Mytí motoru XU9JAZ

Takový pokec na „úrovni" týkající se 205tek
Uživatelský avatar
Vertex
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 128
Registrován: 13 led 2006 10:17
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Mytí motoru XU9JAZ

Příspěvek od Vertex »

Zdar, potřeboval bych umejt svůj motor, do teď jsem to dělal tím způsobem, že jsem ho trošku odstrojil a čistil, ale chtěl bych na to vzít wapku.
Je možný ten motor wapkou umejt? Je tam dost elektroniky. Co bych musel eventuelně zakrejt? Máte s tím nějaký zkušenosti?
Peugeot 205 - jízda mého života
Uživatelský avatar
Hanz
V.I.P
V.I.P
Příspěvky: 3541
Registrován: 06 lis 2006 19:58
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hanz »

no urcite odstroj kabely a zakry pojistky...jinak me nenapada, cemu jinymu by mela voda vadit...kdyz si to vemes, tak zespod to je otevreny a caka tam voda, takze myslim, ze by to nemelo nicemu uskodil leda ze by ti navlhly draty nebo by to zateklo do tech pojistek
22. 11. 2006 zemřel ve své 205 MI16 Petr Mareš aka Jay, jeden z největších fandů 205Gti a nejlepší kámoš.
Uživatelský avatar
Michal
V.I.P
V.I.P
Příspěvky: 320
Registrován: 20 zář 2006 20:22
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal »

Sice jsem to vapkou nedělal, ale jenom hadicí...Zakryl jsem rozdělovač a cívku. Motor nastartoval normálně, takže se nikam voda asi nedostala.
Michal 205 1.9 GTI
-------------------------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Vertex
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 128
Registrován: 13 led 2006 10:17
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vertex »

Cívku co je na tom kovovým sání? Co altík?
Peugeot 205 - jízda mého života
Uživatelský avatar
Hanz
V.I.P
V.I.P
Příspěvky: 3541
Registrován: 06 lis 2006 19:58
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hanz »

na ten zespod normalne caka voda takze by tomu nemelo uskodit
22. 11. 2006 zemřel ve své 205 MI16 Petr Mareš aka Jay, jeden z největších fandů 205Gti a nejlepší kámoš.
Uživatelský avatar
Michal
V.I.P
V.I.P
Příspěvky: 320
Registrován: 20 zář 2006 20:22
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal »

Vertex píše:Cívku co je na tom kovovým sání? Co altík?
Cívku co z ní jde kabel do rozdělovače. Altík jsem nezakrýval, ale když ho zakryješ, tak tím určitě nic nezkazíš.
Michal 205 1.9 GTI
-------------------------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Vertex
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 128
Registrován: 13 led 2006 10:17
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vertex »

Nevím, jestli na altík zespod cáká voda. Mě asi ne, mám tam servo a moc vody se tam asi nedostane. Pak mě ještě napadá elektrika, co je pod váhou vzduchu. Vím o ní proto, že se mi občas rozpojí.

Jde mi hlavně o prostok kolem svíček a sání, vstřiků, pak kastle nad svodama, okolí ABS, prostor pod baterkou, pod oběma světlama
Peugeot 205 - jízda mého života
Uživatelský avatar
Michal
V.I.P
V.I.P
Příspěvky: 320
Registrován: 20 zář 2006 20:22
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal »

Zakryl bych asi jenom elektriku jako altík, cívku, rozdělovač. Myslím, že jinde nemůže voda uškodit.
Co máš za elektriku pod váhou? Nějak si nemůžu vybavit, co tam je. V blízkosti vím o černé krabičce, ve které jsou pojistky, ještě něco, co nevím na co to je :) a konektor na větráky chladiče.
Michal 205 1.9 GTI
-------------------------------------------------------------------
Uživatelský avatar
hugo boss
V.I.P
V.I.P
Příspěvky: 2702
Registrován: 19 zář 2006 22:35
Rok narození: 1985
Skutečné jméno: Tom
Bydliště: Kocbeře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo boss »

:roll: normálně to pocákej celý arvou nebo něčím co umeje ten sajrajt, nemusíš nic zakrejvat , nech to chvíli působit, a pak to pěkně prolej vapkou do čista.... voda ničemu neuškodí.... půjde to nastartovat, maximálně ti chvíli půjde na tři, nebo nechytne, stačí to nechat vyschnout a vysušit popřípadě víčko rozdělovače a bude vše oukey :mrgreen:
to takhle dělám pokaždý... nehledej v tom záhadu
www.peugeotdilykocbere.cz
Peugeot 205GTi furgonette Dimma ; Peugeot 205 GTi 2.0Turbo ; Peugeot 205 CTi ; Peugeot 106 1.3 rallye S1 ; Peugeot 405 Mi16 S2 ; Peugeot 205 1.6CTi ; Peugeot 205 1.9 Rallye ; Peugeot 205 1.9D XAD
Uživatelský avatar
Vertex
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 128
Registrován: 13 led 2006 10:17
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vertex »

Michal píše:Zakryl bych asi jenom elektriku jako altík, cívku, rozdělovač. Myslím, že jinde nemůže voda uškodit.
Co máš za elektriku pod váhou? Nějak si nemůžu vybavit, co tam je. V blízkosti vím o černé krabičce, ve které jsou pojistky, ještě něco, co nevím na co to je :) a konektor na větráky chladiče.
Nevím, dlouho jsem na to nekoukal, ale jsou tam tuším že dva kabely. Když se rozpojily, motor nechtěl naskočit a jenom s ním točila baterka
Peugeot 205 - jízda mého života
Uživatelský avatar
zoby
205 its my life
205 its my life
Příspěvky: 784
Registrován: 07 dub 2006 10:06
Rok narození: 1983
Skutečné jméno: Martin
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zoby »

proč to chceš umývat? hledáš kde ti teče olej nebo jen tak?
Peugeot 205 1,9 GTD turbo ex

Peugeot 505 V6 Obrázek
Uživatelský avatar
Hanz
V.I.P
V.I.P
Příspěvky: 3541
Registrován: 06 lis 2006 19:58
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hanz »

ja spis premyslim ze bych si nechal pochromovat nejaky casti...nebo to hodil do naky barvy :roll: :lol:
22. 11. 2006 zemřel ve své 205 MI16 Petr Mareš aka Jay, jeden z největších fandů 205Gti a nejlepší kámoš.
Uživatelský avatar
Vertex
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 128
Registrován: 13 led 2006 10:17
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vertex »

zoby píše:proč to chceš umývat? hledáš kde ti teče olej nebo jen tak?
Před klouzáním mi tam prdla hadička s vodou a po..cala celej motr, tak ho chci mít trošku čistej
Peugeot 205 - jízda mého života
vilRic

Příspěvek od vilRic »

Zdarec, já sem taky myl motor arvou a vapkou. Chytlo to bez problémů :D . Jen druhej den už ne :cry: . Chce to pak vysušit rozdělovač a svíčky, stačí vyfoukat steklou vodu kompresorem. Pak nastartuje bez problémů. Já ho pak truchu projel, aby se zahřál, a voda se odpařila. Pak už žádný problémy :wink:
Uživatelský avatar
Vertex
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 128
Registrován: 13 led 2006 10:17
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vertex »

Máme doma nějakej parní čistič za nehorázný koruny, tak bych mohl vzít některý věci jím - stejně byl pro moje GTI určitě stvořen :twisted:
Peugeot 205 - jízda mého života
Odpovědět