vysoká spotřeba

Takový pokec na „úrovni" týkající se 205tek
Uživatelský avatar
djksicht
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 15 zář 2008 13:29
Bydliště: Hermanovice

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od djksicht »

red.1 píše:
djksicht píše:
red.1 píše:Aha takže tohle samé mi to hlásí také, ale spotřebu mám dobrou. Musíš projít všechny hadice od sání...
Já jsem tohle na fóru už řešil, ale jak říkám u mého auta to na spotřebu nemá vliv. Zkus projít ty hadice a uvidíš... Nevím, třeba Ti tady ještě někdo poradí...



Je to divny. a ty tu chybu tam mas porad??? nebo jsi smaznul registr chyb a uz se ti neobjevila???

smaznul jsem to a objevila se znovu. Kontrolka mi většinou svítí pořád, někdy zhasne a pak se zase rozsvítí. Dělá mi to takhle už osmý rok....takže to nemá na nic vliv...


Hele a zkousel jsi jezdit nekdy jako ja po praze??? to znamena ze radim 1,2,3 nejcasteji. jezdim v samejch zacpach. je to katastrofa. sama kolona a to je rozjezd za rozjezdem a samy brzdeni a zase rozjezd. . a tedka vecer jak jsem byl venku jsdem koukal na palivomer a na ujety kilometry. mel jsem plnou nadrz 45l. teda jestli je to tak spravne a tedka mam najeto 530km a rezerva jeste nesviti (kontrolka je v poradku uzs vitila )ale raficka palivomeru je uz pod nulou nebo na nule jak kterou chvily. co si otom myslis??? i kdyby tedka dosel uplne benzin tak mam spotrebu 8,5l. ale i tak se me to zda dost. kolik je vlastne zererva nadrze a je urcite objemd nadrze 45l????
DJKSICHT
Peugeot 205 rv92 moje auticko. Postupne budu predelavat.
Uživatelský avatar
red.1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 477
Registrován: 26 kvě 2008 15:33
Rok narození: 1980
Skutečné jméno: Vaclav
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od red.1 »

Nádrž je asi těch 45l a rezerva 5-6l. Nikdy jsem nenatankoval víc než 43l. Kontrolka mi začíná svítit až když je ručička palivoměru za 0.
Hele, nádrž dotankuj do plna opiš si stav tachometru, nalož svojí Kočku a vyražte si někam autem na výlet mimo Prahu a až se vrátíte tak nádrž znova dotankuj do plna a opiš si stav tachometru a pak si vypočítej spotřebu a uvidíš jestli to bude v pohodě, nebo ne... :205:
Uživatelský avatar
djksicht
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 15 zář 2008 13:29
Bydliště: Hermanovice

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od djksicht »

red.1 píše:Nádrž je asi těch 45l a rezerva 5-6l. Nikdy jsem nenatankoval víc než 43l. Kontrolka mi začíná svítit až když je ručička palivoměru za 0.
Hele, nádrž dotankuj do plna opiš si stav tachometru, nalož svojí Kočku a vyražte si někam autem na výlet mimo Prahu a až se vrátíte tak nádrž znova dotankuj do plna a opiš si stav tachometru a pak si vypočítej spotřebu a uvidíš jestli to bude v pohodě, nebo ne... :205:

je pravda ze ja mimo prahu nejezdim. zatim to testuji na prazskym provozu abych vedel jakou to ma spotrebu. ale to co rikas jsem uz udelal.dotankoval jsem do plny a ujel jsem 105km a dotankoval zase a vysledna hodnota me malaem privedla k silenstvi. Dotankovaval jsem u stejny benziny a do prvniho vycvaknuti pistole a bylo to 10,8l. ale po praze. tak nevim kde je problem. a tedka po druhe jsem to dotankoval do maxima a jezdim ne vyjezdim uplne plnou nadrz. tak uvidim uz tedka je spotreba o neco niz ale porad se me to zda na ten obsah hodne

Kdyz jezdis tak ja tocic otacky ty???
DJKSICHT
Peugeot 205 rv92 moje auticko. Postupne budu predelavat.
Uživatelský avatar
Mitja
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 4659
Registrován: 27 lis 2007 19:05
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Ondra
tel.:: 0
Bydliště: Studénka-Butovice
Kontaktovat uživatele:

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od Mitja »

Objem nadrze je opravdu oficialnich 50 litru, treba vcera jsem natankoval 45 litru na prvni vypnuti pistole, a to tesne potom, co se mi rozsvitila rezerva nastálo. Jinak rezerva mi zacne poblikavat kdyz je v nadrzi takovych 8-9 litru, kdyz se rozsviti nastalo tak tam mam tak 4-6 litru. Rucicka mi chodi pod nulu taky.

Redova metoda je ta prava, natankuj, udelej si vylet po normalni ceste mimo Prahu a moc to nehon... slecnu vem treba na nejaky hrad, celkem takovych peknych 300 km po okreskách... dotankuj a uvidis jestli ti spadne celist z te cifry nebo se usmejes :up: .
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Peugeot 205, 1.1i (44kw), color line, '91 - na vikendy
Renault Megane II sedan, 1.4 16V (72kw), sportway, '09 - hlavni auto
Peugeot 306 sedan, 1.6i (65kw), '95 - na dojezdeni
CPI Popcorn, 50 ccm, '03 - ceka na opravu
Škoda Fabia II 1.4 TDI (59kw), '06 - prace/Misa
Uživatelský avatar
djksicht
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 15 zář 2008 13:29
Bydliště: Hermanovice

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od djksicht »

Mitja píše:Objem nadrze je opravdu oficialnich 50 litru, treba vcera jsem natankoval 45 litru na prvni vypnuti pistole, a to tesne potom, co se mi rozsvitila rezerva nastálo. Jinak rezerva mi zacne poblikavat kdyz je v nadrzi takovych 8-9 litru, kdyz se rozsviti nastalo tak tam mam tak 4-6 litru. Rucicka mi chodi pod nulu taky.

Redova metoda je ta prava, natankuj, udelej si vylet po normalni ceste mimo Prahu a moc to nehon... slecnu vem treba na nejaky hrad, celkem takovych peknych 300 km po okreskách... dotankuj a uvidis jestli ti spadne celist z te cifry nebo se usmejes :up: .
takze ta nadrz ma opravdu 50l??? je to overeny??? ja prave nevim abych nedelal nejaky zavery co nejsou pravda.Ten vylet si udelame to neni problem a uvidim jak jsem na tom.
ale vzhledem k tomu ze mam rafiku na nule tak to dojedu do uplnyho konce a uvidm kolik ta potvora zere v praze. pokud to ma 50l nadrz tak to bych mel jste tak 150km najet. no uvidim.

Clovece ty pises ze po rozviceni rezervy jsi natankoval 45l???? to ja po prvnim stalym rozsviceni jsem dotankoval pouhych 42,5l. divny co??? nemuze bejt nejak jinak nastavenej plovak s cidlem na rezervu????
DJKSICHT
Peugeot 205 rv92 moje auticko. Postupne budu predelavat.
Uživatelský avatar
Mitja
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 4659
Registrován: 27 lis 2007 19:05
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Ondra
tel.:: 0
Bydliště: Studénka-Butovice
Kontaktovat uživatele:

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od Mitja »

Resilo se to na P-C.com a vyslo z toho ze nekterym se rezerva rozsvecuje jindy nez ostatnim, takze to muze ukazovat ruzne ruznym lidem. Jinak psal sem ze pri prvnim rozsviceni (a naslednem zhasnuti) tam mam tech 8-9 litru, a kdyz se kontrolka rozsviti nastalo (takze se rozsviti a uz nezhasne a porad sviti) tak tam mam tech 4-6 litru.

Dojet do uplneho konce kdyz dojde benzin jsem to nikdy nezkousel, ale oficialni objem nadrze je 50 litru, takze tomu verim.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Peugeot 205, 1.1i (44kw), color line, '91 - na vikendy
Renault Megane II sedan, 1.4 16V (72kw), sportway, '09 - hlavni auto
Peugeot 306 sedan, 1.6i (65kw), '95 - na dojezdeni
CPI Popcorn, 50 ccm, '03 - ceka na opravu
Škoda Fabia II 1.4 TDI (59kw), '06 - prace/Misa
Uživatelský avatar
djksicht
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 15 zář 2008 13:29
Bydliště: Hermanovice

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od djksicht »

Mitja píše:Resilo se to na P-C.com a vyslo z toho ze nekterym se rezerva rozsvecuje jindy nez ostatnim, takze to muze ukazovat ruzne ruznym lidem. Jinak psal sem ze pri prvnim rozsviceni (a naslednem zhasnuti) tam mam tech 8-9 litru, a kdyz se kontrolka rozsviti nastalo (takze se rozsviti a uz nezhasne a porad sviti) tak tam mam tech 4-6 litru.

Dojet do uplneho konce kdyz dojde benzin jsem to nikdy nezkousel, ale oficialni objem nadrze je 50 litru, takze tomu verim.
Ok tak stim budu pocitat a zkusim to dojet do mrte. to uz dlouho trvat nebude. uvidim co pak spocitam. ja jsem totiz vsude nasel udavanou velikost nadrze 45l. tak proto to resim a poptavam se. ale pokud to bude jak rikas tak to nemam velkou radost. protze ta spotreba me razem vzroste. ja to prave pocital vsechno z vychozich 45l. do haje proc ja mam takovy vychytavky.
DJKSICHT
Peugeot 205 rv92 moje auticko. Postupne budu predelavat.
Uživatelský avatar
Mitja
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 4659
Registrován: 27 lis 2007 19:05
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Ondra
tel.:: 0
Bydliště: Studénka-Butovice
Kontaktovat uživatele:

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od Mitja »

Nevim jak je to konkretne tady u tohohle motoru, ale pokud nevis co se s autem delo pred tim nez si ho koupil, tak by se nemela nadrz vyjizdet az uplne do absolutniho konce, protoze muze byt v nadrzi nejaky bordel a ten ti to na konci vcucne do palivoveho systemu.

Mozna ted ohledne tohohle motoru a cerpadla kecam nesmysly.. ale uz delsi dobu by me zajimalo jak to teda je, kdyz mam v aute cerpadlo ktere taha benzin z nadrze a motor je strikacka, nemusim se bat vyjet nadrz az uplne do mrtě ze by to neco vcuclo? Zustane tam po vyjeti nejaky benzin nebo to fakt vysaje uplne vsechno?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Peugeot 205, 1.1i (44kw), color line, '91 - na vikendy
Renault Megane II sedan, 1.4 16V (72kw), sportway, '09 - hlavni auto
Peugeot 306 sedan, 1.6i (65kw), '95 - na dojezdeni
CPI Popcorn, 50 ccm, '03 - ceka na opravu
Škoda Fabia II 1.4 TDI (59kw), '06 - prace/Misa
Uživatelský avatar
djksicht
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 15 zář 2008 13:29
Bydliště: Hermanovice

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od djksicht »

Mitja píše:Nevim jak je to konkretne tady u tohohle motoru, ale pokud nevis co se s autem delo pred tim nez si ho koupil, tak by se nemela nadrz vyjizdet az uplne do absolutniho konce, protoze muze byt v nadrzi nejaky bordel a ten ti to na konci vcucne do palivoveho systemu.

Mozna ted ohledne tohohle motoru a cerpadla kecam nesmysly.. ale uz delsi dobu by me zajimalo jak to teda je, kdyz mam v aute cerpadlo ktere taha benzin z nadrze a motor je strikacka, nemusim se bat vyjet nadrz az uplne do mrtě ze by to neco vcuclo? Zustane tam po vyjeti nejaky benzin nebo to fakt vysaje uplne vsechno?
fakt nevim jak to je. Jestli to vcucne bordel nebo ne. ja si myslim ze u strkacky bo to nemelo nic nasat. V kazdem pripade to vyjedu do prvniho zaskubani auta. a dolej jinej. snad se nic nestane. Kams to udelal na 405 a bylo to v pohode. zadnej problem nemel. proste mel ten samej problem se spotrebobou a s palivomerkou. Uvidim dam vedet jak dopadnu. ja myslim ze zitrra se to zastavi. snad se nic neposere.
DJKSICHT
Peugeot 205 rv92 moje auticko. Postupne budu predelavat.
Uživatelský avatar
Mitja
Stálý inventář 205clubu
Stálý inventář 205clubu
Příspěvky: 4659
Registrován: 27 lis 2007 19:05
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Ondra
tel.:: 0
Bydliště: Studénka-Butovice
Kontaktovat uživatele:

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od Mitja »

Mitja píše:Nevim jak je to konkretne tady u tohohle motoru, ale pokud nevis co se s autem delo pred tim nez si ho koupil, tak by se nemela nadrz vyjizdet az uplne do absolutniho konce, protoze muze byt v nadrzi nejaky bordel a ten ti to na konci vcucne do palivoveho systemu.

Mozna ted ohledne tohohle motoru a cerpadla kecam nesmysly.. ale uz delsi dobu by me zajimalo jak to teda je, kdyz mam v aute cerpadlo ktere taha benzin z nadrze a motor je strikacka, nemusim se bat vyjet nadrz az uplne do mrtě ze by to neco vcuclo? Zustane tam po vyjeti nejaky benzin nebo to fakt vysaje uplne vsechno?

No ja myslel spise aby nam ostatni kluci poradili jestli se to muze stat nebo jestli je to nesmysl :urg: :urg:. Jinak, jsem zvedavy na vysledek tvojeho testu :up:, jen aby ti to nedoslo v nejake kriticke chvili.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Peugeot 205, 1.1i (44kw), color line, '91 - na vikendy
Renault Megane II sedan, 1.4 16V (72kw), sportway, '09 - hlavni auto
Peugeot 306 sedan, 1.6i (65kw), '95 - na dojezdeni
CPI Popcorn, 50 ccm, '03 - ceka na opravu
Škoda Fabia II 1.4 TDI (59kw), '06 - prace/Misa
Uživatelský avatar
red.1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 477
Registrován: 26 kvě 2008 15:33
Rok narození: 1980
Skutečné jméno: Vaclav
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od red.1 »

Mitja má pravdu nádrž má 50litrů. Koukal jsem se do svých záznamů o tankování a našel jsem tam že jsem dotankoval necelých 45litrů takže to je pravda má doopravdy 50litrů. Osobně bych tu nádrž nevyjížděl úplně do sucha. Nevím proč by jsi to měl dělat a co tím získáš... Spotřebu změříš jednoduše tak jak jsem Ti napsal předtím...
Uživatelský avatar
Majoxxx
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 59
Registrován: 14 led 2008 01:32

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od Majoxxx »

Podla mna to bude tym ze jazdis Prahu a same zapchy..Ja jazdim tak pol mesto a pol mimo a spotreba tak 7.5 l. Po dialnici som bol prekvapkany okolo 6l. Mozno ani nejde o to kolo pridvas ale o to ako dlho ti motor bezi a kolko kilakov prejdes. Teda ak ja za 20min prejdem 20km a ty za 20 min prejdes 4km{v zapche} tak teoreticky ti vychadza vacia spotreba na 100Km lebo motor bezal tak isto dlho tebe ako aj mne(i ked ty si mal volnobeh a rozbeh a ja plynulu jazdu ale teorticky.. :myslim: ). I na volnobeh to daco papa. Teda pokial mas vse v poriadku vydel by som to este v tomto. :roll: ci nie? :zin:
Masina 1.1 mono jetronic
Uživatelský avatar
rossi
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Příspěvky: 473
Registrován: 16 říj 2008 18:26
Rok narození: 1986
Skutečné jméno: Zdenek
tel.:: 720565731
Bydliště: Dobra, Pribyslav
Kontaktovat uživatele:

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od rossi »

Taťkovy u 309 strejda znicil "tékus" u privodu vzduchu do vstrikovani je to podtlakova hadicka od sani motoru a privodu vzduchu do filtru. Ten motor do kopecka i chcipnul kontrolka svitila vetsinou porad ale taky to par dni treba ani neblblo obcas zhasla a tak dale! Ty 3 podtlakove hadičky jsou sakra dulezity
Rossi 205 1.1 44kw 91rv niní z motorem 1.4 55kw a GTI napravou
Uživatelský avatar
djksicht
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 15 zář 2008 13:29
Bydliště: Hermanovice

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od djksicht »

rossi píše:Taťkovy u 309 strejda znicil "tékus" u privodu vzduchu do vstrikovani je to podtlakova hadicka od sani motoru a privodu vzduchu do filtru. Ten motor do kopecka i chcipnul kontrolka svitila vetsinou porad ale taky to par dni treba ani neblblo obcas zhasla a tak dale! Ty 3 podtlakove hadičky jsou sakra dulezity

JJ dekuji za rady a pomoci. pokusim se na to co nejdrive podivat. stou nadrzi ze ma 50l me nikdo moc nepotesil ja vychazel z 45l. ale co nadelam. Na ty hadice urcite mrknu. Jinak me od dnesniho rana blika rezerva. ale jeste trvale nesviti. tak uvidime zitra. dneska jsem na to blikani najel 30km. zitra jedu do Rudny tak to asi kiksne. no uvidim. napisi dalsi info zitra. Jsem sam zvedavy jakou to ma rezervu na kteerou muzu jet.
DJKSICHT
Peugeot 205 rv92 moje auticko. Postupne budu predelavat.
Uživatelský avatar
djksicht
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 15 zář 2008 13:29
Bydliště: Hermanovice

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od djksicht »

red.1 píše:Mitja má pravdu nádrž má 50litrů. Koukal jsem se do svých záznamů o tankování a našel jsem tam že jsem dotankoval necelých 45litrů takže to je pravda má doopravdy 50litrů. Osobně bych tu nádrž nevyjížděl úplně do sucha. Nevím proč by jsi to měl dělat a co tím získáš... Spotřebu změříš jednoduše tak jak jsem Ti napsal předtím...

JJ dekuji za rady a pomoci. pokusim se na to co nejdrive podivat. stou nadrzi ze ma 50l me nikdo moc nepotesil ja vychazel z 45l. ale co nadelam. Na ty hadice urcite mrknu. Jinak me od dnesniho rana blika rezerva. ale jeste trvale nesviti. tak uvidime zitra. dneska jsem na to blikani najel 30km. zitra jedu do Rudny tak to asi kiksne. no uvidim. napisi dalsi info zitra. Jsem sam zvedavy jakou to ma rezervu na kteerou muzu jet.
DJKSICHT
Peugeot 205 rv92 moje auticko. Postupne budu predelavat.
Odpovědět