Bouchání - přední náprava

Problémy s přední, nebo zadní nápravou, jejich repase, opravy a vylepšení
Uživatelský avatar
pichy
Prudič
Prudič
Příspěvky: 4510
Registrován: 27 kvě 2008 12:35
Skutečné jméno: Lukiiino
tel.:: 777844991
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouchání - přední náprava

Příspěvek od pichy »

whiler píše:tak co už to ěnkdo vyřešil? čím to bylo?
u mě je to určo poloosa, páč mi to mlátí jen v rejdu pod plynem. ale ostatním to mlátí i v jiných situacích, tak to bude nejspíš něco jiného.
_____________
Peugeot 205 1.9 rallye (1990) - voiture mythique
Subaru Outback 3.0 H6 (2004)
Honda Civic 1.6 V-Tec (2005)

ex:
Hrozně moc Subaru :-)
Saab 9-5 Aero 2,3 Turbo SportCombi (2005)
Peugeot 205 1.9 CTi (1991)
Citroen ZX Break 1.9 TD (1997)
Peugeot 205 1.1 (1992)
Peugeot 205 1.1 (1990)
Peugeot 205 1.1 (1987)
Uživatelský avatar
pepino205
Nováček
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 01 úno 2009 09:11
Rok narození: 1990
Skutečné jméno: Josef Hanus
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouchání - přední náprava

Příspěvek od pepino205 »

ahoj kluci sem tu novy na vasem foru a libi se mi tu :) prvni co sem zacal cist bylo toto tema .. kdyz sem si v prosinci koupil pezotka :D tak mi plaval a utikal a lupal pri rozdejzdu pridani a podobne .. inu vzal sem si ho na zvedak a zjistil sem ze to byli silentblocky na ramenach hlavne na stabilizator tak sem je objednal ale i na oko ktere drzi v drzaku karoserie:) vyplati se to .. protoze sem to delal na praxi (sem automechanik) tak sem mel praci zadarmo ale ty silentbloky vysli na bezmala 400kc .. vymenil sem je prelisoval .. a zjistil sem ze prave rameno ktere se zadlo dobre zacalo lupat .. sel sem do jeneho obchodu a tam sem objednal fungl nove rameno za 420 s nalisovanyma silentama a cepem a to se voplati .. a nic mi neklepe :) a este me klepalo rizeni :) bylo to vychozenym futyrkem na preve strane neda se sehnat tak sme ho vysoustruzily ze silonu (dle me lepsi nez origo) a este sem menil kloubek s ridici tyci na prave strane.. ale myslim si ze to bylo jen tema silentama takze kluci drzim palce :) :bla:
Uživatelský avatar
whiler
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: 12 srp 2008 08:01
Rok narození: 1990
Skutečné jméno: Adam Pavelka
tel.:: 0
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouchání - přední náprava

Příspěvek od whiler »

pepino205 píše:ahoj kluci sem tu novy na vasem foru a libi se mi tu :) prvni co sem zacal cist bylo toto tema .. kdyz sem si v prosinci koupil pezotka :D tak mi plaval a utikal a lupal pri rozdejzdu pridani a podobne .. inu vzal sem si ho na zvedak a zjistil sem ze to byli silentblocky na ramenach hlavne na stabilizator tak sem je objednal ale i na oko ktere drzi v drzaku karoserie:) vyplati se to .. protoze sem to delal na praxi (sem automechanik) tak sem mel praci zadarmo ale ty silentbloky vysli na bezmala 400kc .. vymenil sem je prelisoval .. a zjistil sem ze prave rameno ktere se zadlo dobre zacalo lupat .. sel sem do jeneho obchodu a tam sem objednal fungl nove rameno za 420 s nalisovanyma silentama a cepem a to se voplati .. a nic mi neklepe :) a este me klepalo rizeni :) bylo to vychozenym futyrkem na preve strane neda se sehnat tak sme ho vysoustruzily ze silonu (dle me lepsi nez origo) a este sem menil kloubek s ridici tyci na prave strane.. ale myslim si ze to bylo jen tema silentama takze kluci drzim palce :) :bla:
silentblokama v ramenou?
205 XS 1.4 55kW, Remus to je Rámus,
Uživatelský avatar
pepino205
Nováček
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 01 úno 2009 09:11
Rok narození: 1990
Skutečné jméno: Josef Hanus
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouchání - přední náprava

Příspěvek od pepino205 »

jj u me ano jak sem je prelisoval na leve strane tak to bylo ok ,, uplny tichunko ale na prave strane to este obcas kleplo tak sem rovnou koupil rameno a je to ok :cool:
Uživatelský avatar
pepino205
Nováček
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 01 úno 2009 09:11
Rok narození: 1990
Skutečné jméno: Josef Hanus
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouchání - přední náprava

Příspěvek od pepino205 »

zalezi taky kdy to klepe jestli v rejdu a pravidelne tak to je poloosa jestli pri rozjezdu a brzdeni tak sou to silentbloky ,, ono se to auto potom zacne vlnit ne tancovalo pjekne no chce to opravdu zjistit dat si auto na hever a kouknout .. vzit pajcr a zapacit a zjistovat vuli v tech silentech :)
ffido
Nováček
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 17 pro 2008 08:42
Bydliště: Kousek od Jičína
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouchání - přední náprava

Příspěvek od ffido »

Tak jsem se dnes na to pořádně kouknul a zdá se mi že přední pravý kolo je trochu nakřivo jakoby do \ a druhý taky trochu, ale dovnitř. Vypadá to nějak takhle (ze předu) \---\. Nebo mi možná jdou oči šejdrem. :roll:
Uživatelský avatar
bart1806
205 its my life
205 its my life
Příspěvky: 754
Registrován: 26 srp 2008 19:33
Rok narození: 1980
Skutečné jméno: brano
Bydliště: cermna nad orlici

Re: Bouchání - přední náprava

Příspěvek od bart1806 »

taky mi to tlouklo tak jsem vcera vymenil ty gumy stabilizatoru a je to ready po bouchani ani slychu :up:,sice jsem neveril ze to bude tim a ono joooo :twisted:
VOLVO V70 2,4D
modrak CRD cabrio 1,9D
peugeot 205 1,8D exxxxxxxxxx
renault espace 2,1TD
atv Hardworker 250ccm
Uživatelský avatar
pepino205
Nováček
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 01 úno 2009 09:11
Rok narození: 1990
Skutečné jméno: Josef Hanus
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouchání - přední náprava

Příspěvek od pepino205 »

bart1806 píše:taky mi to tlouklo tak jsem vcera vymenil ty gumy stabilizatoru a je to ready po bouchani ani slychu :up:,sice jsem neveril ze to bude tim a ono joooo :twisted:
vidis ze nekecam :D :car:
Uživatelský avatar
pepino205
Nováček
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 01 úno 2009 09:11
Rok narození: 1990
Skutečné jméno: Josef Hanus
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouchání - přední náprava

Příspěvek od pepino205 »

ffido píše:Tak jsem se dnes na to pořádně kouknul a zdá se mi že přední pravý kolo je trochu nakřivo jakoby do \ a druhý taky trochu, ale dovnitř. Vypadá to nějak takhle (ze předu) \---\. Nebo mi možná jdou oči šejdrem. :roll:
nevim jestli neni odklon kola neni u 205 danej konstrukci a da se serizovat ale jestli ti dou takto kola tak bys mel zajit na kontrolu geometrie a nasledne na serizeni odklonu
Uživatelský avatar
Hoj@n
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 4473
Registrován: 31 pro 2008 15:19
Rok narození: 1990
Skutečné jméno: Pepa
tel.:: 777232994
Bydliště: Zábřeh na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouchání - přední náprava

Příspěvek od Hoj@n »

tož tak to pro mě nevypadá dobře. Jak to tu tak pročítám, tak musím vyměnit uplně vše, o čem se tu píše... :cry: No to bude zas peněz :-(
PEUGEOT 205 Roland Garros "GYRROSEK"- r.v. 1992, 1.4, 55kw - Byvavalo :-(
Toyota Celica "Natálka"- r.v. 1995, 1.8, 85kw
Uživatelský avatar
pepino205
Nováček
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 01 úno 2009 09:11
Rok narození: 1990
Skutečné jméno: Josef Hanus
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouchání - přední náprava

Příspěvek od pepino205 »

Lord Hoj@n píše:tož tak to pro mě nevypadá dobře. Jak to tu tak pročítám, tak musím vyměnit uplně vše, o čem se tu píše... :cry: No to bude zas peněz :-(

misto tech silentu kup ty ramena . silenty mas za 300na stabik a za 85kc na oko toho ramene navic to musis vylisovat a nalisovat sezen ramena jak ja za 420 kc kus a tam uz to je nalisovany a mas tam rovnou i cep protoze takhle bys vymenil silenty a za pul roku bys zjistil ze musis menit stejne rameno i s cepem :roll: no a to uz vymenis doma ,, jak budes menit tohlle tak na prave strane zkus jestli nemas vuli v ridici tycce ale koukej jestli je vule ve futru a nebo v kloubu jestli v kloubu tak to je za 340 to levnejsi za 250kc nekupuj ,,, jeslti budes mit vymlaceny futro bohuzel sehnat se neda (aspon to co mi bylo receno musely sme ho vyrobit) ale jestli bude vule malinka da se vymezit tim ze tam naperes vazelinu (grafit) bohuzel to je jen docasny reseni na levej strane futro neni
takze +- jestli si to budes delat sam tak 1000-1500 a nejakej ten cas a poradnej pajcr :D
ja sem sundaval este rizeni kvuli tomu ze tam byla velka vule a delal sem prakticky generalku takze vazelinka lup sup .. drzim palce a plno nervu protoze na zemi je to delat na pytel lepsi a jame a na zvedaku ale v garazi se to da taky udelat :bla: :lol:

jo kluci este zjistete vuli v kulovych cepech... na moji skodovce (mojim two car :D) me zacal tikat volant doleva do prava a byl to pravej kulak .. kontrola se provadi tak e zvednete auto chytnete za kolo a budete se snim snazit hejbat doleva do prava a budete koukat na ten cep .. nesmi mit vuli ten skoji na peugeota kolem 240kc ks :fran:
Uživatelský avatar
Hoj@n
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 4473
Registrován: 31 pro 2008 15:19
Rok narození: 1990
Skutečné jméno: Pepa
tel.:: 777232994
Bydliště: Zábřeh na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouchání - přední náprava

Příspěvek od Hoj@n »

Pánové tak u mě byl problém s boucháním vyřešen. Celá náprava držela na jednom šroubu a to ještě napůl zašroubovaného. Takže jsem to uchytil a je po bouchání... Celkem nebezpečná závada :smich:
PEUGEOT 205 Roland Garros "GYRROSEK"- r.v. 1992, 1.4, 55kw - Byvavalo :-(
Toyota Celica "Natálka"- r.v. 1995, 1.8, 85kw
Uživatelský avatar
Mitja
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 4659
Registrován: 27 lis 2007 19:05
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Ondra
tel.:: 0
Bydliště: Studénka-Butovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouchání - přední náprava

Příspěvek od Mitja »

Lord Hoj@n píše:Pánové tak u mě byl problém s boucháním vyřešen. Celá náprava držela na jednom šroubu a to ještě napůl zašroubovaného. Takže jsem to uchytil a je po bouchání... Celkem nebezpečná závada :smich:
Tak to jsi mel stesti zes na to prisel icon_eh :dance:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Peugeot 205, 1.1i (44kw), color line, '91 - na vikendy
Renault Megane II sedan, 1.4 16V (72kw), sportway, '09 - hlavni auto
Peugeot 306 sedan, 1.6i (65kw), '95 - na dojezdeni
CPI Popcorn, 50 ccm, '03 - ceka na opravu
Škoda Fabia II 1.4 TDI (59kw), '06 - prace/Misa
Uživatelský avatar
Hoj@n
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 4473
Registrován: 31 pro 2008 15:19
Rok narození: 1990
Skutečné jméno: Pepa
tel.:: 777232994
Bydliště: Zábřeh na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouchání - přední náprava

Příspěvek od Hoj@n »

Mitja píše:
Lord Hoj@n píše:Pánové tak u mě byl problém s boucháním vyřešen. Celá náprava držela na jednom šroubu a to ještě napůl zašroubovaného. Takže jsem to uchytil a je po bouchání... Celkem nebezpečná závada :smich:
Tak to jsi mel stesti zes na to prisel icon_eh :dance:
no ona to byla náhoda. Je jsem k bratrovi do Toyoty aby se mi koukl na stav poloos a silenbloků, abych si je mohl nechat opsléze vyměnit a při zvedniutí se oba mechanici zhrozili ;-)
PEUGEOT 205 Roland Garros "GYRROSEK"- r.v. 1992, 1.4, 55kw - Byvavalo :-(
Toyota Celica "Natálka"- r.v. 1995, 1.8, 85kw
Totalec
Nováček
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 13 úno 2009 11:30

Re: Bouchání - přední náprava

Příspěvek od Totalec »

dělalo mi to na pravý straně stačlili vyměnit brzdy a problem byl pryč:-)
Odpovědět