sedačky

Pro ty, co upravují karoserii, interiér a hlavně po vzhledové stránce svůj vůz
Odpovědět
peu gti

sedačky

Příspěvek od peu gti »

zdravím.mam takovej dotaz. na podzim jsem v Praze na hájích viděl krásný žlutý gti. zajímalo by mě, kde sehnal ty sedačky. možná byly jen nově přečalouněný nebo to byl potah, ale peugeoťácký lev přes celý záda :shock: byly skvělý..
Uživatelský avatar
Milhaus
Club admin
Club admin
Příspěvky: 10058
Registrován: 19 bře 2007 09:55
Rok narození: 1984
Skutečné jméno: Milan
Bydliště: Býškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: sedačky

Příspěvek od Milhaus »

peu gti píše:zdravím.mam takovej dotaz. na podzim jsem v Praze na hájích viděl krásný žlutý gti. zajímalo by mě, kde sehnal ty sedačky. možná byly jen nově přečalouněný nebo to byl potah, ale peugeoťácký lev přes celý záda :shock: byly skvělý..
nejspíš přečalouněný, nebo potahy...přesně jak píšeš..v sérii se to pokud vím nedělalo.. :wink:
________
Peugeot 205 | GT | | v rytmu 90. let |
Fabia 1,9 | SDI |
Uživatelský avatar
Hanz
V.I.P
V.I.P
Příspěvky: 3541
Registrován: 06 lis 2006 19:58
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hanz »

to urcite ne zkus calouniky, ale myslim ze to nebude zrovna levna zalezitost...
22. 11. 2006 zemřel ve své 205 MI16 Petr Mareš aka Jay, jeden z největších fandů 205Gti a nejlepší kámoš.
Uživatelský avatar
vincent
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 1602
Registrován: 18 lis 2007 01:03
Bydliště: nekde v......

Příspěvek od vincent »

to jo to by me dost zajimalo kolik by si si uctovali za komplet sedacky do auta
Uživatelský avatar
Hanz
V.I.P
V.I.P
Příspěvky: 3541
Registrován: 06 lis 2006 19:58
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hanz »

hele za normalni potazeni kuzi co sem tak videl tak se to pohybuje mezi 4000-5500 kdybys tam chtel takovoudle nakou machrovinku...no tak to si asi sahnes hloub
22. 11. 2006 zemřel ve své 205 MI16 Petr Mareš aka Jay, jeden z největších fandů 205Gti a nejlepší kámoš.
Uživatelský avatar
Jepík
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 376
Registrován: 16 led 2006 13:22
Skutečné jméno: Petr
Bydliště: PILNÍKOV u TRUTNOVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jepík »

No to jseš pěkně z lacinýho kraje,Za kůži od deseti tisíc.Zajímal jsem se o to,je to dost složité šití-hlavně těch předních.
Jedině Peugeot 205
Uživatelský avatar
snowboy
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 444
Registrován: 06 úno 2008 13:10
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: sedačky

Příspěvek od snowboy »

no ja dal ze kompletni renovaci sedacek P+Z vcetne calouneni dveri cca 18t (ale ne v kuzi to by bylo zhruba za 2x tolik) :shock:
Peugeot 205 CTi .. hracka ktera jezdila na penize ... historie
Houbar 205 Gutmann
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 1382
Registrován: 26 úno 2008 11:28

Re: sedačky

Příspěvek od Houbar 205 Gutmann »

No ptal jsem se calounika v litvinove a ten mi rikal okolo myslim 15000 , ale uz si to moc nepamatuji , kazdopadne urco je rozdil kdyz mas svuj matros a zaplatis mu jenom praci . kamos ma tatika calounika tak kdyby nekdo chtel vedet presne kolik to muze stat tak se muzu zeptat za kolik by to udelal i s materialem , ale kdyby to byla renovace polokozenejch tak je rozdil jenom v cene za matros ne ???? vzdyt prace je vlastne uplne stejna at uz to dela textilni latkou cele nebo textilem a kuzi ( alkantarou ) - textil je vlastne jen na stredu sedacky ze, zbytek je do kuze. prijde mi blbost ze by to bylo dvakrat drazsi , to mi spis prijde ze dost skubou penize z lidi.
205 XS Bíla - šla na díly
205 GRD Modrá - Ach to aukro,likvidace
205 GTI Gutmann (replika) - Ruzova bugyna - Prodáno
306 S 16 - 112 KW - Už má nového pilota - Prodáno
--------------------------------------------------
205 GTI Gutmann - z malého lvíčátka bude velkej TYGR
Uživatelský avatar
Gordy
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 2641
Registrován: 10 dub 2007 19:43
Skutečné jméno: Jirka
Bydliště: Hradec Králové

Re: sedačky

Příspěvek od Gordy »

Houbar 205 Gutmann píše:No ptal jsem se calounika v litvinove a ten mi rikal okolo myslim 15000 , ale uz si to moc nepamatuji , kazdopadne urco je rozdil kdyz mas svuj matros a zaplatis mu jenom praci . kamos ma tatika calounika tak kdyby nekdo chtel vedet presne kolik to muze stat tak se muzu zeptat za kolik by to udelal i s materialem , ale kdyby to byla renovace polokozenejch tak je rozdil jenom v cene za matros ne ???? vzdyt prace je vlastne uplne stejna at uz to dela textilni latkou cele nebo textilem a kuzi ( alkantarou ) - textil je vlastne jen na stredu sedacky ze, zbytek je do kuze. prijde mi blbost ze by to bylo dvakrat drazsi , to mi spis prijde ze dost skubou penize z lidi.
A Ty jsi někdy zkoušel dělat něco s kůží?
Asi ne,jinak by jsi tohle vůbec nenapsal.
Pracnost všech švů a špatná přizpůsobyvost k věcem,kor když to jsou složité tvary jako jsou sedačky.
Navíc když už něco půjde dělat strojem,tak ne normálním šicím,ale speciálním na kůži,stajně tak i jehly jsou speciál na kůži.
205 GTi (Mi 16) Gekon
205 Roland Garros
205 Winner
Houbar 205 Gutmann
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 1382
Registrován: 26 úno 2008 11:28

Re: sedačky

Příspěvek od Houbar 205 Gutmann »

tak urcite budou jine pracovni postupy ... kazdopadne aby to bylo dvakrat tak drazsi kdyz uz mas neco v te cene ???? kuze je urco tvrdsi , ale treba zadni sedaky - potahy bez problemu sundas to asi vime . a u prednich asi taky kdyz je tu navod na repasy sedaku takze neni problem to dat na stroj a ten nebude jinej jak normalni bude akor jina jehla a asi tvrdsi , dneska se optam kamose . i kdyz do toho zapocitam repasy sedaku od calounika plus nahle siti a nove latky a kuze (alcantara ) tak mi nerikej ze to bude 36 papouchu
205 XS Bíla - šla na díly
205 GRD Modrá - Ach to aukro,likvidace
205 GTI Gutmann (replika) - Ruzova bugyna - Prodáno
306 S 16 - 112 KW - Už má nového pilota - Prodáno
--------------------------------------------------
205 GTI Gutmann - z malého lvíčátka bude velkej TYGR
Houbar 205 Gutmann
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 1382
Registrován: 26 úno 2008 11:28

Re: sedačky

Příspěvek od Houbar 205 Gutmann »

Dneska vecer mi kamos rekne kolik a jak za co a jak na to .... neco uz rek ale napisu az to cele dam do kupy z toho co mi rekne
205 XS Bíla - šla na díly
205 GRD Modrá - Ach to aukro,likvidace
205 GTI Gutmann (replika) - Ruzova bugyna - Prodáno
306 S 16 - 112 KW - Už má nového pilota - Prodáno
--------------------------------------------------
205 GTI Gutmann - z malého lvíčátka bude velkej TYGR
Uživatelský avatar
snowboy
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 444
Registrován: 06 úno 2008 13:10
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: sedačky

Příspěvek od snowboy »

no to jsem zvedavy co ti kamos rekne :lol:
Peugeot 205 CTi .. hracka ktera jezdila na penize ... historie
Houbar 205 Gutmann
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 1382
Registrován: 26 úno 2008 11:28

Re: sedačky

Příspěvek od Houbar 205 Gutmann »

Tak jsem se s tim o tom bavil ale lezlo to z nej jak z chlupate deky ..... mno moc jsem z neho nedostal .... Rikal ze by to stalo ctyricet , pak zaz ze za kus bura ..... poslal jsem pár emailu a odepsal mi jen jeden a ten rikal 25 .....

Tak ted nejaky poznatky ... Pan co mi odepsal na email rikal ze alcantarou delat sedacky je az nerealne , nejisty vysledek spise by se to nepovedlo , neni prej tahatelna , gti sedaky maji pry slozity tvar ... Takze pry alcantarou ne-e . jeste rikal ze pry je na to moc tvrda ...

Potom cena kuze je nejak od 6 - 15 papouchu , zalezi komu se prodava , od koho se kupuje , jaka tlouska , jinak se neprodava na metry ale na kravy .... ale asi opravdu kdo ma jake zname

No jinak práce je nasledovna , sunda se stary povlak , udela se sablona a podle ni se usije novy , nanda se na sedaky a je to , pry co kus to original . jeste jsem se ho ptal na repasy sedaku ale to mi nic moc nerek ...

Jinak jsou na to jine nastroje coz mel gordy pravdu , mno jestli nekdo do tohoto pujde tak je asi nejlepsi konzultace s calounikem . skoda ze toho rek tak malo ... jestli ma nekdo zkusenosti tak sem dejte neco co by pomohlo ....
205 XS Bíla - šla na díly
205 GRD Modrá - Ach to aukro,likvidace
205 GTI Gutmann (replika) - Ruzova bugyna - Prodáno
306 S 16 - 112 KW - Už má nového pilota - Prodáno
--------------------------------------------------
205 GTI Gutmann - z malého lvíčátka bude velkej TYGR
Uživatelský avatar
snowboy
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 444
Registrován: 06 úno 2008 13:10
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: sedačky

Příspěvek od snowboy »

No ona repase sedaku aby vypadaly k svetu a dalo se na nich i sedet je celkem veda. Nejake bastleni PUR penou ap. neberu.

V podstate se misto ktere je potreba opravit vyrizne, nalepi se novy kus a dobrousi se do potrebneho tvaru. Pokud je v cudu vetsina vyplne, je to desna prace.
Nafoceny to ale nemam, nenapadlo mne to :cry:
Pak se musi pripasovat potah. Calounik co mi to delal rikal, ze u toho dost pi****l, protoze ta sedacka je vazne dost clenita.

Pokud potrebujes opravit sedacku ridice, nejlevnejsi zpusob (krome nahrady skorepinou) je sehnat si sedacku spolujezdce, ktera je vetsinou vyrazne v lepsim stavu a vyplne vymenit, nebo si sehnat sedacku spolujezdce z UK a mas to bez kuchani sedacky. Anglani maj spolujezdce tam, kde my ridice :zin:

Pokud natrefis na stejny potah tak je to uplne nejlepsi. Ale je potreba hledat.

Ale jinak, komplet precalouneni interieru, nebo treba jen sedacek ... zadna lace to neni ani z klasickych potahovych latek, o kuzi nemluve.

Navic, kdyz precalounis sedacky, vetsinou nesedi s calounenim dveri - a to je nic moc. Tuto cestu jsem puvodne zvolil ja :m: , ale nakonec jsem nechal delat i dvere.
To je uz jen relativne mala castka, protoze 205 ho ma jednoduche.
Peugeot 205 CTi .. hracka ktera jezdila na penize ... historie
Odpovědět