těhlice stejná, akorát je jiný náboj a ložisko kola.....
Peugeot 205 1.9 Gti Griffe Obrázek

Citroen c2 1.4 hdi
Uživatelský avatar
vinorak
odborník
odborník
Příspěvky: 11375
Registrován: 10 kvě 2007 13:02
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: GTI náprava ns 1.1 Look

Příspěvek od vinorak »

sem blb těhlice je taky samozřejmě jiná :oops: :oops:
Peugeot 205 1.9 Gti Griffe Obrázek

Citroen c2 1.4 hdi
dypid
205 its my life
205 its my life
Příspěvky: 568
Registrován: 12 kvě 2008 20:30
Bydliště: Brumov-Bylnice
Kontaktovat uživatele:

Re: GTI náprava ns 1.1 Look

Příspěvek od dypid »

nechci se nikodo dotknout ani rozjet tady nesmyslne spory ale priznejte se zkousel uz nekdo "narazit" poloosu GTI na prevodovku NON GTI ( cili do prevodovky ktera patri na motor TU) rekl bych ze ne . A to bych videl jako zasadni problem protoze pokud bude sedet poloosa tak zbytek musi teoreticky sedet nebot karoserie jsou stejne.Samozrejme by se prehodila cela naprava tehlice brzdy a vse co k tomu patri.A zajiste to de zde je toho zivy dukaz http://www.youtube.com/watch?v=phWZoT4S ... annel_page a pokud by to byl opravdu velkej problem s tema poloosama tak 306ka 1.6 ma silnejsi poloosy v tehlicich nez pug 205 NON GTI a taky sirsi a ma prevodovku na motor TU takze podle mne to de skloubit jen se s tim pohrat. :dance:
Uživatelský avatar
Gordy
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 2641
Registrován: 10 dub 2007 19:43
Skutečné jméno: Jirka
Bydliště: Hradec Králové

Re: GTI náprava ns 1.1 Look

Příspěvek od Gordy »

dypid píše:nechci se nikodo dotknout ani rozjet tady nesmyslne spory ale priznejte se zkousel uz nekdo "narazit" poloosu GTI na prevodovku NON GTI ( cili do prevodovky ktera patri na motor TU) rekl bych ze ne . A to bych videl jako zasadni problem protoze pokud bude sedet poloosa tak zbytek musi teoreticky sedet nebot karoserie jsou stejne.Samozrejme by se prehodila cela naprava tehlice brzdy a vse co k tomu patri.A zajiste to de zde je toho zivy dukaz http://www.youtube.com/watch?v=phWZoT4S ... annel_page a pokud by to byl opravdu velkej problem s tema poloosama tak 306ka 1.6 ma silnejsi poloosy v tehlicich nez pug 205 NON GTI a taky sirsi a ma prevodovku na motor TU takze podle mne to de skloubit jen se s tim pohrat. :dance:
Asi jsi nečetl co jsem tu psal.
Věř že mám přístupy ke všem možným dokumentacím výkresům a podobmě a taky dílům.
Sám jsem to chtěl udělat!
Ale právě tyto poloosy jsou problém jejich délky jsou totiž jiné stejně tak jejich drážkování.
A jestli o om něco málo víš,tak to je to nejpodstatnější u poloos.
Ale klidně si s tim pohraj.
205 GTi (Mi 16) Gekon
205 Roland Garros
205 Winner
dypid
205 its my life
205 its my life
Příspěvky: 568
Registrován: 12 kvě 2008 20:30
Bydliště: Brumov-Bylnice
Kontaktovat uživatele:

Re: GTI náprava ns 1.1 Look

Příspěvek od dypid »

no tak kdyz rikas ze to normalne nejde tak ne no pouze s nejakyma tezsima upravama ale jak to tam ten spanel dostal :myslim: :myslim: :myslim: tod otazka ??????????????????????????????? asik to tady z klubu nikdo nedokaze zodpovedet chtelo by se to poptat primo jeho :urg: kdo umi spanelsky icon_eh a jeste kdyz uz se to tu resi tak PLS nejakou fotku 1.9GTi poloos pokud mozno obou a nejaky ty rozmery hlavne delku.dnes nafotim ty z 306ky a muzem je porovnat a nejak to aspon teoreticky vyresit
dypid
205 its my life
205 its my life
Příspěvky: 568
Registrován: 12 kvě 2008 20:30
Bydliště: Brumov-Bylnice
Kontaktovat uživatele:

Re: GTI náprava ns 1.1 Look

Příspěvek od dypid »

tak trochu jsem zjistoval takze ozubeni poloosy GTi na naboji kola ma 25 zubu a v prevodovce typu MA (blok motoru TU) je 22 zubu a POZOR poloosa z 306ky ma na naboji 25 zubu a na prevodovce 22 zubu takze z toho vypliva ze by se to snad dalo skloubit a k delce poloos sem par veci nepobral kazdej vyrobce ma trochu jinou delku ale GTi ma 600 a 840mm a 306ka ma 600 a 880 nebo 870 mm ale taky druha vec stranky je takova ze ten diferak je tam jincich rozmeru a treba je tam potreba te jedne polosy o ty 4 cm delsi :myslim: a stale se bavim o vecech z puga 306 1.6 TU5JP
Odpovědět