Jak vyměnit budíky

Palubní deska, palubní přístroje, sedáky, audio apod..
Odpovědět
Uživatelský avatar
WoMec
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 6592
Registrován: 05 led 2008 14:30
Rok narození: 1987
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 775037752
Bydliště: Vyškov

Re: Jak vyměnit budíky

Příspěvek od WoMec »

jenom jsem zvedavej jak ti bude chodit tlak oleje ... protoze mam takový tušení ze citroni meli jiny tlakomer ... no uvidíme ... jo a jeste je tam jinak číslovaná teploty vody :) ... ja jezdnim podle budíku na 60° :-D
Peugeot 205 Forever 1.9D 47kW '94 - Forever DIESEL :)

Jezdím za >>> Obrázek
Uživatelský avatar
vinorak
odborník
odborník
Příspěvky: 11375
Registrován: 10 kvě 2007 13:02
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: Jak vyměnit budíky

Příspěvek od vinorak »

no mi neřikej, že by frantíci dělali dva stejný motory a na ně dávali odlišný čidla :myslim: maximálně přesadim ručičku :m:
Peugeot 205 1.9 Gti Griffe Obrázek

Citroen c2 1.4 hdi
Uživatelský avatar
WoMec
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 6592
Registrován: 05 led 2008 14:30
Rok narození: 1987
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 775037752
Bydliště: Vyškov

Re: Jak vyměnit budíky

Příspěvek od WoMec »

vinorak píše:no mi neřikej, že by frantíci dělali dva stejný motory a na ně dávali odlišný čidla :myslim: maximálně přesadim ručičku :m:
taky mi to přijde divny ... ale zase mi nejak nesedí muj tlak ojele ... 8bar ??? .. to maže jak nejaký závoďák :m: uvidíme ...
Peugeot 205 Forever 1.9D 47kW '94 - Forever DIESEL :)

Jezdím za >>> Obrázek
Uživatelský avatar
vinorak
odborník
odborník
Příspěvky: 11375
Registrován: 10 kvě 2007 13:02
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: Jak vyměnit budíky

Příspěvek od vinorak »

WoMec píše:
vinorak píše:no mi neřikej, že by frantíci dělali dva stejný motory a na ně dávali odlišný čidla :myslim: maximálně přesadim ručičku :m:
taky mi to přijde divny ... ale zase mi nejak nesedí muj tlak ojele ... 8bar ??? .. to maže jak nejaký závoďák :m: uvidíme ...
no tak to maximálně udělám tak, že si na origo budíkách změřim jakej je odpor čidla při nějaké hodnotě na budíkách a podle toho to kdyžtak srovnám :up:
Peugeot 205 1.9 Gti Griffe Obrázek

Citroen c2 1.4 hdi
Uživatelský avatar
WoMec
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 6592
Registrován: 05 led 2008 14:30
Rok narození: 1987
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 775037752
Bydliště: Vyškov

Re: Jak vyměnit budíky

Příspěvek od WoMec »

vinorak píše:
no tak to maximálně udělám tak, že si na origo budíkách změřim jakej je odpor čidla při nějaké hodnotě na budíkách a podle toho to kdyžtak srovnám :up:
dalo by se to eventuelne srovnat nejaky odporem ... :) jak říkáš :)
Peugeot 205 Forever 1.9D 47kW '94 - Forever DIESEL :)

Jezdím za >>> Obrázek
tagat
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 14 dub 2009 20:23

Re: Jak vyměnit budíky

Příspěvek od tagat »

Zdarec hosi je mi blbi se na to ptat znovu,ale vubec ve svym dvesteburu nemuzu najit konektor s dratem pro teplotu a otackomer i po tom,co jsem koukal na fotky to nemohu porad najit. Diky za radu
Uživatelský avatar
WoMec
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 6592
Registrován: 05 led 2008 14:30
Rok narození: 1987
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 775037752
Bydliště: Vyškov

Re: Jak vyměnit budíky

Příspěvek od WoMec »

tagat píše:Zdarec hosi je mi blbi se na to ptat znovu,ale vubec ve svym dvesteburu nemuzu najit konektor s dratem pro teplotu a otackomer i po tom,co jsem koukal na fotky to nemohu porad najit. Diky za radu
jaký máš motor ???
Peugeot 205 Forever 1.9D 47kW '94 - Forever DIESEL :)

Jezdím za >>> Obrázek
tagat
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 14 dub 2009 20:23

Re: Jak vyměnit budíky

Příspěvek od tagat »

1.8 diesla
Uživatelský avatar
WoMec
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 6592
Registrován: 05 led 2008 14:30
Rok narození: 1987
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 775037752
Bydliště: Vyškov

Re: Jak vyměnit budíky

Příspěvek od WoMec »

tagat píše:1.8 diesla
ohledně čidla: podivej se pořádne .. nejlip si vlez pod auto az za převodovku a koukni jestli ho tam máš .. foto jde zde (jinak cely to téma je věnovaný otáčkoměru na diesly tak si to pročti ... je tam zezáčtku trochu blbostí protoze jsme nevedeli jak přesne na to ;) ):

http://forum.205gti.org/viewtopic.php?p=72862#p72862

a teploměr by jsi měl mít na termosatové skříni (to modre) ... viz foto (je možny ze máš trochu jinou termonstatovku ale čidlo tam 100% je)
Obrázek
Peugeot 205 Forever 1.9D 47kW '94 - Forever DIESEL :)

Jezdím za >>> Obrázek
magnat34
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 16 čer 2009 19:34
tel.:: 777281810

Re: Jak vyměnit budíky

Příspěvek od magnat34 »

tak to zitra taky zkusim ty budiky ale pak asi neodjedu :fran: :myslim: :smich:
Uživatelský avatar
vinorak
odborník
odborník
Příspěvky: 11375
Registrován: 10 kvě 2007 13:02
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: Jak vyměnit budíky

Příspěvek od vinorak »

Tak jelikož sem z budíků gti použil tišťák( ty z bx měli ulámané uchyty a naštíplý plexy, a nechtělo se mi ten tišťák vyndavat) - který je naprosto stejný až na pár diod, které na gti nejsou, všechno funguje ;-) Ale hladinu oleje mi to měří pořád, protože se ta destička nedozví, že alternátor dává +12V, takže budu muset přiletovat na ten tišťák ještě ty diody ;-)

Womec: už vim proč se to rozsvítí všechno :urg: Protože když ti klesne hladina lhm(bx nemá brzdovku ;-) ) tak to nebrzdí a proto by si stim neměl jet a tak svítí stopka :m:
Peugeot 205 1.9 Gti Griffe Obrázek

Citroen c2 1.4 hdi
Uživatelský avatar
vinorak
odborník
odborník
Příspěvky: 11375
Registrován: 10 kvě 2007 13:02
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: Jak vyměnit budíky

Příspěvek od vinorak »

Takže nakonec sem musel ty tišťáky prohodit, protože ten z gti neměl ty diody a taky nebyly přerušený cestičky k tlakoměru, jinak jsou naprosto stejné :urg: Nejhorší bylo protáhnout ty dva dráty od čidla, ještě že mám abs, využil sem průchodky do kastele. Jinak zapnu klíčky, rozsvítí se ta stupnice, chviličku trvá než se ohřeje ta spirála v čidlu a pak to ukazuje hladinu asi 10s a pak tlak. Jinak vše ostatní funguje jak má. Stupnice jsou sitce trochu jinak číslovány ale ve výsledku to ukazuje hodnoty stejné jako původní budíky gti ;-)
jo a poslední poznatek je ten, že kvůli krabičce s přídavnou elektronikou se musí vyndat ten černý plast co v něm vedou kabely k budíkám a dále k topení. Prostě překáží a budíky nejdou dát na svoje místo. Po vyndání toho plastu je vše ok ;-)
Peugeot 205 1.9 Gti Griffe Obrázek

Citroen c2 1.4 hdi
Uživatelský avatar
Hroche
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 3504
Registrován: 28 pro 2006 19:59
Skutečné jméno: Tom

Re: Jak vyměnit budíky

Příspěvek od Hroche »

vinorak píše:Takže nakonec sem musel ty tišťáky prohodit, protože ten z gti neměl ty diody a taky nebyly přerušený cestičky k tlakoměru, jinak jsou naprosto stejné :urg: Nejhorší bylo protáhnout ty dva dráty od čidla, ještě že mám abs, využil sem průchodky do kastele. Jinak zapnu klíčky, rozsvítí se ta stupnice, chviličku trvá než se ohřeje ta spirála v čidlu a pak to ukazuje hladinu asi 10s a pak tlak. Jinak vše ostatní funguje jak má. Stupnice jsou sitce trochu jinak číslovány ale ve výsledku to ukazuje hodnoty stejné jako původní budíky gti ;-)
jo a poslední poznatek je ten, že kvůli krabičce s přídavnou elektronikou se musí vyndat ten černý plast co v něm vedou kabely k budíkám a dále k topení. Prostě překáží a budíky nejdou dát na svoje místo. Po vyndání toho plastu je vše ok ;-)
a já si tuhle říkal jak jsou tam ty kabely hezky uklizený a ty to teď vyndáš
Uživatelský avatar
vinorak
odborník
odborník
Příspěvky: 11375
Registrován: 10 kvě 2007 13:02
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: Jak vyměnit budíky

Příspěvek od vinorak »

no tak dalo by se to tam nechat a uříznout jenom tu levou svislou část, ta jediná překáží, ale nechtělo se mi :m:
Peugeot 205 1.9 Gti Griffe Obrázek

Citroen c2 1.4 hdi
Uživatelský avatar
WoMec
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 6592
Registrován: 05 led 2008 14:30
Rok narození: 1987
Skutečné jméno: Honza
tel.:: 775037752
Bydliště: Vyškov

Re: Jak vyměnit budíky

Příspěvek od WoMec »

ja jsem vyhodil pryč ten bíly plast z budíků ... jinak s tlakem oleje ... ukazuje ti to správně (jako předtím) ???
Peugeot 205 Forever 1.9D 47kW '94 - Forever DIESEL :)

Jezdím za >>> Obrázek
Odpovědět