Problém s ventilátorem topení

Vše co se týka problémů a zapojení elektriky, el. obvodů, vnitřní el. výbavy apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kubis09
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 171
Registrován: 03 úno 2009 20:52
Skutečné jméno: Jakub
Bydliště: Zlínsko :-)

Problém s ventilátorem topení

Příspěvek od Kubis09 »

Ahoj hoši, mám docela zajímavý problém s ventilátorem, asi to bude v tom ovládání, protože když vytáhnu ventilátor ven a připojím ho na baterku tak jede krásně na plnou rychlost . Ale občas při jízdě se mi stane, většinou když je velká zima, že prostě zapnu ventilátor na největší rychlost a on jede jenom trochu, jak kdyby na jedničku. Po jízdě třeba 15 km se ventilátor zapne (jak kdy, někdy dřív, někdy hned, někdy se rozjede jen na 5 sekund pak zase nic) na plnou rychlost, docela to nasere když je zima a zamrzlé a zamlžené auto, ale prostě dělá si to co chce. A když změřím kolik jide do ventilátoru zrovna když se točí jen trochu, tak tam jide cca 7 voltů. Tak tedy bude asi problém v tom ovládání, neymyslíte?

Kdesi jsem vygooglil, že to dělá nějaký plošný spoj uvnitř toho ovládání, mám starý model, rv. 1986, takže mám ještě to staré ovládání nahoru a dolů, ne ty kolečka.... A ani nvm jak se to rozdělává abych se na to mrknul... Nikde žádný šroubek, v manualu je návod jenom na nový model, takže je mi taky k ničemu...

Díky za rady :Merci:
David
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 83
Registrován: 06 led 2010 20:53
Skutečné jméno: David Novak
tel.:: 0
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s ventilátorem topení

Příspěvek od David »

Šroubky tam jsou, ale presne nevim kde. Jeden byl myslim za popelnikem, a dalsi zespodu a z boku. Pak to de krasne sundat, skus procistit ty drahy
Uživatelský avatar
Kubis09
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 171
Registrován: 03 úno 2009 20:52
Skutečné jméno: Jakub
Bydliště: Zlínsko :-)

Re: Problém s ventilátorem topení

Příspěvek od Kubis09 »

David píše:Šroubky tam jsou, ale presne nevim kde. Jeden byl myslim za popelnikem, a dalsi zespodu a z boku. Pak to de krasne sundat, skus procistit ty drahy
dobře díky, kuknu na to . . .
Odpovědět