Problem 1.1 44kw

Motor, spojka, převodovka - identifikace, opravy, seřízení, výměna
Odpovědět
Uživatelský avatar
xxlkolac
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: 28 úno 2008 12:31
Rok narození: 1988
Skutečné jméno: Vladimir
Bydliště: Vochov

Problem 1.1 44kw

Příspěvek od xxlkolac »

Zdravim všechny chytré hlavy,
Potřeboval bych poradit, mam 205 1.1 44kw 91r.v. color line.jde o dva problemy prvni je že mi to začalo žrát tak cca 10l na 100km
výměna lambda sondy nic nezměnila.a ten druhý je že občas to při jízdě škubne, jako by to vynechalo.většinou na 3 při 50kmh nebo na 4 při cca 60-70kmh.už mi to dělalo loni v létě a to bylo horší ve 130kmh to škublo a zničeho nic sem jel už jenom 100kmh.pak mi to chcíplo při parkovaní a už sem nenastartoval.to stačilo vyměnit destičku od zapalování.ale teď její výměna napomohla.Díky za rady já už nevím co stím. :myslim: :myslim: :myslim:
Peugeot 205 1.1i 44kw r.v. 91 Color line Obrázek
Uživatelský avatar
vinorak
odborník
odborník
Příspěvky: 11375
Registrován: 10 kvě 2007 13:02
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: Problem 1.1 44kw

Příspěvek od vinorak »

potenciometr, proměřit čidlo teploty vody :myslim: ( v domečku termostatu schovaný za hadicí, většinou konektor modré barvy)
Peugeot 205 1.9 Gti Griffe Obrázek

Citroen c2 1.4 hdi
Uživatelský avatar
Majoxxx
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 59
Registrován: 14 led 2008 01:32

Re: Problem 1.1 44kw

Příspěvek od Majoxxx »

mne to taky moc zere ale myslim ze to trochu kleslo ked som vymenil podtlakovu membranu na rozdelovaci. Kukni na nu ci je ok(fukni do hadicky co ide odnej ak prefuknes je na prd ak nie je ok) niekde som cital ze to ona ma nasvedomi velku spotrebu ale myslim ze ona sice setri palivo ale z 10 na 7 to asi nespravi ale skus. Ja ked som ju mal dosr.. tak mne to pri nizkych otackach skubalo a netahalo a tiez dost zralo 9-10 teraz to pri nizsich otackach(2000-2500) taha jak dabel a zere tak 7-8. Inak od kedy som ju vymenil tak to neseka a ide plynulejsie.
Alebo kukni na rozdelovac ci neje uz opotrebovany(ci nieje palec opaleny,zaoxidovany atd).
alebo sviecky na prd alebo nejake cidlo :blbl: . Ja sa v lete do toho este pustim lebo sa mi nelubi sptreba na to ze je to 1.1. Mam bohatu zmes (zacadnute sviecky)takze caka ma meranie vseckeho co najdem tak potom hadam budem mudrejsi :myslim:
Masina 1.1 mono jetronic
Uživatelský avatar
LivingLegend
205 its my life
205 its my life
Příspěvky: 517
Registrován: 10 led 2008 13:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem 1.1 44kw

Příspěvek od LivingLegend »

ktomu skubani se skus mrknout jak mas natom vahu vzduchu
ČERNÁ METLA HIP-HOP SMETLA!!!!!
Uživatelský avatar
xxlkolac
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: 28 úno 2008 12:31
Rok narození: 1988
Skutečné jméno: Vladimir
Bydliště: Vochov

Re: Problem 1.1 44kw

Příspěvek od xxlkolac »

čidlo teploty vody je skoro nové,svíčky a palec rozdělovače je taky nedavno měněný za nové.a ty ostatní věci musim zkouknout. :Merci: pánové
Peugeot 205 1.1i 44kw r.v. 91 Color line Obrázek
Uživatelský avatar
xxlkolac
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: 28 úno 2008 12:31
Rok narození: 1988
Skutečné jméno: Vladimir
Bydliště: Vochov

Re: Problem 1.1 44kw

Příspěvek od xxlkolac »

Váha vzduchu mi taky napadla,ale ještě sem se k tomu pořádně nedostal.málo času a potom musim trpět já i mé auto :cry:
Peugeot 205 1.1i 44kw r.v. 91 Color line Obrázek
Uživatelský avatar
vinorak
odborník
odborník
Příspěvky: 11375
Registrován: 10 kvě 2007 13:02
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: Problem 1.1 44kw

Příspěvek od vinorak »

ten motor nemá váhu vzduchu, ale potenciometr škrtící klapky :roul: :fran:
Peugeot 205 1.9 Gti Griffe Obrázek

Citroen c2 1.4 hdi
Uživatelský avatar
maRas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 172
Registrován: 09 pro 2007 22:09
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem 1.1 44kw

Příspěvek od maRas »

Nesouhlasim, mereni mnozstvi nasavaneho vzduchu je reseno pomoci snimace NTC.
Uživatelský avatar
vinorak
odborník
odborník
Příspěvky: 11375
Registrován: 10 kvě 2007 13:02
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Tomas
tel.:: 0
Bydliště: Praha

Re: Problem 1.1 44kw

Příspěvek od vinorak »

maRas píše:Nesouhlasim, mereni mnozstvi nasavaneho vzduchu je reseno pomoci snimace NTC.
jo tak to fakt nevim :oops: ja měl za to že tam je akorát snímač teploty nasávanýho vzduchu a potenciometr :myslim:
Peugeot 205 1.9 Gti Griffe Obrázek

Citroen c2 1.4 hdi
Uživatelský avatar
maRas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 172
Registrován: 09 pro 2007 22:09
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem 1.1 44kw

Příspěvek od maRas »

Nenapsal jsem to vsechno :roll:, samozrejme zakladnimi cleny jsou : poloha skrt. klapky a otacky motoru ... + snimacem NTC je merena teplota nasavaneho vzduchu ( zmena teploty = zmena hustoty vzduchu ), tim se vypocita mnozstvi nasavaneho vzduchu, dale teplota motoru..... ridici jednotka podle toho urci jednu z 225 moznosti delky otevreni vstriku ( samozrejme + doladovani pomoci lambda sondy ) .... z toho si potom kazdy muze odvodit, ze tyhle cleny maji nejaky vliv.

Jinak chvalim Vinoraka, radi Ti dobre, jde videt, ze ma nejake zkusenosti :m:
Uživatelský avatar
Majoxxx
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 59
Registrován: 14 led 2008 01:32

Re: Problem 1.1 44kw

Příspěvek od Majoxxx »

ked na to prides napis, a tuto sa riesil tiez tento problem http://www.peugeot-club.cz/forum/viewth ... 1#pid49478
Masina 1.1 mono jetronic
Vojta
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 23 říj 2007 13:16
Bydliště: Praha 6 Dejvice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem 1.1 44kw

Příspěvek od Vojta »

Majoxxx píše:mne to taky moc zere ale myslim ze to trochu kleslo ked som vymenil podtlakovu membranu na rozdelovaci. Kukni na nu ci je ok(fukni do hadicky co ide odnej ak prefuknes je na prd ak nie je ok) niekde som cital ze to ona ma nasvedomi velku spotrebu ale myslim ze ona sice setri palivo ale z 10 na 7 to asi nespravi ale skus. Ja ked som ju mal dosr.. tak mne to pri nizkych otackach skubalo a netahalo a tiez dost zralo 9-10 teraz to pri nizsich otackach(2000-2500) taha jak dabel a zere tak 7-8. Inak od kedy som ju vymenil tak to neseka a ide plynulejsie.
Alebo kukni na rozdelovac ci neje uz opotrebovany(ci nieje palec opaleny,zaoxidovany atd).
alebo sviecky na prd alebo nejake cidlo :blbl: . Ja sa v lete do toho este pustim lebo sa mi nelubi sptreba na to ze je to 1.1. Mam bohatu zmes (zacadnute sviecky)takze caka ma meranie vseckeho co najdem tak potom hadam budem mudrejsi :myslim:
Dneska sem si zkousel fouknout do ty membrany a profukuje mrska.. potrebuju poradit, jak se ta membrana presne jmenuje, pac v elitu ani autokelly ji nemuzu najit. anebo radu, kde si ji koupil ty a co to asi tak stoji?
Uživatelský avatar
Majoxxx
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 59
Registrován: 14 led 2008 01:32

Re: Problem 1.1 44kw

Příspěvek od Majoxxx »

ja som ju zhanal priamo v peugeote a tam mi povedali ze ta podtlakova membrana na rozdelovac sa da samostatne kupit a stoji asi 600 sk.(Staci ked im nadiktujes cislo rozdelovaca) no bohuzial som mal zrovna taky rozdelovac na ktory sa nedala zohnat samostatne iba s celym rozdelovacom a to by vyslo 7000 (stvrt ceny auta :m: ). Najlepsie je kupit tu origos, rozobrat rozdelovac, vymenit a mas pokoj.Nieje tam co pokazit. Ja som kupil s feldy podtlakovku za 250 a prisposobil som ju no ma vaci pohyb a tak meni predstih az moc a to asi nieje moc dobre lebo motor zacal trosku viac vrcat.takze este to budem riesit. Poslem zajtra nejake fotto. kde to mam rozobrane...
Masina 1.1 mono jetronic
Odpovědět